שתף קטע נבחר

"דרעי דרעי" ו"אלי אלי" בכנס של ש"ס בירושלים

ערב מועד הגשת הרשימות לכנסת הופיעו שוב אלי ישי ואריה דרעי על במה אחת. מאבטחים בשכר בדקו בקפדנות את כל הבאים לאירוע, והחרימו כל בריסטול או פתק שעליו נכתב שמו או הופיעה תמונתו של מי ממנהיגי המפלגה

משדרים אחדות ערב הגשת הרשימה, שבה ייוודע מי יהיה הראשון ברשימה לכנסת: שלושת מנהיגי המפלגה אריה דרעי, אלי ישי ואריאל אטיאס השתתפו בערב (יום ג') בכנס פעילים בירושלים. הם רקדו יחד על הבמה המאולתרת, ומאות נערים ואוהדי התנועה רקדו שעה ארוכה על הכיסאות מולם.

 

עוד עדכוני בחירות - באתר הבחירות של ynet

כל החדשות הכי חמות - גם בעמוד הפייסבוק

 

מחר וביום חמישי יגישו המפלגות את הרשימות לוועדת הבחירות וכנראה רק אז נדע מי יהיה במקום הראשון ברשימת ש"ס לכנסת - השר אלי ישי או אריה דרעי.

 

בש"ס ניסו לשלהב את הקהל, אך במחיר לא פשוט. מאבטחים בשכר בדקו בקפדנות את כל הבאים לאירוע, והחרימו כל בריסטול או פתק שעליו נכתב שמו או הופיעה תמונתו של מי ממנהיגי המפלגה. גם דרעי וגם ישי התקבלו בשירת "הו אה מי זה בא, ראש המפלגה הבא". בעוד בקהל ניטשה מלחמה בין צועקי "דרעי דרעי" מול אנשי "אלי אלי", על הבמה עשו שני המנהיגים ככל יכולתם כדי להציג מסר אחיד.

 

בתחילת האירוע דרעי אף נטל את המיקרופון ודרש שקט. "אם תמשיכו להפריע או שאני אצא או שאתם תצאו. מי שלא יכול להתאפק, שייצא החוצה". אלי ישי ניסה בנאומו להסיט את הקהל אל עבר האויבים המשותפים - "בתקופת שינוי אנחנו דאגנו לשכבות החלשות. אפילו הבית היהודי יצאו נגד עולם התורה".

 

ברמקולים נשמע קולו של ישי "אריה אתה חוזר הביתה" מליל האחדות, וההמנון "צו 8". בחורי הישיבות שמילאו את האולם מכירים את הביטוי הזה בעיקר מכנסים של המפלגה.

 

בכל זאת הוכנסו פתקים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
בכל זאת הוכנסו פתקים(צילום: אוהד צויגנברג)

אטיאס, דרעי וישי. הערב (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
אטיאס, דרעי וישי. הערב(צילום: אוהד צויגנברג)

 

בשורה התחתונה, למרות הפופולריות העצומה שלה זוכה דרעי, השטח בש"ס לא מתעורר. באולם שבו נערך הכנס נותרו כיסאות ריקים רבים, ובמשך רוב הערב הקהל הפגין אדישות - למעט בזמן נאומי המנהיגים, אך גם אז הקפידו דרעי וישי להחריש את קריאות העידוד שהם זכו להן כדי שלא לעורר מתיחות. לפני האירוע אף פנה דרעי לאחד מאוהדיו וביקש ממנו שלא להביא שלטים רבים שהכין עם תמונתו מתנוססת עליהם. מאבטחים תפוחי זרועות הסתובבו בקהל ומנעו בנוכחותם את התלהטות הרוחות בין המחנות.

 

בינתיים על הבמה הקפידו דרעי וישי לשדר אחדות מלאה, כינו זה את זה "ידידי" ו"הרב", ורקדו יחד. ישי הבטיח שש"ס תקבל 13 מנדטים לפחות, וספר יחד עם הקהל עד למספר 21, בעוד מנהל הקמפיין דרעי נמנע מלעסוק בתחזיות ורק הבטיח שהמהפכה של ש"ס בעולם התורה תימשך. לבסוף התייחס דרעי למתיחות סביב המקום הראשון ברשימה ואמר כי "לבי נפעם כשאני רואה כמה התקשורת דואגת לי בימים האחרונים, למעמדי, לכבודי. אני רוצה להגיד פעם אחת בקולי, ואמרתי את זה הבוקר בשידור חי. אנחנו חיילים של מרן (הרב עובדיה). כל מה שמרן יחליט אנחנו נעשה את זה בשמחה. כולנו קיבלנו צו שמונה".

   

הבוקר התארח דרעי באולפן ynet, ושם הצהיר: "לא חזרתי לש"ס אחרי 12 שנה בחוץ בשביל לקבל 'מספר 1', מה שחכמי התורה יחליטו אני אקבל". ב"ידיעות אחרונות" דווח כי כיוון שישי ויתר על תואר יו"ר ש"ס ונחשב למפסיד הגדול של הסכם האחדות, הוא צפוי לזכות בפרס הניחומים בדמות הצבתו במקום הראשון ברשימה. "מעולם לא דיברתי עם הרב על המקום הראשון", הבהיר דרעי בשידור החי.

 

אחד ממקורבי ישי אמר כי "זה מה שסוכם בערב האחדות בנוכחות המתווך אריאל

 אטיאס. הובטח לו שתמורת ויתור על תואר היושב ראש הוא יקבל את המקום הראשון. זה לא הוכרז באותו מעמד מטעמי שלום בית". אנשיו של ישי טוענים כי גם התפקיד הראשון שתקבל המפלגה הובטח לו, תמורת הוויתור על תואר היו"ר.

 

דרעי הבהיר במשדר, כי "מעולם לא קרה בש"ס שהגישו את הרשימות לפני היום האחרון בשעה האחרונה. לא נעים לי לקלקל את החגיגה, אבל מעולם לא דרשתי, לא הצגתי אולטימטום, לא העליתי על דל שפתיי את עניין המיקום. אנחנו משרתים מטרה, משרתים את הציבור והמיקום לא משנה. העניין הוא להצליח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרעי הבוקר באולפן ynet
השר ישי
צילום: באדיבות מטה ההסברה של שס
מומלצים