שתף קטע נבחר

נער משועפט למח"ש: מסתערבים הכו אותי

כוח שהגיע לעצור חשוד בתקיפת עמדת מג"ב נתקל בהתנגדות חריפה מצד תושבי המחנה. העצור טוען כי במהלך המעצר הוכה קשות עד כי נזקק לטיפול רפואי. מח"ש: התלונה נבדקת

נער בן 17 ממחנה הפליטים שועפט טוען כי הוכה קשות על ידי מסתערבים בעת מעצרו, עד שנזקק לטיפול רפואי. ל-ynet נודע כי אביו אף הגיש תלונה למח"ש בעקבות זאת.

 

כל עדכוני הבחירות - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

  

בתחילת חודש נובמבר נכנס כוח מג"ב למועדון סנוקר במחנה במטרה לבצע מעצר, אך במהלך האירוע שהסתבך נדקר שוטר והושלכו אבנים לעבר הכוח. כתוצאה מכך נפגעו 16 שוטרים.

 

נזקק לאשפוז. הנער שהוכה בעת מעצרו ()
נזקק לאשפוז. הנער שהוכה בעת מעצרו

 

מחסומים בשועפט בערב המעצר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מחסומים בשועפט בערב המעצר(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)
 

חאלד זבארקה, עורך דינו תיאר את שסיפר לו הנער, ואמר כי בעת שישב בבית קפה, נכנסה למקום קבוצת אנשים בלבוש אזרחי, "באו אליו מאחור, תפסו אותו והחלו להכות אותו. הוא ניסה להימלט מהם כי לא ידע מי הם, אבל לא היה לו לאן לברוח. אז הצטרפו אליהם עוד שלושה או ארבעה אנשים והמשיכו להכות אותו בזמן שהיה על הברכיים ועל הרצפה". הנער הבין שהם שוטרים, "הם הכו אותו בראש באגרופים, דפקו את הנשק שלהם בפנים. בעטו בו עם הרגליים כשהוא מקופל. הפנים שלו התמלאו דם, ולאחר מכן הם גררו אותו כשפניו על הרצפה שהייתה מלאת זכוכיות לכיוון דלת היציאה".

 

כתוצאה מהמכות שספג נזקק הצעיר לקבלת טיפול רפואי ופונה לבית החולים הדסה עין כרם. קרוביו סיפרו כי הוא עדיין סובל מחבלות בכל חלקי הגוף, אף שחלף כחודש מאז האירוע, וכי הוא נזקק לתפר בקרקפת. "הוא סיפר בבית המשפט כי שיניו מתנדנדות וכי הוא מקיא דם. הוא לא היה מסוגל לאכול אוכל מוצק בשל הכאבים", ציין אביו ואמר: "העיניים שלו הלכו, הוא בקושי רואה".

 

ניסיון דקירה? אין כתב אישום

תחילה ייחסו חוקרי המשטרה לצעיר ניסיון דקירה של שוטר בעת המעצר אולם עד כה לא הוגש נגדו כתב אישום בעניין זה. פרקליטו טען: "גרסת השוטרים שלפיה שוטר נדקר היא מופרכת. הרי בסופו של דבר הם חייבים להמציא סיפור כדי להגיד לבית המשפט מדוע הם גרמו לחבלות האלה".

  

הכוח ביקש לבצע את המעצר נוכח תקיפת עמדת מג"ב באמצע חודש ספטמבר. נוכח זאת אף הוגש נגדו כתב אישום שבו נטען כי הוא וצעירים אחרים יידו בקבוקי תבערה, זיקוקים ואבנים לעבר העמדה ולעבר כוחות הביטחון וגם ניסו לפרוץ ולשרוף אותה. עוד נאשם הצעיר כי ייצר יחד עם אחר חמישה בקבוקי תבערה. במג"ב אומרים כי לוחם משמר הגבול היה לכוד בעמדה בסכנת פגיעה ממשית, ואילו פרקליטו טען כי אין לו כל קשר לאירוע.  

 

אביו של הצעיר הגיש תלונה למחלקה לחקירות שוטרים. גם ארגון "בצלם" תחקר את האירוע, ועקב אחר ההתנהלות בתיק. במח"ש אמרו כי התלונה אכן התקבלה והיא נבדקת: "טרם התקבלה החלטה בעניינה", הובהר. 

 

מדוברות מג"ב נמסר בתגובה: "כוח שהגיע לעצור את החשוד נתקל במאות פורעים אלימים שיידו לעברו בקבוקי תבערה, אבנים ומוטות ברזל תוך שהם תוקפים את השוטרים ומנסים להניס את החשוד. החשוד שנעצר התנגד למעצרו ותקף גם הוא את השוטרים. כתוצאה מהאלימות הקשה בה נתקלו הכוחות נפצעו 16 שוטרים בדרגות פציעה שונות". עוד נמסר, כי "עם כל זאת, כמקובל, כלל החומר הועבר לבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים. כוחות משטרת ישראל ומשמר הגבול ימשיכו לפעול באופן בלתי מתפשר כנגד מפירי הסדר ופורעי החוק". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנער שאושפז
צילום: גיל יוחנן
שועפט בערב הפשיטה
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
פינוי פצועים ממחנה הפליטים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים