שתף קטע נבחר

"אז הוא לא נגע בי": האישה הנקמנית הוקלטה

תושב השפלה נעצר לאחר שאשתו ביקשה לפגוע בו מפני שבגד בה, והתלוננה כי היכה אותה. הוא נכלא במהירות וישב 10 ימים מאחורי סורג ובריח, עד שחברו הקליט את המתלוננת: "החוק מגן עליי, כל מה שאגיד זה מה שיהיה, המטרה היא לדפוק לו את החיים"

"אז הוא לא נגע בי... החוק קודם כול מגן עליי. כל מה שאגיד זה מה שיהיה. הוא יישב. אם לא הייתי רוצה לדפוק לו את החיים, לא הייתי עושה את זה. זאת המטרה".

 

עדות בודדת של אישה, ללא גיבוי ראייתי, עלולה להשפיע משמעותית על חייו של בעלה, לגרום למעצרו ולהכתים את דמותו, כך מעידה השתלשלות אירועים בין בני זוג מסוכסכים מאזור השפלה. הנשק - תלונה על אלימות - שנועד להגן על קורבנות תקיפה, הופנה ביעילות כלפי "החשוד" במעשה, ללא התייחסות לגרסתו ותוך ניצול ציני של החוק. רק התערבות מצד חברו של החשוד, שהצליח להקליט את האישה מודה במעשיה, הביאה לשחרורו.

 

הסיפורים הכי חמים – לפני כולם – בפייסבוק של ynet

 

בני הזוג נשואים זה שנה ולהם בן משותף. לאחר שגילתה כי בעלה בוגד בה, החליטה אשתו לפעול לקבלת גט מהיר ולנקום בו על מעשיו, כהגדרתה. בסוף השבוע היא התלוננה במשטרת רחובות וטענה כי הוכתה על ידו. כעבור כשעה נעצר הגבר ותוך שעתיים נוספות מצא עצמו בתא מעצר, כשטיוטת כתב אישום מאיימת על עתידו.

 

בחקירתו הוא נשבע כי לא נגע באשתו, אך מעצרו הוארך בבית משפט השלום בראשון לציון, והתהליך המהיר הוביל תוך יומיים להגשת כתב אישום נגדו, בצירוף בקשה למעצר עד תום ההליכים. לאחר עשרה ימים בכלא, יזם אחד מחבריו שיחה עם המתלוננת, שבה ניסה לשכנעה לוותר על התלונה:

 

החבר: דיברתי איתו והוא התקשר אליי מהכלא, הוא אכול סרטים.

האישה: יופי, שיזדיין.

 

החבר: את יודעת שהמצב ביניכם לא היה טוב. הוא נשבע לי שהוא לא נגע בך.

האישה: מה הוא אמר?

 

החבר: התווכחנו, היה ויכוח קולני.

האישה: סבבה, אז הוא לא נגע בי. אבל אתה והחברים שלך יודעים. אני נשבעתי לו כשהתחלתי לצאת איתו שאני אהרוס לו את החיים (אם יבגוד בי).

 

החבר: אבל יש פער משמעותי בין מה שהלכת למשטרה.

האישה: אם הייתי מחוקקת חוקים, הייתי שמה את זה מעל אלימות, אבל אני לא כותבת את החוקים. אלף פעם הזהרתי אותו שאיתי לא בוגדים. אני נשבעתי שאני אתנקם בו.

 

החבר: בואי לא ניתן לבן אדם לשבת בבית סוהר. הוא הרים עלייך יד?

האישה: לא, אבל הוא אלים והוא מסריח. היה לנו ריבים כאסח. זה לא העניין. מה זה משנה לך?

 

האישה: שורה תחתונה, אף אחד לא יעשה ממני צחוק. אף אחד לא יהרוס לי את החיים. ואף אחד לא יזיין בחורות מאחורי הגב שלי.

החבר: אני רוצה לדעת אם פעם הרים עלייך יד.

האישה: לא.

 

לאחר שהמליץ לה על הליך גישור והביע תקווה כי העניינים ביניהם יסתדרו, הבהירה האישה: "עכשיו הוא יהיה חייב לתת לי גט. אין מצב שיעצור אותו מלתת לי לגט. לא רצה, אין מה לעשות. החוק קודם כול מגן עליי. כל מה שאגיד זה

מה שיהיה".

 

החבר: זה לא סיבה ללכת למשטרה ולהגיד שהוא היכה אותך.

האישה: הוא יישב. אם לא הייתי רוצה לדפוק לו את החיים, לא הייתי עושה את זה. זאת המטרה, אתה לא עושה לי מצפון.

 

פרקליטו של הבעל, עו"ד עדי כרמלי, טען כי הקלטת מספקת לו ראיות מזכות, ולאחר דיון שהוקדם, שוחרר הבעל והקלטת הועברה לידי משטרת רחובות. כעת מקווה ההגנה לביטול כתב האישום. "זה פשוט סיפור מזעזע. בן אדם יושב עשרה ימים בכלא על משהו שהוא לא עשה, רק בגלל שהאישה החליטה לנקום בו ולהעליל עליו. אני מקווה מאוד שהמשטרה תעשה בדק בית ותגיע לחקר האמת בסיפור הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום : עידו ארז
עו"ד עדי כרמלי
מומלצים