שתף קטע נבחר

ש"ס מתגאה בעיתונות החרדית: "בנינו לחרדים"

הקמפיין הרשמי עוסק בצדק חברתי, אך בעיתונות החרדית נחשפים הפרטים המעניינים. "בנינו 22 אלף דירות לחרדים", נכתב במודעה. אטיאס עונה לבנט: "אנו לא סקטוריאליים"

בזמן שקמפיין ש"ס הרשמי עוסק בצדק חברתי ובזהות יהודית, הפרטים המעניינים באמת מסתתרים במודעות שמפרסמת המפלגה בעיתונות החרדית: בקמפיין הזה, שעלה הבוקר (יום ב'), מתגאה ש"ס בהישגיה למגזר החרדי - הישגים שדאגה להצניע במשך קדנציה שלמה.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

"22 אלף דירות חדשות למגזר החרדי", מכריזה מודעה שפורסמה הבוקר בעיתון "מרכז העניינים", ושואלת את הקורא החרדי "למי באמת אכפת ממך?". מדובר בנפנוף נדיר בהישגים שכאלה, שכן לכל אורך הקדנציה הקפידו בש"ס לטשטש את הפרויקטים ששווקו עבור הציבור החרדי ולטעון שהבנייה משווקת עבור כלל הציבור, ללא הבדלי דת.

 

אמש כבר תקף יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט את התנהלות שרי ש"ס בממשלה האחרונה. "אני רוצה שמי שיהיה השר בכל תפקיד שהוא, יהיה מחויב לכל עם ישראל ולא לסקטור מסוים", אמר לרדיו "קול חי" החרדי. "זה לא בסדר שאנחנו כנבחרי עם ישראל, כמשרתי ציבור, כעבדים של הציבור הישראלי - נדאג כל אחד לטריטוריה המצומצמת שלו". הדברים האלה נאמרים על רקע הצהרותיו של בנט לפיהן בכנסת הבאה ידרוש את תיק השיכון.

 

המודעה בעיתון "מרכז העניינים" (צילום: אפרים גלעד) (צילום: אפרים גלעד)
המודעה בעיתון "מרכז העניינים"(צילום: אפרים גלעד)

 

התשובה של שר השיכון הנוכחי, אריאל אטיאס, לא איחרה לבוא, ובכנס בחירות ביהוד אמר אמש כי "אף אחד לא יגיד לנו שאנחנו סקטוריאליים. העם זה הסקטור שלנו. יש כאלה שאומרים 'אנחנו לא רוצים שהסקטוריאליים ינהלו את משרד השיכון', אז הם רוצים שהסקטור הקטן שלהם ינהל את משרד השיכון". גורמים בש"ס הוסיפו ש"בנט רוצה את משרד השיכון כדי לבנות ביהודה ושומרון. אז זו לא בנייה סקטוריאלית?".

 

אטיאס עצמו אמר הבוקר ל-ynet שהבנייה החרדית שבה מתגאה ש"ס עומדת בפרופורציה לחלק היחסי של החרדים באוכלוסייה. "מדובר בחלק ממהפכת דיור שהגיעה לשיאה בשיווק 130 אלף יחידות דיור ברחבי הארץ. נכון ש-22 אלף דירות נקלטו על ידי המגזר החרדי, שסובל ממצוקה שנובעת מ-15 שנות הזנחה, אך טוב לכולם שהחרדים גרים בשכונות נפרדות והציבור הכללי גר בנפרד. זה מונע חיכוכים מיותרים".

 

לדברי אטיאס, "בקדנציה האחרונה שיווקנו את המספר הגבוה ביותר של דירות מאז גלי העלייה הגדולים. זה גרם לבלימת עליית מחירי הדירות וירידה במחירי הדירות החדשות. אנחנו פועלים למען כולם ולא רק בשביל החרדים, ולכן לראשונה שיווקנו דירות להשכרה ארוכת טווח ברעננה, מודיעין וירושלים, ושיווקנו קרקע חינם למעונות סטודנטים".

 

בתוך כך, הבוקר דווח ב"ידיעות אחרונות" על שינוי אסטרטגי בקמפיין ש"ס. לראשונה מופיע אריה דרעי לבדו על שלטי חוצות ומודעות, וזאת בשל דרישת יועצי הפרסום של המפלגה. עד השבוע הופיעו מנהיגי ש"ס על שלטים רק ביחד, וזאת מטעמי "שלום בית". אלא שהיועצים הבהירו שש"ס תתקשה להגיע להישג בקלפי אם לא יובלטו הנקודות המאפיינות כל אחד מהמנהיגים.

 

לפיכך, דרעי יופיע לצד סיסמאות "חברתיות", אטיאס ישווק כמחולל "מהפכת הדיור" ואילו אלי ישי יופיע לצד סיסמאות המדגישות את דאגתו ל"זהותה היהודית של המדינה" - קרי, מלחמתו במסתננים מאפריקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קמפיין ש"ס בעיתונות החרדית
צילום: אפרים גלעד
דרעי. מעכשיו לבד על שלטים
מומלצים