שתף קטע נבחר

שרף את הדגל ביום הזיכרון, רמס אותו - ולא ייכלא

יחיאל חזן מירושלים התפרע בכיכר השבת בעיר בערב יום הזיכרון, מחא כפיים ונהם בצפירה. בהמשך הוא הצית את הדגל. הבוקר נגזרו עליו 120 שעות עבודות שירות לתועלת הציבור

120 שעות עבודות שירות לתועלת הציבור - זה העונש שגזר הבוקר (יום ב') בית משפט השלום בירושלים על תושב העיר יחיאל חזן (22), שהורשע בכך כי לפני כשנתיים וחצי שרף את דגל הלאום של המדינה ולאחר מכן רמס אותו במהלך ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

בכתב האישום נטען כי חזן השתתף בהתקהלות אסורה בכיכר השבת בבירה. הוא התאסף יחד עם צעירים אחרים וכאשר נשמעה צפירת יום הזיכרון הוא החל לקפוץ, למחוא כפיים ולנהום בקול רם. לאחר מכן הוא הצית דגל ישראל שהחזיק בידו ולאחר שהדגל נשרף רמס אותו ברגליו יחד עם אחרים.

 

ההפגנה בערב יום הזיכרון (צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24") (צילום: סוכנות הידיעות
ההפגנה בערב יום הזיכרון(צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24")

 

יצוין כי חוק הדגל, הסמל והמנון המדינה משנת 49' קובע כי "הפוגע בכבוד דגל המדינה או בכבוד סמל המדינה או גורם לפגיעה בכבודו או משתמש בו באופן שיש בו כדי לפגוע בכבודו, דינו – מאסר עד שנה אחת או קנס (עד 300 לירות) או שניהם".

 

כתב האישום ייחס לחזן פגיעה בכבוד דגל המדינה והתפרעות. במהלך המשפט טען סנגורו, עו"ד יאיר נהוראי, "כי שריפת הדגל בנסיבות המתוארות בכתב האישום אינה אמורה להיות עבירה פלילית, אלא אמורה להיות מוגנת ומותרת בחברה המכבדת את חופש הביטוי של אזרחיה".

 

לטענת עו"ד נהוראי, "גם אם מדובר באקט מקומם וישנה

 פגיעה ברגשות הציבור באיזון בינה לבין חופש הביטוי – יש להעדיף את חופש הביטוי". בית המשפט דחה את הטענה ועוד קודם לכן ציין כי "לפי כתב האישום, שריפת הדגל נעשתה במסגרת התפרעות ובעיתוי שבא לגרום לפגיעה מרבית ברגשות של משפחות שכולות".

 

השופט דב פולוק גזר כאמור הבוקר על חזן 120 שעות עבודות שירות לתועלת הציבור שאותן יתחיל לרצות תוך שנה מהיום. את העבודות יבצע חזן במסגרת עמותת "עזר מציון". עו"ד נהוראי אמר בעקבות גזר הדין כי "אנו נגיש ערעור על עצם ההרשעה ונבקש שבית המשפט המחוזי יבחן אם שריפת דגל ישראל איננה חוסה במסגרת חופש הביטוי". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה בערב יום הזיכרון באפריל 10' (ארכיון)
צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24"
צילום: שלומי כהן
"לבדוק אם שריפת הדגל איננה חוסה בחופש הביטוי". עו"ד נהוראי
צילום: שלומי כהן
מומלצים