שתף קטע נבחר

HTB550: חופשי על הסאונד בר

עיצוב מוקפד, סאב אלחוטי ומינימום כבלים: הפיתרון של פנסוניק למוזיקה וסרטים בסלון נשמע אלגנטי. איך הוא נשמע באמת?

סאונד בר ומקרני קול החלו לחדור לשוק בתחילת שנות ה-2000. מקרן קול הוא מלבן המכיל עשרות רמקולים קטנים הזורקים צליל לחלל החדר ומחשב מתוחכם מחשב את מבנה החלל, ודרך עיבוד תוכנה יוצר אפקט של סראונד (סאונד היקפי) מתוך יחידה אחת בלבד. סאונד בר הוא האח הפשוט כשכאן מדובר בלא יותר מרמקולים מסודרים בשורה מעוצבת שאפשר לתלות מתחת לטלוויזיה או להניח על השולחן. הפנסוניק דגם HTB550 המשווק כסאונד בר - מקרן קול, הוא שילוב ביניהם שניתן לפירוק לזוג רמקולים שולחניים ובחבילה גם סאב וופר איכותי. 

 

בניגוד למקרני הקול המבטיחים חווית כאילו סראונד מיחידה אחת המכילה עשרות רמקולים, הפנסוניק מציעים פתרון אלגנטי לצליל הדל הבוקע מהטלוויזיה הדקה, ואינה טוענת כי הסט הזה הוא תחלופה לסט סראונד או רמקולי עץ מאסיביים. 

 

הסאונד בר שרצה להיות מקרן קול ()
הסאונד בר שרצה להיות מקרן קול

 

עוד סקירות ב-ynet מחשבים:

סמסונג והמונוליט - 24 אינץ' של עיצוב

נשארים מחוברים בממ"ד

מנגנים על האייפד 

 

עיצוב

הסט מורכב מקונסולה מרכזית ובה כל החיבורים, פס רמקולים הניתן לחלוקה לשניים וסאבוופר אקטיבי אלחוטי. הרמקולים נראים מעולה, צבעם שחור מבריק  והם מתאפיינים בקווים חלקים ועדינים. חלקם הקדמי מוגן ברשת מתכת חזקה ודקה, ומצדם השני מעטפת פלסטיק בצבע שחור מט. הסאב מגיע בשחור מבריק.

 

סט HTB550 ()
סט HTB550

 

איך נשמע?

זוג הרמקולים הקדמיים מכילים 2 אלמנטים, וופר באס רפלקס בקוטר 2 וחצי אינץ' וטוויטר בקוטר אינץ' אחד. כל רמקול מקבל הספק של 60W RMS. חווית ההאזנה ב-550 הייתה מאוד אמביוולנטית. שירי קאנטרי כמו של James Taylor נשמעו מעולה, הבאסים היו בעוצמה וברכות הנכונה, הקול היה חד, צלול ומהנה מאוד. בפרוגרסיב מטאל כמו של Dream Theater היה נדמה כאילו ישנה תהום בין תחום הצלילים של הסאב לבין הרמקולים וזה גרם למוזיקה להיות אנמית. בשידורי טלוויזיה רגילים הסאב הפך משמעותי עם הדגשות באזורים שבלי הסט, לא היו נשמעים.

 

מעוצב ואלגנטי ()
מעוצב ואלגנטי

 

צדודית נאה של הרמקול ()
צדודית נאה של הרמקול
 

הסאב האלחוטי

הסאב בנוי מוופר באס רפלקס בקוטר שישה וחצי אינץ' בהספק של 120W RMS. החיבור שלו למערכת היה יותר מפשוט, ברגע שהוא מחובר לחשמל, הוא עובד. הרעיון של סאב אלחוטי אמנם אינו חדש, אבל הוא נוח ביותר. זה רק הגיוני להפחית את כמות הכבלים ובנוסף זה מאפשר גמישות במיקום הסאב. למרות ממדיו הקטנים, מפיק הסאב צליל עמוק ועוצמתי. בסרט כמו הנוקמים הבס היה במקום, לא השתלט על ההצגה והעצים את החוויה. אך כדי להגיע לרמה שבה הוא מורגש, היה עלינו להגביר את הווליום הנפרד שלו למקסימום.

 

בבדיקה בת שבועיים שערכנו הסאב האלחוטי סבל מניתוקים בלתי מוסברים במשך יומיים שנעלמו לאחר מכן. מפנסוניק נמסר כי ייתכן והיו הפרעות ברשת האלחוטית שאכן נמצאת בסמוך.  


 

המגבר

המכשיר שמחבר את כל החלקים ביחד הוא המגבר 240W RMS המסוגל לקבל גם אותות וידאו בתלת מימד דרך HDMI. על גבו תמצאו יציאת 1.4 HDMI אחת, 2 כניסות HDMI, ושתי כניסות אופטיות. חיבור SPDI/F לא היה בנמצא וזה לא מפתיע. החיבור שהיה פעם נפוץ מאוד, מפנה מקומו עבור חיבור דיגיטלי ואיכותי יותר. אנחנו תמיד בעד קדמה, רק שזה מגביל את מגוון המכשירים שניתן לחבר ולמרות שהיינו רוצים, לא לכל מכשיר יש יציאה אופטית (כמו תחנות עגינה למיניהן).

 

מגבר איכותי אך דל בכניסות ()
מגבר איכותי אך דל בכניסות

 

אפשרויות וחיבורים

אם תרכשו את הסט בארה"ב אוסטרליה וניו זילנד, תקבלו גם גם אפשרות להזרים מוזיקה מהטלפון למערכת. לעומת באסיה והמזרח התיכון פנסוניק החליטה לשווק את ללא הקישוריות. דרך השלט הרחוק ניתן לשלוט בכל הפונקציות של המגבר, וביניהן כיוון עוצמת הדיאלוג. ישנן ארבע עוצמות נפרדות כך שעם הסט הזו, תמו הימים שבהם צריך להגביר לווליום מוגזם רק כדי לשמוע מה אומרים.

 

כחלק ממשפחת פנסוניק, גם ה-550 תומכת ב-Viera Link. הטכנולוגיה מאפשרת שליטה בכל מכשירי החברה דרך שלטים אחרים, כך שאם יש ברשותכם טלוויזיה של החברה, תוכלו להשתמש בשלט שלה כדין לשלוט על המערכת. המגבר תומך בכל הפורמטים הנפוצים: Dolby Digital, DTS, Dolby Prologic II.

 

ניתן לאחד את הרמקולים ליחידה אחת ולתלות על הקיר ()
ניתן לאחד את הרמקולים ליחידה אחת ולתלות על הקיר

 

 

מימין לשמאל: סאב אקטיבי אלחוטי, מגבר, וזוג רמקולים ()
מימין לשמאל: סאב אקטיבי אלחוטי, מגבר, וזוג רמקולים

 

האם כדאי?

מדובר בסט איכותי ואופנתי, המהווה תוספת מעוצבת לכל סלון. הסט טוב כרמקולים למחשב ובעיקר לטלוויזיה ובינוני מאוד למוזיקה. אתם תחליטו אם הוא שווה את ההשקעה: המחיר בישראל הוא 2,990 שקל, מאוד דומה למחיר בבריטניה - 2,450 שקל. המחיר בארה"ב: 400 דולר.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים