שתף קטע נבחר

המשטרה תמליץ להעמיד לדין את משה פייגלין

הסמן הימני של הליכוד עוכב לחקירה אחרי שניסה להתפלל בהר הבית. מקורביו: סירב לחתום שלא יעלה לשם יותר לתפילות

מועמד הליכוד-ביתנו לכנסת משה פייגלין הורחק מהר הבית בעת שביקר הבוקר (יום ג') במקום, לאחר שהשתטח ברחבת האתר וביקש להתפלל. משטרת מחוז ירושלים עיכבה אותו לחקירה ובהמשך הוא שוחרר ללא תנאים מגבילים. במשטרה ימליצו להעמידו לדין.

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

פייגלין הוצא מחוץ להר הבית על ידי שוטר סמוי. עדי ראייה סיפרו כי השוטר הסמוי שהיה בקבוצה שעמה עלה פייגלין להר ניגש אליו בשעה שפרש הצידה כדי להתפלל וביקש ממנו להתלוות אליו ולעזוב את המקום. הביקורים נמשכים כסדרם.

 

מקורביו של פייגלין אמרו כי "אין זו הפעם הראשונה שהוא עולה להר הבית להתפלל. אם המשטרה חוששת מהפרות סדר ורוצה למנוע את זה ממנו, זה חייב להיות בהסבר מנומק ולא סתם כך באיסור כזה".

 

לטענתם, פייגלין עוכב לחקירה, התבקש לחתום על ערבות שלא יעלה להתפלל שם יותר על מנת להשתחרר, "אולם הוא לא מוכן לחתום על זה". עם זאת, בהמשך המשטרה שחררה אותו ללא תנאים מגבילים או חתימה כלשהי.

 

לפני כחודשיים, עוד לפני שפייגלין התברג למקום גבוה ברשימת הליכוד לכנסת,

 התרחש אירוע דומה. אז הובא פייגלין לבית המשפט בחשד שהפר את כללי התפילה בהר הבית. במשטרה דיברו על הגשת כתב אישום נגדו, אולם ככל הידוע זה לא קרה.

 

הבוקר פורסם ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" כי פייגלין, הנחשב לסמן הימני-קיצוני של הליכוד, התבקש ע-ידי מטה הבחירות שלא להתראיין: "המסרים שלי לא תמיד עולים בקנה אחד עם המסרים שהמפלגה שלי מנסה להעביר, ולכן אני שותק ולא מתראיין", הוא הסביר.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו נועם (דבול) דביר, מורן אזולאי וקובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייגלין. עוכב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים