שתף קטע נבחר

תביעה נגד לאומי: 20 מיליון שקל על הבנק ברומניה

לטענת חברת KOLAL, ממנה רכש לאומי את הבנק ברומניה בשנת 2005, לא התקבלה התמורה המלאה עבור הרכישה. היקף העסקה עמד אז על 42 מיליון דולר. לאומי: "שילמנו את מלוא התמורה"

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה הבוקר (ד') תביעה על סך 20 מיליון שקל, בסדר דין מקוצר, כנגד בנק לאומי בטענה כי לא שילם את מלוא התמורה עבור הבנק שרכש ברומניה בשנת 2005.

 

לטענת התובע, תאגיד האחזקות KOLAL, שמכר את הבנק הרומני EUROM BANK  ללאומי תמורת 42 מיליון דולר, סוכם בין הצדדים בעת המכירה כי התאגיד הזר ישא באחריות לכל התביעות המשפטיות העומדות כנגד הבנק הרומני, כך שלא יוטלו על לאומי התחייבויות כספיות.

 

לצורך כך הועמדו שני פקדונות בסכום כולל של 9.35 מיליון דולר, מתוך הסכום אותו אמור היה לשלם לאומי, שישמשו כבטוחה לצורך פרעון חובות אלו, אם יהיו. פיקדון אחד בסך 4 מיליון דולר הופקד בבנק לאומי, ופיקדון נוסף בסך 5.35 מיליון דולר הופקד בבנק הרומני.

 

לטענת התובעים, כעת, 7 שנים אחרי המכירה, כל הסוגיות המשפטיות שעמדו כנגד הבנק הרומני התבהרו ולכן על לאומי להעביר את מלוא כספי הפקדונות שנותרו לידיהם, אולם הוא מסרב לעשות זאת.

 

לדברי עו"ד דני ניסים, ממשרד עורכי הדין גולדבלט, גינדס יריב, המייצג את התובעים יחד עם עו"ד סיון חומרי, הבנק החזיר רק חלק מהפקדונות אך עדיין יש סכומים גבוהים שנמצאים אצלו ולא הוחזרו. הסכומים הללו כולל הצמדה וריבית עומדים, לדבריו, על קרוב ל-21 מיליון שקל. "ניסינו בכל מיני דרכים לפתור את זה, אבל הצד השני לא הביע נכונות מספיקה", אומר ניסים.

 

מבנק לאומי נמסר בתגובה: "לאומי שילם את מלוא התמורה עבור בנק לאומי רומניה. טרם קיבלנו את כתב התביעה ולאחר שנקבל ונבחן אותו נתייחס בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בנק לאומי. התמורה שולמה
צילום: רויטרס
עו"ד דני ניסים
מומלצים