שתף קטע נבחר

קדימה: להקפיא את כספי המימון לתנועה של לבני

בסיעה טוענים כי ל-7 פורשים למפלגה החדשה חוב לקדימה בסך 6.4 מיליון ש' ודורשים מיו"ר הכנסת שלא לאשר להם את כספי המימון עד להסדרתו. "התנועה": פועלים על פי החוק

זה בקשר לחוב: סיעת קדימה פנתה היום (ה') ליו"ר הכנסת רובי ריבלין וביקשה שלא להעביר את כספי מימון המפלגות לשבעת חברי הכנסת שפרשו ממנה לטובת "התנועה", עד אשר יסדירו את חלקם בחובה של המפלגה. על פי המכתב, החוב עומד על 25.4 מיליון שקל, והחלק היחסי של הפורשים עומד על 6.4 מיליון שקל.

 

עוד עדכוני בחירות - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

במכתב שעליו חתום ח"כ ישראל חסון תוקפת קדימה את הפורשים ואת העיתוי שבו בחרו להתפלג, שלטענתם נובע מרצונה של ציפי לבני ליהנות מכספי המימון במפלגתה החדשה. "התנהלות זאת נגועה במוסר כפול ובאה לידי ביטוי גם בעיתוי, שכן היא נעשתה ימים ספורים לפני מועד הגשת הרשימות", נטען במכתב. "פרט זה מהותי לענייננו, שכן לשיטתה של לבני ושל המתפלגים הפרישה מאפשרת להם ליהנות מכספי מימון המפלגות של סיעת קדימה בכנסת, אשר מקורם במשלם המסים הישראלי. לצד זה, הם מתחמקים מהשתתפות בחובות של המפלגה".

 

בקדימה טוענים כי עם ניצחונו של מופז בבחירות הפנימיות במפלגה הוא קיבל לידיו גם חובות של 30.1 מיליון שקל. לדברי גורמים במפלגה, היו"ר הצליח לצמצם את הסכום לכדי 25.4 מיליון, שאת חלקו מתבקשים הפורשים לשלם."'התנועה' ניצלה באופן ציני פרצה בחוק, שלא לשם קידום אידיאולוגיה או ערכים אלא לטובת סידור עבודה לחברי הכנסת המתפלגים", נטען במכתב.

 

על פי האמור, מבקשים בקדימה להקפיא את העברת כספי המימון לסיעת "התנועה" עד אשר חבריה ישלמו את חובם היחסי או יציגו הסדר לפירעון. גורמים בקדימה אמרו כי אם לא ניתן יהיה למצות את ההליך הנוכחי, יפנו לבית המשפט ויבקשו את התערבותו בסוגיה.

 

ממפלגת התנועה נמסר בתגובה: "אנחנו פועלים על פי החוק ונמשיך לפעול לפי כללי ונוהלי הכנסת". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. חובות עתק
צילום: עידו ארז
לבני. תקבל כספים?
צילום: דנה קופל
מומלצים