שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכנסת אישרה את הארכת זיכיון ערוץ 10
  בתום יום דיונים ארוך וסוער, אושר המתווה שאמור להסיר את סכנת הסגירה של הערוץ. עוד אושר: הקלות לזכייניות ערוץ 2 והמשך מימון החדשות המקומיות

  סאגת ערוץ 10 הגיעה לסיומה: בתום דיון ארוך וסוער, העבירה מליאת הכנסת הלילה (ו') בקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק השות השנייה לטלוויזיה ולרדיו ובכך אישרה את הארכת זיכיון ערוץ 10 בשנתיים נוספות ואת הסדר פריסת חובותיו. בנוסף, אישרה הכנסת גם הקלות לזכייניות ערוץ 2 "קשת" ו"רשת" וכן את הארכת מימון החדשות המקומיות בשבעה חודשים נוספים.

   

  במסגרת המתווה שאושר, הערוץ התבקש לשלם את החוב הנוכחי העומד על 65 מיליון שקלים על דמי תמלוגים, זיכיון והפצה עד לסוף השבוע הקרוב. בנוסף, ייאלץ הערוץ להעביר את חברת החדשות שלו לירושלים עד לספטמבר 2013, ולשלם דמי שימוש עבור האפיק מרגע הינתן האישור להארכת הזיכיון ועד פקיעתו. אם לא יעמדו בערוץ 10 בתנאים האלה, יפוג הזיכיון ללא אפשרות לערער על כך. 

   

  השר יובל שטייניץ בדיון היום. "לא הסכם קל" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  השר יובל שטייניץ בדיון היום. "לא הסכם קל"(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  כאמור, התיקון התייחס גם לדרישות לשיוויון בהקלות מצד זכייניות ערוץ 2, והמסגרתו אושרה ההצעה לפיה תהיה לזכייניות אפשרות להאריך את הזיכיון עד 2017. אם ירצו לעבור לרישיון הן יכולו לעשות זאת כבר בתחילת 2014. התיקון קובע שאם מהלך כזה ייצא לפועל, זכיינית אחת תצא לערוץ נפרד. בנוסף יוכלו הזכייניות לפרוס את מחויבויות התוכן העתידיות שלהן לתקופה של שש שנים לאחר שיקבלו את הרישיון, ואת המחויבויות הקיימות לתקופה שלוש שנים.

   

  האישור להמשך הזיכיון להפעלת ערוץ 10 התאפשר בעקבות סיכום שהושג בתחילת השבוע בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר הכנסת ראובן ריבלין, לפיו למרות פגרת הכנסת, ייערך מרתון של דיונים בנושא. הדיונים החלו כבר בשעות הצהריים. במהלך הדיונים אמר שר האוצר יובל שטייניץ: "זה לא ברור מאליו שהממשלה נחלצת לטובת הערוץ. ההסדר הזה הוא לא להבראתו, הוא יצטרך להבריא בעצמו. אני מקווה שהם לא יגיע לכאן פעם חמישית, אני לא חושב שתהיה הזדמנות חמישית".

   

  בנוסף אמר שטייניץ כי מדובר בהסדר לא קל לערוץ 10 ושמדינת ישראל לא תוותר על פרוטה: "החובות נפרסו עם ביטחונות וערבויות ברורים כדי

  לאפשר לערוץ לנשום". שטייניץ התייחס גם לפריסת החובות של הזכיינות בערוץ 2: " את מה שהצענו לערוץ 10 אנחנו מציעים פחות או יותר גם לחברות שמרכיבות את ערוץ 2".

   

  הדיון הגיע יומיים לאחר שיותר מ-500 עובדי ערוץ 10 קיבלו מכתבי פיטורים, אך מנהלי הערוץ אמרו כי המכתבים יבוטלו אם אכן תאושר הארכת הזיכיון בכנסת. אמש (ד') הודיע ועד ערוץ 10 כי הוא מתכוון להחשיך את המסך במחאה על פיטורי העובדים - אולם בסופו שלב דבר, בין היתר בשל לחץ מצד הרשות השניה, הוחלט שלא להמשיך בפעולה אלא לבטל את שידורי התוכניות "לילה כלכלי" ו"צינור לילה" ולהחליפן בשידורים חוזרים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  הדיון בכנסת: ההסדר אושר
  צילום: אוהד צויגנברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים