שתף קטע נבחר

הוועד למען שחרור פולארד: הוא התמוטט ואושפז

שוב החמרה במצב בריאותו של המרגל היהודי. בוועד למען שחרורו טוענים שהתמוטט ואושפז בסוף השבוע. מצבו אינו ידוע. הודעה נמסרה לאשתו

בוועד למען שחרורו של ג'ונתן פולארד, המרגל היהודי המרצה עונש מאסר בארצות הברית, טוענים שאושפז בסוף השבוע לאחר שהתמוטט ומצבו לא ידוע. הודעה על כך נמסרה לאשתו לפני זמן קצר. בוועד אומרים כי בשבועות האחרונים סובל פולארד מכאבים עזים, אך עדיין לא ברור אם קיים קשר בין המקרים. רעייתו, אסתר, הביעה דאגה ממצבו של בעלה, אמרה כי היא שרויה באי-ודאות, וביקשה מהציבור להתפלל לשלומו.

 

לפני כחצי שנה פונה מבית הסוהר בצפון קרוליינה לבית חולים, בעקבות הידרדרות במצבו הבריאותי. באוגוסט אשתקד עבר פולארד ניתוח בהול בכליות. אשתו אסתר סיפרה בשעתו על ההידרדרות במצבו הבריאותי: "לאחרונה ג'ונתן נעשה חלש מדי אפילו בשביל לשבת בביקור בן שעה. אני מרגישה שהוא פשוט נגמר לי מול העיניים", אמרה בבכי. "הוא אפילו לא מספיק חזק כדי להגיע לטלפון ולנצל את הדקות המעטות שיש לו לקשר עם העולם שבחוץ. יש לו סיבוכים נוראיים בכליות שגורמים לו כאבי תופת, והוא מאבד לעתים את ההכרה".

 

בחודש אפריל שיגר הנשיא שמעון פרס איגרת רשמית לבית הלבן ובה ביקש חנינה הומניטרית לפולארד. פרס הדגיש את הדאגה הרבה שהעם בישראל ובני משפחתו של פולארד חשים נוכח ההידרדרות במצבו הבריאות. הממשל האמריקני דחה את הבקשה. "עמדתנו נותרה כשהייתה", אמר דובר המועצה לביטחון לאומי בתגובה לאיגרת של הנשיא פרס.

 

בוועד למען פולארד סיפרו כי רעייתו פנתה לאחרונה, נוכח מצבו של בעלה, ללשכת הנשיא על מנת לעדכנו ולבדוק אם הוא ממשיך לפעול למענו מול הנשיא אובמה.

 

בשנה האחרונה קראו בכירים אמריקנים רבים לשעבר לשחרורו של פולארד, ביניהם מזכירי המדינה הנרי קיסינג'ר וג'ורג' שולץ, ראש ה-CIA ג'יימס וולסי, ועוד בכירים שנחשפו לכל החומר החסוי בפרשה.

 

Read this article in English

 

בהכנת הכתבה השתתף נועם דבול דביר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים