שתף קטע נבחר

לא מצא: מסע אחרי מצע הליכוד

סטודנט ירושלמי תר אחר מצע מפלגת השלטון. באתר הליכוד העבירו אותו למכון ז'בוטינסקי, משם החזירו אותו לאתר - והמצע איננו. גורם בליכוד: אין מצע, הוא נכתב בימים אלה

תנועת הליכוד מתמודדת לכנסת עם ישראל ביתנו וזוכה למספר המנדטים הגדול ביותר על פי הסקרים, אבל מי שמחפש את המצע או את הרעיונות האידיאולוגיים של מפלגת השלטון לא ימצא אותם. הסיבה פשוטה: פחות מ-40 יום לפני הבחירות - לליכוד אין עדיין מצע.

 

כל עדכוני הבחירות - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

גורם במפלגה סיפר כי כמו לפני מערכות בחירות קודמות אחרות, גם הפעם מתקשה יו"ר הליכוד בנימין נתניהו לפרסם מצע מוסכם בגלל הפער בין האידיאולוגיה השמרנית של הליכוד ("לא למדינה פלסטינית" - על-פי המצע הקודם) לבין ההצהרות הפרגמטיות כביכול של נתניהו עצמו ("כן למדינה פלסטינית" – נאום בר-אילן).

 

הסטודנט ארן זינר (28) מירושלים עבר כמה תלאות עד שגילה כי לליכוד פשוט אין מצע. "לקראת הבחירות הקרובות ולאור הסקרים שמנבאים את ניצחונו המוחץ של ביבי, החלטתי שמיליוני ישראלים לא טועים, ובוודאי יש סיבה לכך", סיפר זינר. "לכן רציתי לראות את מצע הליכוד לקראת הבחירות. הגעתי לאתר הרשמי של הליכוד וכל הניסיונות למצוא שם את המצע עלו בתוהו".

 

זינר לא התייאש. הוא פנה בדואר אלקטרוני למפעילי אתר הליכוד וביקש לדעת היכן ניתן למצוא את מצע המפלגה. התשובה שקיבל הייתה מוזרה: "תודה על פנייתך לאתר הליכוד. באפשרותך למצוא את מצע הליכוד במכון זאב ז'בוטינסקי". הסטודנט לא ויתר, חיפש את מצע הליכוד באתר מכון ז'בוטינסקי ולאחר שלא מצא גם שם, התקשר למשרדי המכון.

 

"שלחתי להם מייל וגם התקשרתי למזכירות המכון כדי לברר על מצע הליכוד. הם ענו לי שהם רק ארכיון ואני יכול לאתר את המצע באתר הליכוד. אבל שם אין דבר כזה. בשיחת הטלפון הבנתי שהם לא בדיוק יודעים מה זה מצע הליכוד", שחזר זינר את המסע אחרי המצע שלא נמצא. אגב, מבדיקת ynet ו"ידיעות אחרונות" עולה שאת מצע הליכוד הלא מעודכן אפשר למצוא דווקא ב"מכון הישראלי לדמוקרטיה".

 

גורם בליכוד מסר בתגובה כי לליכוד אין מצע מאחר שצוות של המפלגה כותב אותו בימים אלה. לדבריו, לאחר השלמת כתיבת המצע הוא יפורסם באתרים הרשמיים של המפלגה. יו"ר מטה ההסברה של הליכוד, השר גלעד ארדן, מרכז את הכנת המצע ולדבריו הוא יפורסם בימים הקרובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בקלפי. מצע עדיין אין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים