שתף קטע נבחר

הליכוד-ביתנו נחלש, "הישראלים" מפתיעים

סקר "ידיעות אחרונות" וד"ר מינה צמח: נתניהו וליברמן מאבדים שני מנדטים לעומת הסקר הקודם. ציפי לבני ונפתלי בנט מתחזקים, העבודה שומרת על יציבות. לראשונה: מפלגת העולים החדשה "הישראלים" עוברת את אחוז החסימה

הסקר החדש של "ידיעות אחרונות" וד"ר מינה צמח/דחף מראה כי הליכוד-ביתנו נחלש בשני מנדטים לעומת הסקר הקודם, שנערך לפני שבועיים. האיחוד בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שאתמול הוחלט להאשימו בפרשת השגריר במרמה ובהפרת אמונים, מקבל 35 מנדטים. ההפתעה הגדולה נמצאת בצד השני של הסקר, שם ניתן לראות את מפלגת העולים החדשה "הישראלים", שעוברת לראשונה את אחוז החסימה.

 

עוד עדכוני בחירות - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

מפלגת העבודה בראשות שלי יחימוביץ' שומרת על יציבות ומקבלת 19 מנדטים, שמונה יותר מש"ס, הבית היהודי של נפתלי בנט והתנועה של ציפי לבני - עם 11 כל אחת. מפלגתו של בנט מתחזקת במנדט אחד ולבני מזנקת בשני מנדטים לעומת הסקר הקודם, שנערך לפני הצטרפותו של עמיר פרץ.

 

לחצו להגדלה כדי לקרוא את תוצאות הסקר במלואן


 

יאיר לפיד ויש עתיד שלו זוכות לפי הסקר לשמונה מנדטים, אחד פחות מזה שניתן להם בסקר הקודם. יהדות התורה מקבלת 6 מנדטים (לעומת 5 בקודם) ומרצ דווקא בירידה - מחמישה מנדטים לארבעה. במפלגות הערביות - 4 מנדטים לחד"ש, 4 לרע"מ-תע"ל ו-3 לבל"ד. על פי הסקר, גם מפלגת הימין הקיצוני עוצמה לישראל עוברת את אחוז החסימה ומקבלת שני מנדטים. לעומתה, עם שלם של חיים אמסלם וקדימה של שאול מופז נשארות - על פי הסקר - מחוץ לכנסת הבאה. 

 

ההפתעה הגדולה של הסקר היא כאמור מפלגת "הישראלים". סביר להניח שרוב אזרחי ישראל לא שמעו על מפלגה זו, אבל יש סיכוי לא רע שבקרוב נראה כמה מאנשיה יושבים על ספסלי הכנסת. שני מנדטים לפחות מצליחה מפלגת הישראלים להכניס לכנסת, ועל פי מינה צמח ייתכן שמדובר אף ביותר מכך.

 

יו"ר המפלגה הוא דוד קון, מנחה בערוץ 9, ואפשר למצוא כמה נציגים מהמגזר הרוסי שבו היא זוכה לפופולריות גבוהה. אחרי קון נמצאים ברשימה מרינה סול שורר ואלכסנדר וקסלר - שניהם משובצים במקומות שעשויים להפוך לריאליים.

 

מטרת המפלגה היא, ככל הנראה, להוות כתובת לאנשי המגזר הרוסי שחשים כי אחרי חבירתו של ליברמן לליכוד הוא כבר אינו מייצג אותם. קון הוא מגיש בכיר בערוץ 9 ואחת הדמויות הבולטות והמוכרות ביותר בערוץ הנפוץ במגזר הרוסי. הוא יליד באקו, בירת אזרבייג'ן.

 

ומה מצב הגושים? גוש הימין, הכולל את הליכוד-ביתנו, הבית הלאומי ועוצמה לישראל מקבל 48 מנדטים. החרדים - ש"ס ויהדות התורה - זוכים ל-17 מנדטים. גוש השמאל-מרכז (העבודה, התנועה, יש עתיד ומרצ) מקבל 42 מנדטים, הערביות (חד"ש, רע"מ-תע"ל ובל"ד) 11 והישראלים - שלא קוטלגו בגוש מסוים - לפחות שני מנדטים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. 35 מנדטים
צילום: משה מילנר, לע"מ
יחימוביץ'. 19
צילום: מוטי קמחי
לבני. 11
צילום: מוטי קמחי
דוד קון, יו"ר מפלגת הישראלים
צילום: ידיעות אחרונות
מומלצים