שתף קטע נבחר

א' מעיד: נפתח שלב ההוכחות במשפט הרב אלון

אחד משני המתלוננים נגד ראש ישיבת "הכותל" לשעבר צפוי להעיד על "מעשים שביצע בו לשם גירויו המיני", כפי שנטען בכתב האישום

הבוקר (יום ג') נפתח שלב ההוכחות במשפטו של הרב מוטי אלון. הרב הגיע לבית המשפט השלום מוקף בבני משפחתו הקרובה, הוא בירך את הסובבים בברכת בוקר טוב, אך סירב להוסיף מעבר לזה.

 

כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים לפני יותר משנה מייחס לרב אלון שני אישומים בגין עבירות מין שבוצעו בשני מתלוננים קטינים, במספר הזדמנויות, בשנים 2003 ו-2005.

 

באישום הראשון מואשם הרב אלון בביצוע מעשה מגונה בכוח במתלונן, בשתי הזדמנויות נפרדות, ובאישום השני בביצוע מעשה מגונה בקטין תוך ניצול יחסי מרות בשלוש הזדמנויות.

 

הרב מוטי אלון, היום בבית המשפט (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
הרב מוטי אלון, היום בבית המשפט(צילום: אוהד צויגנברג)
 

היום יעיד במשפט העד הראשון, המתלונן א', שעל פי כתב האישום פנה במהלך חודש יולי 2005, כשהיה בן 17, אל אלון דרך עמותה שבראשה עמד הרב, בשל מצוקה אישית ומשפחתית שבה היה נתון. הרב אלון אסף אותו אל חדרו תוך שהוא מניח יד סביב צווארו, והתיישב על כיסא לצד שולחן העבודה כשהוא מבקש מ-א' לשבת מולו.

 

לפי כתב האישום, א' סיפר לו על בעיותיו, ובמהלך השיחה התקרב אליו לאט הרב אלון עם כיסאו עד שהניח את רגלו בין רגליו באופן שהסב ל-א' אי-נוחות. בכתב האישום נכתב כי א' המשיך לדבר, אך נמנע מלהרחיב בשל האי-נוחות, וכעבור זמן מה אחז אלון בידו של א' וניסה למשוך אותו אליו כדי להושיבו על ברכיו.

 

הוא ליטף את א' בפניו ובמקומות שונים בגופו, מעל לבגדיו. א' התנגד לניסיונות הרב אלון להרימו, אך זה אחז בו בעצמה והצליח להושיבו על ברכיו והמשיך ללטפו. אלון העיר לו כי הוא "מתוח". לפי כתב האישום, בעוד ש-א' ישוב על ברכיו של אלון, כשהוא מכווץ כדי להימנע ממגעו, אמר לו אלון שהוא "דפוק" וכי הבעיה שלו נובעת מהלב ושבכך צריך לטפל. "הנאשם חיבק את א' והמשיך ללטף אותו בחלקי גופו השונים, בין השאר בראשו, בבטנו ובירכיו מעל לבגדיו, ואף קירב את ראשו של א' לכיוון ראשו ונשק על פניו זמן ממושך", נכתב.

 

עוד נכתב כי א' ניסה להתנגד למעשים, והתאמץ להימנע ממגע עמו. בשלב מסוים צלצל מכשיר הטלפון הנייד של אלון, והוא שחרר את אחיזתו ב-א', וזה שב לכיסאו. כשסיים את שיחת הטלפון התנצל אלון בפניו על שנאלץ להפסיק את שיחתם, שב ומשך את א', והושיבו שוב על ברכיו תוך שהוא ממשיך לדבר איתו. הוא חזר ונגע בו באזורים שונים מעל הבגדים, והצמיד את פניו של א' לפניו שלו ולזקנו "באופן שהקשה על א' לנשום".

 

לפי הכתוב בכתב האישום, "את כל המעשים המתוארים לעיל ביצע הנאשם ב-א' לשם גירויו המיני". אחרי זמן קצר, כך נכתב, ולנוכח העובדה שמחוץ לחדר המתינו אחרים, הרפה אלון מ-א', הושיב אותו על כיסא, השמיע בפניו את נוסח "ברכת כוהנים", ועזב את החדר.

 

בתקופה הרלוונטית אלון כיהן כראש ישיבת "הכותל" שבעיר העתיקה בירושלים וכמנהל עמותת "מבראשית" לקידום פעולות חינוך בקרב ילדים בבתי ספר, וכן היה מנהיג רבני מוערך ובעל השפעה רבה. בכתב האישום צוין כי הוא היה משענת עבור רבים שפנו אליו לייעוץ.

 

המתלונן השני בפרשה, שהיה תלמיד בישיבתו של הרב אלון וכן עדי תביעה נוספים אמורים לתת את עדותם עוד החודש באולמה של השופטת חגית מאק-קלמנוביץ'. בעבר דחה הרב אלון הצעה לעסקת טיעון שבמסגרתה יודה בעבירות, אך לא ייכנס למאסר, הוא דחה אותה בטענה שלמרות העסקה הקורצת, הוא לא יכול להודות במעשים שלא ביצע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מוטי אלון, היום בבית המשפט
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים