שתף קטע נבחר

אריתראי שנאשם בניסיון אונס שוחרר בטעות

רק חקירת אונס הקשישה בת"א גילתה במקרה את המחדל בתיק אחר: צעיר שהואשם בתקיפת אישה בביתה נמצא לא שפוי, אושפז ב"אברבנאל" אך שוחרר בלי שהמשטרה או הפרקליטות ידעו. כך נודע ל-ynet. במבצע מהיר הוא נתפס ונעצר מחדש. הפרקליטות: פעלנו במקצועיות ובמהירות

האיש המסוכן הזה הסתובב חופשי במשך חודש, ורק אירוע מזעזע נוסף הוביל במקרה למעצרו: נאשם בתקיפה אלימה ובניסיון אונס של אישה בתל אביב שוחרר מבית החולים אברבנאל בלי ידיעת המשטרה והפרקליטות. כך נודע היום (ג') ל-ynet. יציאתו לחופשי התגלתה באופן מקרי, במסגרת חקירת אונס הקשישה בדרום העיר. לאחר מצוד ממוקד, הוא נתפס והובל למעצר.

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

על פי כתב האישום, שהוגש לפני כחצי שנה, דוד גאברזגביר, בן 21 מאריתריאה, נכנס בשעה 03:30 לביתה של אישה בשנות ה-50 לחייה, היכה אותה בראשה בעזרת לבנה, נשך את פניה, איים עליה בסכין וניסה לאנוס אותה.

 

במקביל, ביקשה המשטרה לעצור את גאברזגביר עד תום ההליכים, אך במהלך המשפט, בחודש אוקטובר, הופסקו ההליכים נגדו לאחר שהוכרז כלא שפוי, והוא אושפז בבית החולים אברבנאל לצורך טיפול.

 

זירת אונס הקשישה בדרום תל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
זירת אונס הקשישה בדרום תל אביב(צילום: מוטי קמחי)

 

בפרקליטות הבטיחו כי יעקבו אחר התקדמות הטיפול, אולם ב-26 בנובמבר קבעה ועדה פסיכיאטרית כי יש לשחרר את הנאשם. יומיים אחר כך, הגישה הפרקליטות כתב אישום חדש בנושא, אך גאברזגביר כבר יצא לחופשי.

 

רק לאחר כחודש, שבמהלכו התעלמו הרשויות לחלוטין מהשתלשלות האירועים ומכך שהנאשם שוחרר, עלה שמו כחשוד אפשרי באונס הקשישה בדרום תל אביב. בדיקה משטרתית בבית החולים גילתה לחוקרים כי גאברזגביר שוחרר,

ואז גם הובע חשש כי הספיק לתקוף שוב.

 

תמונתו הופצה בקרב שוטרי מחוז תל אביב, רכזי המודיעין הונחו לאתרו, והוא נלכד בנווה שאנן כעבור פחות מ-24 שעות על ידי בלשי תחנת לב תל אביב. לאחר שנחקר, התברר כי הוא אינו קשור לאונס האחרון. משפטו חודש ובפרקליטות ביקשו שוב לעצרו עד תום ההליכים.

 

במהלך הדיון, הודתה בכשל עו"ד עידית אנטבי מפרקליטות מחוז תל אביב. "גם אם הפרקליטות לא עקבה אחר ההליך באברבנאל, על בית החולים עצמו היה להודיע לכל הגורמים על מועד השחרור. זה לא קרה ובעניין הזה אנו מטפלים".

 

מפרקליטות מחוז תל אביב נמסר בתגובה כי "הפרקליטות לא קיבלה התראה על שחרור הנאשם מצו האשפוז הפסיכאטרי, אלא רק הודעה על שחרורו בשעות הערב של היום שבו הוא כבר שוחרר. עם קבלת ההודעה עדכנה הפרקליטות את המשטרה, וביקשה לעצור באופן מיידי את הנאשם. במקביל, פעלה הפרקליטות לקבל אישור לחידוש ההליכים, כנדרש בחוק, וכעבור יום וחצי כבר הוגש כתב האישום המחודש יחד עם בקשה למעצר עד תום ההליכים לבית המשפט המחוזי בתל אביב. נדגיש כי הפרקליטות פעלה במקצועיות, במהירות, וביעילות כדי להחזיר את הנאשם מאוחרי סורג ובריח".

 

ממשרד הבריאות שאחראי על בית החולים "אברבנאל" טרם נמסרה תגובה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת אונס הקשישה בתל אביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים