שתף קטע נבחר

דרעי ואמסלם מתקוטטים: 'לא עשה צבא', 'פושע'

"אני הג'ובניק היחיד בש"ס", הצהיר אריה דרעי, כדי להדגיש את העובדה שהח"כ הפורש חיים אמסלם לא התגייס כלל לצבא. יועצו של אמסלם: "זו עזות מצח מצד פושע שישב בכלא"

אריה דרעי, מספר 2 ברשימת ש"ס לכנסת, תקף היום (ד') בחריפות את הח"כ המורד חיים אמסלם, המתמודד ברשימה עצמאית, עם שלם. "מכל חברי הכנסת של ש"ס, אני הג'ובניק היחיד", אמר דרעי לרדיו גלי ישראל. "אני, ואולי אריאל אטיאס, כיוון שלמדנו בישיבות - שירתנו ארבעה חודשים. שאר חברי הכנסת של ש"ס שירתו שירות מלא, יש כאלה ששירתו גם בקבע. יש גם פצועים ונכי צה"ל. היחיד שלא שירת בצה"ל זה הח"כ לשעבר שהיה אצלנו, חיים אמסלם".

כל עדכוני הבחירות - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

זו הפעם הראשונה שדרעי מתייחס לאמסלם ישירות בשמו. אמסלם, שכיהן כח"כ בש"ס במשך מספר שנים עד שסולק ממנה לפני כשנתיים בשל דעותיו המתונות, אכן לא שירת בצה"ל. עם זאת, הוא נוהג לחגוג כל אימת שאחד מילדיו מתגייס לצבא, וכן מנגח את ש"ס על כך שלדבריו היא מתנגדת לגיוס באופן גורף.

 

עד כה נמנעו ראשי ש"ס ודרעי בפרט מלתקוף את אמסלם, מתוך תפיסה שמתקפה כזו רק תחזק אותו. עם זאת, בכנס ש"ס בשבוע שעבר תקף חבר מועצת החכמים של ש"ס הרב שלום כהן את אמסלם, ואמר: "בר מינן, מאיפה זה בא".

  

יועצו האסטרטגי של אמסלם, אילון זרמון, אמר בתגובה כי "זוהי עזות מצח שלא תיאמן מצד פושע שישב בכלא על שחיתות, וכעת תוקף את הרב אמסלם. אינני מבין את טענתו: הרב אמסלם חוזר ואומר שלמעט עילויים שנפשם חשקה בתורה, יש לגייס את כל החרדים לשירות צבאי או אזרחי. הרב אמסלם נחשב גם על פי תפיסתו של הרב עובדיה יוסף לתלמיד חכם עצום שחיבר עשרות ספרים תורניים. זה לא היה מתאפשר לולא למד תורה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמסלם. תלמיד חכם
צילום: גיל יוחנן
דרעי. 4 חודשי שירות
מומלצים