שתף קטע נבחר

צפו: כך יפעלו במקרה של דליפת נפט בישראל

למרות שאין תקנים ותקציב לטיפול באירוע זיהום שעלול לקרות בישראל כתוצאה מדליפת נפט או גז, נערך השבוע תרגיל רחב היקף במפרץ אילת, המדמה דליפת נפט למי הים האדום הידועים בשפע שמורות האלמוגים. הצטרפנו לתרגיל - שנערך בשיתוף מדינות שכנות - מהקרקע, מהים ומהאוויר

תקלה באחד מהקידוחים שמול חופי ישראל, או אפילו באחת ממיכליות הנפט שמגיעות לנמלים בישראל, עלולה לגרום לאסון בקנה מידה גדול ולנזקים סביבתיים וכלכליים חמורים, כפי שהומחש במפרץ מקסיקו.

 

כתבות נוספות אודות סכנות הקידוחים:

 

בדיוק בגלל זה נערך השבוע תרגיל רחב היקף במפרץ אילת, המדמה דליפת נפט למי הים האדום הידועים בשפע שמורות האלמוגים. ynet הצטרף לתרגיל ומביא לכם תיעוד בלעדי של הכוחות שפעלו בשטח בשיתוף פעולה עם מדינות שכנות, המשרד להגנת הסביבה, חיל הים, קצצ"א (קו צינור נפט אילת-אשקלון), רשות הטבע והגנים, יחידת החילוץ אילות ועוד.

 

צפו בתיעוד התרגיל: 

 

בזמן שמאשרים עוד ועוד קידוחים מול חופי ישראל, אין עדיין תקציב ותקנים מאושרים לטיפול באירוע זיהום שעלול לקרות כתוצאה מדליפת נפט או גז. השבוע פנתה מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה למקבילה במשרד הפנים בדרישה שלא לדון יותר ולאשר בקשות לקידוחים במימי ישראל, עד להשלמת ההיערכות הלאומית בנושא מבחינה תקציבית, כוח אדם וחקיקה.

 

"עד להסדרת הנושא יתנגד המשרד להגנת הסביבה לקידום תכנוני של בקשות אלה, מתוך כוונה להגן על המרחב הימי ולמנוע פגיעה ונזק לאזרחים לתשתיות ולנוף", כתבה. "למדינת ישראל אין היום את האמצעים והכלים הנדרשים לטיפול במקרה של אירוע דליפת נפט משמעותי בים".

 

מהחברה להגנת הטבע שקוראת לקדם את הנושא מזה זמן רב נמסר: "על המדינה לקחת אחריות למשאב הימי, לקדם את התוכנית הלאומית ולהקצות את כל התקציבים הדרושים להגנה על הים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הילה ספאק
מתכוננים לדליפה לחופי אילת
צילום: הילה ספאק
מומלצים