שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אור וירושלים: כל אירועי חנוכה בעיר האורות
  סיורי חנוכיות ברובע היהודי, פסטיבל "חמשושלים" לאורך דצמבר, הדלקת נרות מסורתית בשכונות הדתיות, הפנינג בטבע ללא תשלום ושאר אירועים חנוכה בעיר האורות שלנו

  מצחיקים בירושלים

  במסגרת 'חמשושלים', פסטיבל תרבות ותיירות החורף של ירושלים מתקיימים סופי שבוע עם מאות אירועי תרבות, מופעים, קונצרטים תערוכות, מחול ותיאטרון עד השעות הקטנות של הלילה, לצד אטרקציות תיירותיות, סיורים וחוויות קולינאריות בכל רחבי העיר. הנושא המרכזי של האירוע השנה הוא הומור ובין היוצרים והבדרנים הישראלים שיגיעו להצחיק: גברי ואורי בנאי על הומור בתיאטרון ירושלים, דן אלמגור מתחקה אחרי מקורות ההומור הירושלמי בסדרת מפגשים בימק"א, יוסי אלפי עם סיפורי צחוק ירושלמים, הקריקטוריסט מישל קישקה מזמין 'אורחים' ירושלמים מאוירים במגדל דוד, מרתון אמני סטאנד אפ של תיאטרון האינקובטור, קומדיות קלאסיות בתיאטרון החאן, צחוקים מהסרטים בסינמטק, הומור בספרות ושירה בבית עגנון, הצגות ילדים משעשעות של תיאטרון הקרון.

  מתי: חמישי-שבת, 8-6 בדצמבר ו-15-13 בדצמבר

  מחיר: בתשלום, חלק מהאירועים יהיו פתוחים ללא תשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  ברובע היהודי לאור חנוכיות

  סיור מודרך למשפחות שחלקו הראשון יתקיים בסמטאות הרובע היהודי לאור נרות החנוכה הדולקים בפתחי הבתים ובחלונות ובחלקו השני ירידה למנהרות הכותל האפלוליות והיכרות עם שרידי המקדש, כולל מנהרה המתוארכת לתקופת החשמונאים. יש לבוא בלבוש צנוע.

  מתי: ראשון, 9 בדצמבר 18:00, שני, רביעי, 10, 12 בדצמבר 17:30

  מחיר: בתשלום (כולל דמי כניסה)

  לפרטים: 02-6203461

   

  אור וירושלים. סיור חנוכיות בבירה (צילום: רון פלד) (צילום: רון פלד)
  אור וירושלים. סיור חנוכיות בבירה(צילום: רון פלד)

   

  עם דן בניה סרי

  הסופר דן בניה סרי ידריך סיור בשכונת הבוכרים שהייתה נוף ילדותו. זוהי אחת מן השכונות הקסומות והצבעוניות בעיר, אשר שימשה בתחילת המאה מודל לשכונות שקמו אחריה. חוויה מרתקת של ירושלים של מטה שלפעמים היא גם ירושלים של מעלה. יש לבוא בלבוש צנוע. (אין שירותים במהלך הסיור)

  מתי: שלישי-חמישי, 11, 12, 13 בדצמבר, 16:30

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 6203463- 02

   

  בין חנוכיות בנחלאות

  סיור מודרך למשפחות בסמטאותיה הציוריות של שכונת הנחלאות, ובין החנוכיות המדליקות והנדלקות על חלונות הבתים ובפתחיהם. חוויה בלתי נשכחת של אור ואורה של שכונה קסומה. לקינוח סופגניות. יש לבוא בלבוש צנוע

  מתי: ראשון-חמישי, 13-9 בדצמבר, 16:00

  מחיר: 65 שקל

  לפרטים: 02-6203606

   

  הרצאה וסיור

  הרצאה בנושא "סוד הנר לאור הזוהר" ולאחריה סיור מודרך "אורו של עולם" - חנוכיות בסמטאות הרובע ובמנהרות הכותל. ההרצאה תחל ב-16:30 על ידי ד"ר נדין שנקר, מרצה לפילוסופיה יהודית ותתמקד בסוד הנר ותורת הנסתר תוך ניתוח טקסט מספר הזוהר. הסיור יצא מבית שמואל בשעה 18:00 לתצפית המשקיפה אל הר הבית, משם ירידה אל מנהרות הכותל והליכה בסמטאות הרובע היהודי כשנרות החנוכה דולקים בפתחי הבתים.

  מתי: חמישי, 13 בדצמבר, 16:30

  מחיר: הרצאה 25 שקל, סיור והרצאה 120 שקל (תוגש שתיה חמה)

  לפרטים: בהרשמה מראש 6203463- 02

   

  סיור בפארק ירושלים ללא תשלום

  סיור רגלי מיער רמות אל עמק הארזים בדגש ארכיאולוגי עם מדריכי קרן קימת לישראל. יוצאים ברגל לסיור בגתות מתקופת בית ראשון ביער רמות, שנחשפו על ידי תושבי השכונה, עוברים דרך מקווה מבית שני ומגלים את סיפורו המיוחד של גן לאומי עינות תלם בעמק הארזים. משך הסיור כשלוש שעות.

  מתי: שישי, 14 בדצמבר, 9:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

   

  עינות תלם (צילום: אביתר הכהן – רשות הטבע והגנים) (צילום: אביתר הכהן – רשות הטבע והגנים)
  עינות תלם(צילום: אביתר הכהן – רשות הטבע והגנים)

   

  בדרך שירי החנוכה

  סיור מודרך שיתמקד בשירי החנוכה, המנהיגים והמנהגים וצפייה באוסף חנוכיות גדול. חוויית הדלקת נרות מסורתית בשכונות הדתיות. סיור בשכונת זיכרון משה, במועדון מנורה, בית אנה טיכו, בית אליעזר בן יהודה ועוד. יש לבוא בלבוש צנוע.

  מתי: ראשון-שני, 10-9 בדצמבר, 16:30

  מחיר: 95 שקל

  לפרטים: 02-6203461

   

  סיור חושי וחושני

  סיור חושי וחושני בו באים לידי ביטוי כל חמשת החושים של ירושלים המושכת והאקזוטית. תצפית מראש מגדל כנסיית הגואל על מרחבי העיר העתיקה, האזנה לצלילי פעמונים, נתבשם מניחוחות קטורת, קפה, בשמים ותבלינים בשווקים וטעימה ממטעמי רוקחי המשקאות ואופי הבקלוואה. נחוש במגע את חפצי הקודש ומזכרות הצליינים ואת המרקם המיוחד של אבני ירושלים לסוגיהם ונחזה במלבושי הדתות והעדות השונות. הסיור כולל טעימות.

  מתי: שישי, 14 בדצמבר, 10:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6203606

   

  מלחמת האור והחושך

  בלילה הארוך ביותר בשנה, כשנדמה שהלילה יימשך לעד, יתקיים סיור בעקבות האור. מסלול הטיול יעבור בעיר העתיקה ובמהלכו יסופר על מושג האור והחושך בתפיסות ובתרבויות שונות, על הארה וישועה, על תחייה ולידה, על הנורות המנצנצות על עץ האשוח ועל החנוכייה המאירה בחג האורות היהודי. הליכה בעקבות פולחנים עתיקים ואמונות קמאיות שביקשו לסייע לשמש להילחם ולגבור על כוחות החושך.

  מתי: שישי, 14 בדצמבר, 16:00

  מחיר: בתשלום כולל כניסה לאתרים

  לפרטים: 02-6203461

   

  סיור בשמורת טבע

  סיור משמורת הטבע מי נפתוח - ליפתא לגן לאומי עינות תלם בהובלת מדריכי רשות הטבע והגנים. הסיור יתחיל בשביל ירושלים, שמורת הטבע ליפתא. משם אל לב ליבו של פארק ירושלים ולאורך עמק הארזים בו יראו את חלקיו השונים ישמעו על קורותיו מימי קום המדינה ועד לימינו. הסיור יסתיים בגן לאומי עינות תלם, בו נובעים שלושה מעיינות קטנים, גן הטומן בחובו טבע והיסטוריה של התיישבות שנכשלה. הסיור מתאים למשפחות ללא עגלות. כדאי להביא פנס.

  מתי: שבת, 8 בדצמבר, 9:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מעטים מול רבים ברובע

  סיור חנוכיות למשפחות בסמטאות הרובע היהודי בירושלים, בעקבות ההיסטוריה החוזרת: מעטים מול רבים במרד החשמונאי ובמלחמת העצמאות. בסיור יפגשו המשתתפים את הלוחמים החשמונאים ואת לוחמי המחתרות. הסיור כולל הדרכה וכניסה לבית הכנסת החורבה, תצפית מיוחדת, מנורת הזהב המשקיפה אל רחבת הכותל המערבי ולתערוכת "לבד על החומות". הדלקת נרות ולקינוח סופגנייה חמה.

  מתי: ראשון-שבת, 15-9 בדצמבר, 15:00

  מחיר: 65 שקל לאדם

  לפרטים: בהרשמה מראש: 02-6265906

   

  כיכר בתי מחסה ברובע היהודי בי-ם (צילום: רון פלד) (צילום: רון פלד)
  כיכר בתי מחסה ברובע היהודי בי-ם(צילום: רון פלד)

   

  סיור עם חשמונאים

  מוזאון מגדל דוד מקיים סיור משפחות תיאטרלי "סודות החשמונאים", מפגש עם דמויות חשמונאיות, עם חומות וחפיר, עם משימות ועם אבני בליסטראות בשילוב שחקנים שיובילו את הילדים בין מבוכי המצודה. בסיום הסיור תתקיים סדנת אוריגאמי מודרכת עם האמן יהונתן פיאלקוף.

  מתי: שני-חמישי, 13-10 בדצמבר, 15:30-10:30 – כל שעה

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6265333

   

  איך מפרסמים את ה"נס"?

  חג החנוכה איננו נזכר במשנה. בגמרא תיאורו מופיע רק כחלק ממסכת שבת. דבר זה עומד בניגוד למצווה החשובה של החג – פרסום הנס. סיור מודרך יתמקד "בנס" או יותר נכון, באופן פרסומו. המסלול יעבור בשכונות נחלאות, שערי חסד, מקור ברוך וזכרון משה.

  מתי: מוצאי שבת, 15 בדצמבר, 17:30

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6203606

   

  אור בפתחי הבתים

  סיור חנוכיות למשפחות בסמטאות וחצרות הרובע היהודי וסביבתו בין החנוכיות הזורחות המפיצות את הנס בפתחי הבתים. הסברים על המנהגים והמנהיגים הקשורים לחנוכה וחוויית האווירה החגיגית האופפת את העיר העתיקה. לסיום סופגניות מתוקות.

  מתי: מוצאי שבת, 8, 15 בדצמבר 17:30, שלישי, חמישי, 11, 13 בדצמבר 16:30, שישי 14 בדצמבר 14:00

  מחיר: 65 שקל

  לפרטים: 02-6203461

   

  מדליקים נרות בשכונות החרדיות

  סיור מודרך על ידי מויש מעוז יעבור בין השכונות החרדיות בשעת שקיעה לקראת הדלקת החנוכיות. הסיור יעבור בבתי ברוידא, בתי ראנד, כנסת ישראל, מקור ברוך, זכרון משה וגאולה, ונשאף את ניחוחות החלות במאפיות השונות גם בשכונות החרדיות. הסיור כולל טעימות. קוד לבוש: נשים בחצאיות ארוכות וגברים לחבוש כיפות.

  מתי: חמישי, 13 בדצמבר, 16:30

  מחיר: 95 שקל

  לפרטים: 02-6203606

   

  כיפה אדומה במגדל דוד

  מופע תיאטרון בובות "כיפה אדומה הקטנה" יעלה במוזיאון מגדל דוד ירושלים. האגדה המוכרת מתעוררת לחיים, כיפה אדומה, מצוידת בסלסלה ובאומץ לב, יוצאת לבית סבתא. משך ההצגה כארבעים דקות. מתאים לכל המשפחה מגיל 4.

