שתף קטע נבחר

אימאם תוניסאי: להפוך היהודים והיהודיות לעקרים

שייח אחמד שילי ביקש מאללה בתפילה "להפוך את היהודים לעקרים כדי שלא יישאר מהם כלום". הקהילה היהודית זעמה, והאימאם יעמוד בפני תביעה על סמך חוק האוסר הפצת שנאה

שוב גילויי שנאה ליהודים בתוניסיה: האגודה התוניסאית לסיוע למיעוטים, ארגון שאינו ממשלתי, הגישה השבוע תביעה משפטית נגד אימאם שבמהלך דרשה ביקש מאללה "להפוך את הנשים והגברים היהודים לעקרים כדי שלא יישאר מהם כלום". מאז הדחתו של זין אל-עאבדין בן עלי מהשלטון, בתחילת שנת 2011, נרשמו כמה וכמה מקרים של הסתה נגד הקהילה היהודית בתוניסיה, שמונה פחות מ-2,000 בני אדם.  

 

  

צפו בדרשה של האימאם התוניסאי שקורא לייבוש היהודים

 

דרשת האימאם, שייח אחמד שילי, שודרה בטלוויזיה הפרטית "חניבעל" בסוף חודש נובמבר ממסגד בעיר ראדס במחוז בן ערוס בדרום הבירה ועוררה כעס רב. עו"ד קיס אל-בלטאגי, שהגיש את התביעה, עשה זאת על סמך צו שיצא בשנת 2011 הקשור לחופש העיתונות, ההפצה והדפוס ואוסר על קריאה לשנאה בין המינים, הדתות והתושבים.

 

הוא ציטט חלק מאותו צו שמחייב להטיל עונש על כל מי שקורא באופן ישיר באמצעות הדרשות לשנאה שכזו. העונש, על פי אותו צו, הוא מאסר של שנה עד שלוש שנים וקנס כספי העומד על בין 500 ל-1000 יורו. "הדרשה מתועדת בהקלטות שעלו בעיתונים האלקטרוניים וברשתות החברתיות, ועוררה גינוי מקומי ובינלאומי", צוין בתביעה.

 

עוד בחדשות ynet:

 

בחודש אפריל האחרון אותו ארגון הטיל על הממשלה את האחריות להגן על המיעוטים בתוניסיה. הוא הסביר כי זהו עניין הכרחי על רקע ההתקפות נגד הכנסייה האורתודוקסית הרוסית במדינה והקריאה של מפגינים סלפים במרס האחרון לרצוח יהודים.

 

כלי התקשורת הערבים מציינים בהקשר זה כי התקיפות על רקע דתי גברו מאז עלייתה של המפלגה האיסלאמיסטית א-נהדה לשלטון לאחר מהפכת היסמין והבחירות שנערכו באוקטובר 2011. לטענתם, הממשלה מקלה עם הזרמים הסלפים והזרמים הדתיים הקיצוניים. יש גם מי שטוענים שמדובר בפעם הראשונה שישנה הסתה נגד היהודים בתוך מסגד בתוניסיה.  

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים