שתף קטע נבחר

"ניו-יורק פוסט פרסם ראיון עם מתחזה של לנזה"

הראיון שלא היה? העיתון האמריקני הנפוץ פרסם ראיון שנערך דרך פייסבוק עם אדם שטען כי הוא אחי הרוצח מקונטיקט, ואמר שיאהב אותו עד יום מותו. משפחת האח: "מדובר במתחזה ששיטה בעיתון. זו תוצאה מצערת של תהליך עריכה כושל"

האם מתחזה הצליח לשטות באחד העיתונים הנקראים ביותר בעולם? משפחתו של ראיין לנזה, אחיו של הרוצח מקונטיקט אדם לנזה שטבח לפני שבוע וחצי ב-27 בני אדם, בהם 20 ילדים, הודיעה הלילה (יום ב') כי ראיון לכאורה שפורסם איתו במגזין "ניו-יורק פוסט" לא היה ולא נברא. הראיון, שנערך דרך הפייסבוק וצוטט בשלל כלי תקשורת בעולם כראיון הראשון שנערך עם אחיו של הרוצח, נערך לטענת המשפחה עם אדם שהתחזה לראיין לנזה.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

בדיווח המקורי של "ניו-יורק פוסט", אחד מעשרת העיתונים הנקראים ביותר בארצות הברית, נכתב כי דרך עמוד הפייסבוק שלו כתב ראיין לנזה, שאחיו אדם ביצע את הטבח בבית הספר "סנדי הוק" בניוטאון, כי הוא קורבן בפרשה. לפי הדיווח, הוא פרסם תמונה של אחיו הרוצח מחייך, וכתב: "נוח על משכבך בשלום. אתגעגע אליך, אח. אוהב אותך תמיד, עד יום מותי". "ראיין לנזה" פרסם גם תמונה של אמו, ובה כתב: "אני מתגעגע אלייך, אימא. אני אוהב אותך כל כך. תמיד תהיי בלבי".

 

העדכון ב"ניו-יורק פוסט". משפחת לנזה מכחישה ()
העדכון ב"ניו-יורק פוסט". משפחת לנזה מכחישה

 

ב"פוסט" דווח עוד כי אחרי שאחד הכותבים בעמוד איחל לרוצח אדם לנזה "להירקב בגיהנום", השיב לו האח ראיין, בן 24: "כל כך נמאס לי

מאנשים שמאשימים אותי בגלל משהו שאחי עשה. אני אוהב את אדם, הוא אחי. אין לכם שום זכות לכנות את אחי בשמות כשהוא אינו כאן עוד. תנו לו פשוט לנוח בשלווה. בבקשה. כבדו זאת". לפי הדיווח ב"ניו-יורק פוסט", לנזה אמר לעיתון כי האיש שכתב בעמוד שלו שאחיו אדם צריך "להירקב בגיהנום" זר לו. בעיתון דיווחו כי ראיין לנזה אמר: "הוא קורא לאחי מפלצת כשהוא אפילו לא מכיר אותו".

 

בשעות הראשונות אחרי הטבח, כשפרטים על הזוועה רק החלו להיחשף בארה"ב, נטען כי ראיין לנזה הוא הרוצח, בשל מסמכים מזהים שלו שנשא עמו אחיו אדם, הרוצח האמיתי. רק שעות אחרי שבארה"ב ובעולם דווח כי ראיין לנזה הוא הרוצח, ואחרי שתמונתו כבר פורסמה בכל רחבי תבל, התברר כי אחיו אדם הוא שנכנס חמוש לבית הספר "סנדי הוק" וירה למוות בילדים רבים כל-כך. בתקשורת

האמריקנית דווח בימים שלאחר מכן כי בין האחים אדם וראיין, שהוריהם התגרשו לפני כמה שנים, לא היה קשר בתקופה האחרונה.

 

הלילה אמר דובר מטעם משפחת לנזה כי מדובר במתיחה וכי מתחזה שיטה ב"ניו-יורק פוסט". לדבריו, ראיין לנזה סגר את עמוד הפייסבוק שלו שעות לאחר הטבח, ועמוד הפייסבוק ה"חדש" נוצר כדי להתל במגזין הניו-יורקי. הדובר, ארול קוקפילד, תיאר את פרסום הכתבה ב"ניו-יורק פוסט" כ"תוצאה מצערת של תהליך עריכה כושל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשפחה: מתחזה שיטה ב"ניו-יורק פוסט"
מומלצים