  מתי: שני, 10 בדצמבר, 11:00 ו-13:00 שלישי, 11 בדצמבר, 10:30 ו-11:30 וחמישי, 13 בדצמבר, 11:00 ו-13:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6265333

   

  מוזיאון מגדל דוד בירושלים (צילום: רון פלד) (צילום: רון פלד)
  מוזיאון מגדל דוד בירושלים(צילום: רון פלד)

   

  מופעים וסדנאות יצירה

  במוזיאון לאמנות האסלאם ירושלים תתקיים פעילות חנוכה הכוללת: מופעים לילדים וסדנאות יצירה ברוח החג ובהשראת התערוכות.

  מתי: ראשון-חמישי, 15-9 בדצמבר

  מחיר: המופעים כלולים במחיר הכניסה, הסדנאות בתשלום נוסף

   

  ירושלים בשיר וסיפור

  סיור ערב בגן לאומי סובב חומות ירושלים, ששופך אור על העיר בסיפור ובשיר. המסלול מתחיל בשכונה הראשונה מחוץ לחומות, משכנות שאננים, ומשם ימשיך לטחנת הרוח המתחדשת בימין משה. עליה בדרך עולי הרגל אל הר ציון שבגן לאומי סובב חומות ירושלים, וברובע היהודי לצפייה בחנוכיות מאירות מחלונות הבתים. סיום בדגם מנורת המקדש ובכותל המערבי. ללא עגלות ילדים.

  מתי: שבת-שבת, 15-8 בדצמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: בהרשמה מראש: 3639*

   

  תערוכת חנוכיות בשדרה

  אלרוב שדרות ממילא מזמינים את הציבור לתערוכת חנוכיות ומשחקיית לגו שתהיה פתוחה במהלך חג החנוכה בקומה השנייה בקניון שבמרכז השדרה. מידי ערב בשעה 18:30 ובמוצאי שבת בשעה 19:45 יתקיים טקס הדלקת נרות בחנוכייה ייחודית שעוצבה על ידי האמן הירש פיקר - בהשפעת חנוכיית הרבי מלובביץ' ולאחר מכן יתקיים מופע בכניסה הראשית לשדרה.

  מתי: שבת-שבת, 15-8 בדצמבר, משחקייה: 18:00-11:00 הדלקת נרות: 18:30, בשבת, 19:45

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  מוסיקה וסדנאות אמנים

  בית אות המוצר בירושלים יהיה פתוח לקהל הרחב ללא תשלום במהלך סופי השבוע של אירועי חמשושלים בעיר. במקום יתקיימו מופעי מוסיקה וסיורים מודרכים בכל יום חמישי בשעה 20:00. בימי שישי ושבת סדנאות האומנים במקום פתוחות לקהל הרחב, ניתן לצפות באמנים בעבודתם: ניפוח זכוכית, ויטראז', תכשיטים, קרמיקה פיסולית, יודאיקה.

  מתי: חמישי-שבת, 8-6 בדצמבר ו-15-13 בדצמבר

  מחיר: הכניסה חופשית

  לפרטים: 02-6717430

   

  אינטליגנציה מלאכותית

  במוזיאון המדע על שם בלומפילד בירושלים תיפתח תערוכה חדשה בשם"חיים אחרים". התערוכה נפתחת בשנת ה-100 להולדתו של אלן טיורינג, בהשראת חייו ופועלו. העבודות יוצרות הקשרים מרובדים, מרתקים ומשעשעים לנושאים המרכזיים בחשיבתו ובמחקריו של טיורינג, ובראשם האינטליגנציה המלאכותית והיחסים בין מחשבים לבני אדם. האמנים המשתתפים מהארץ ומהעולם יצרו עבודות בתחומי המדיה השונים: ניומדיה, אמנות רשת, אמנות ביולוגית, וידיאו, צילום, מיצב ומיצג.

  מתי: חמישי-שבת, 15-6 בדצמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 6544888- 02

   

  מדברים ירושלמית

  חמשושלים במוזיאון חצר הישוב הישן , בימי חמישי הכניסה ללא תשלום. בתוכנית: סיור מודרך בתערוכות הקבע של המוזיאון ולאחר מכן מופע מהלך: "ילדים – זה שמחה". סיפורים על הווי החיים בירושלים של פעם, כאשר הדמעה והשחוק התערבבו זה בזה. על "אג'ואים", "אלמבוליק" ומעשי קונדס. שירת הבקשות בבית הכנסת לצד סיפורים על שדים ומיני מזיקין, ועל טיולים אינסופיים ברחבי ירושלים בעידן נטול פייסבוק ואייפון. עם השחקן חביב מזרחי.

  מתי: חמישי, 6 ו-13 בדצמבר, 23:00-20:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 02-6276319

   

  מוזיאון חצר הישוב הישן (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  מוזיאון חצר הישוב הישן (צילום: זיו ריינשטיין)

   

  גוזרי הנייר

  תערוכת "שיר השירים ושירים אחרים", תערוכת מגזרות נייר קבוצתית של ארגון גוזרי הנייר בישראל, תוצג בבית שמואל ירושלים. נעילה ב-10 בדצמבר.

  מתי: ראשון-חמישי, 13-9 בדצמבר, 20:00-10:00

  מחיר: בתשלום

   

  בעקבות עולי הרגל

  סיור מודרך בעיר דוד, שיחזיר את המשתתפים לימיה המפוארים של תקופת בית שני ויאפשר לחוות ולפסוע בעקבותיהם של עולי הרגל שבאו לירושלים בשלושת הרגלים. האירוע משלב הצגה תיאטרלית של בוגרי "ניסן נתיב" בתוך חלל ייחודי הכולל ממצאים חדשים ותגליות מעניינות. הסיור עובר דרך חומת נחמיה, מראשית ימי הבית השני, בית הכנסת של תיאודוטוס, בריכת השילוח, הרחוב המדורג המזרחי, ותעלות הניקוז בהן התחבאו פליטי המרד הגדול. הרחוב המדורג המערבי, תעלת הניקוז ההרודיאנית והר ציון.

  מתי: חמישי, 6 ו-13 בדצמבר, 19:00 ו-21:30

  מחיר: 15 שקל למשתתף

  לפרטים: 02-6268700

   

  סיור לילי אל העבר

  סיור ערב בירושלים שיפתח בתצפית לילה מראש "בית הצופה", הממחישה את מיקומה הייחודי והנמוך של עיר דוד המקראית ביחס לחומות המקיפות את ירושלים העתיקה. מיצג תלת מימדי יחשוף את עברה המפואר של העיר. בסיור נחשפים ממצאים חדשים מתקופת המקרא בגבעת עיר דוד. ב"קריית השלטון" הקדומה מוקרן סרט על העתיקות ומיצג אומנותי המספר את סיפורה של עיר דוד בתנועה ובצליל.

  מתי: חמישי, 6 ו-13 בדצמבר, 19:30, 20:30, 21:00 ו-22:00

  מחיר: 15 שקל למשתתף

  לפרטים: 02-6268700

   

  ג'אז מודרני

  מוזיאון מגדל דוד ירושלים יפתח ברציפות מהשעה 10:00 ועד 18:00. המבקרים מוזמנים לסייר במוזיאון בשעות בין הערביים בשילוב מופע מוסיקלי תחת כיפת השמים, בין שרידים ארכיאולוגים וגן מטופח. ברחבה המרכזית, לצד בית הקפה, הרכב עירא קליין ינעים במוסיקה אינסטרומנטלית מקורית הנעה בין ג'אז מודרני ומוזיקה קלה.

  מתי: חמישי, 6 בדצמבר, 18:00-16:30

  מחיר: 30-15 שקל (מחיר הכניסה למוזיאון)

  לפרטים: 6265327-02

   

  ליפה מכולן

  במוזיאון ארצות המקרא ירושלים יתקיימו סיורים תיאטרליים בין תערוכות המוזיאון. אפרודיטה אלת היופי והאהבה, אתנה אלת החכמה והמלחמה, והרה, מלכת האלים יפגשו במוזיאון וינסו לשכנע את הילדים מי האלה הכי יפה, בעקבות תפוח זהב מסתורי שעליו נכתבה הכתובת "ליפה מכולן". את הבעיה פותר מכבי אמיץ, שמגלה שהיופי הפנימי הוא היופי האמיתי.

  מתי: ראשון-חמישי, 13-9 בדצמבר, 14:00-10:30 כל חצי שעה

  מחיר: הכניסה למוזיאון ללא תשלום לילדים, 40 שקל למבוגר

  לפרטים: 02-561106

   

  מוזיאון ארצות המקרא (צילום: יניב לוריא) (צילום: יניב לוריא)
  מוזיאון ארצות המקרא (צילום: יניב לוריא)

   

  חנוכייה מנגנת

  במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים יתקיימו סדנאות, הדגמות ומופע. הדגמת אש והדלקת חנוכייה מנגנת, סדנת הצפנה, סדנת כתבי סתר, סדנת בנייה 'מחשבון מראות', הדגמות מתמטיות ומבחן טיורינג. באודיטוריום יוצג המופע "קרקס הקוביות".

  מתי: חמישי-שבת, 15-3 בדצמבר, 18:00-10:00, שישי עד 14:00 ושבת עד 15:00

  מחיר: 40 שקל למבוגר, 32 שקל לילד (מגיל 5 ומעלה)

  לפרטים: 02-6544888

   

  חנוכיות ברובע

  סיור ערב מודרך למשפחות ברובע היהודי בירושלים העתיקה, בין החנוכיות המקשטות את חלונות הבתים, ובליווי סיפורים מרתקים על הנס הגדול אשר היה פה.

  מתי: רביעי, חמישי ושבת, 12, 13 ו-14 בדצמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  הפנינג בטבע ללא תשלום

  הפנינג חנוכה למשפחות. הפעלות ותחנות יצירה ברוח החג, מספרי סיפורים, סיורים בגן לאומי עינות תלם. קהל המשפחות והילדים מוזמנים להגיע עם אופניים לרכיבה עצמאית בשבילי הפארק.

  מתי: שבת, 15 בדצמבר, 14:00-10:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: מוקד 106

   

  קישוטי חג המולד

  טיול מודרך לגילי 18 ומעלה, למפגש של חגים "מדליקים". לקראת חג המולד ביקור ברובע הנוצרי בירושלים. כנסיות הרובע מתכוננות, חנויות לממכר קישוטי חג מולד נפתחות, ושוקולד סנטה קלאוס נמכר במכולות. לקראת כניסת השבת יעבור לרובע היהודי, המתכונן להדלקת נרות חנוכה ושבת בחלונות ובפתחי הבתים.

  מתי: שישי, 14 בדצמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  אמנות בלילה

  במסגרת אירועי חמשושלים בירושלים מוזיאון ישראל יהיה פתוח בימי חמישי עד השעה 1:00 בלילה. מהשעה 21:00 שחקנים, מאיירים, מוסיקאים ואפילו ילדים יתנו פרשנויות משעשעות למוצגים ואוספים במוזיאון, ולעולם האומנות בכלל. בנוסף יתקיימו סיורים מודרכים במוזיאון.

  מתי: חמישי, 6 ו-13 בדצמבר

  מחיר: בתשלום

   

  חנוכיות בחצרות

  סיור חנוכיות לאור הנרות בחצרות לב העיר ירושלים. הליכה לאור החנוכיות המאירות בסמטאות העיר וחצרותיה בשכונות נחלאות. מתאים גם למשפחות.

  מתי: רביעי, 12 בדצמבר, 17:00

  מחיר: 40 שקל למשתתף

  לפרטים: 02-6252357

   

  חנוכיות מימי טיכו

  סיור חנוכיות שיעבור בין תרבויות ירושלמיות מגוונות מחצרות חסידים לאוסף חנוכיות מימי אנה טיכו.

  מתי: חמישי, 13 בדצמבר, 16:00

  מחיר: 40 שקל למשתתף

  לפרטים: 02-6252357

   

  עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים