שתף קטע נבחר

שמחון: 18 החודשים הקרובים יהיו קשים לישראל

בפגישה עם נספחים מסחריים של משרד התמ"ת אמר השר שמחון: "ישנם תהליכים חברתיים כלכליים פנימיים שמתרחשים בישראל מצד אחד ותהליכים חיצוניים בזירה הבינלאומית מצד שני, וחשוב להסתכל למציאות בעיניים ולהיערך בהתאם"

שר התמ"ת שלום שמחון, אמר היום (א') בשיחה עם למעלה מ-40 נספחים מסחריים של משרד התמ"ת מרחבי העולם ובכירים נוספים ממנהל סחר חוץ במשרד התמ"ת, כי "השנה וחצי הקרובות הולכות להיות קשות מאד למדינת ישראל".

 

בכינוס עבודה פנימי במלון קראון פלאזה בירושלים, במסגרת כנס נספחי התמ"ת המתקיים אחת לשניים, אמר השר כי ישראל חייבת להשקיע יותר בפיתוח יחסי המסחר

 עם מזרח אסיה. הוא אמר שככל שהממשלה תשכיל להשקיע יותר בבניית התשתיות הללו, יהיה טוב יותר לכל אזרח במדינה.

 

הוא הביא לדוגמה את הולנד, המחזיקה לדבריו בסין 100 איש. "אני יודע שזה לא פשוט לייצג את מדינת ישראל כפי שאתם עושים מסביב לעולם. לא מעט מההצלחה שלכם תלויה, לא רק במה שעשיתם היום או מה שתעשו מחר אלא בהתנהלות של מדינת ישראל בזירה הבינלאומית. יש יתרונות וחסרונות ל'פרש בודד' המייצג את ישראל בעולם וכל אחד מכם צריך לראות כיצד הפעילות ברמה המקומית, משתלבת במדיניות שנקבעה על-ידי מדינת ישראל".

 

השר שיבח את פעילות הנספחים המסחריים. "זכיתי לפגוש רבים מכם בפעולה ברחבי העולם ופגשתי כאן חבורה של אנשים חדורי קרב ותחושת שליחות ואני מאד מקווה שכל מי שיכהן בראש משרד התמ"ת, ימשיך בתהליך העצמה של סחר החוץ", הוא אמר.

 

לדברי השר, השנה וחצי הקרובות הולכות להיות קשות מאד למדינת ישראל לא רק בגלל הקיצוץ בתקציב המדינה. הוא אמר כי "ישנם תהליכים חברתיים כלכליים פנימיים שמתרחשים במדינת ישראל מצד אחד ותהליכים חיצוניים בזירה הבינלאומית מצד שני וחשוב להסתכל למציאות בעיניים ולהיערך בהתאם.

 לכל אחד מכם יש את היכולת לבצע מהלכים מאד משמעותיים, דווקא בתקופה כל כך קשה. אני צופה כי קרן האור בשנים הקרובות, תהיה בחבורה שיושבת כאן היום: זה האפיק, אחד מהיחידים, בו ניתן לייצר הצלחה ותוצאות בעלות ערך לקידום הכלכלה הישראלית במעט כסף".

 

הנספחים המסחריים של משרד התמ"ת ברחבי העולם, הגיעו לישראל בשבוע שעבר ולוקחים חלק בסדנאות עבודה מקצועיות, כנסים והכשרות, מפגשים מאורגנים ופגישות עבודה עם יצואנים וחברות המעוניינות להתפתח לשווקים חדשים וסיורים מקצועיים במפעלי תעשייה ברחבי הארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
השר שלום שמחון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים