שתף קטע נבחר

הפלסטינים: נהיה רוב בין הירדן לים תוך 5 שנים

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של הרשות הפלסטינית מנתה 11.6 מיליון פלסטינים ברחבי העולם, והעריכה כי בשנת 2020 יהיו באזור 7.2 מיליון פלסטינים לעומת 6.9 מיליון יהודים. חנן עשראווי: זה מראה שהצדדים בדרך לפתרון מדינה אחת

בעוד ארבע שנים ישתווה מספר היהודים והפלסטינים בין נהר הירדן לים התיכון, כך העריכה היום (ג') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של הרשות הפלסטינית. על פי נתונים שפרסמה, מספר הפלסטינים ברחבי העולם בשנת 2012 עומד על 11.6 מיליון בני אדם.

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

להערכת הלשכה, בשנת 2016 יהיו 6.5 מיליון פלסטינים ומספר דומה של יהודים באזור, ושנה לאחר מכן, יהפכו הפלסטינים לרוב. בשנת 2020, על פי המספרים, יגיע מספר הפלסטינים ל-7.2 מיליון, לעומת 6.9 מיליון יהודים.

 

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 

הנתונים מלמדים על פרישת הפלסטינים ברחבי העולם: 4.4 מיליון בגדה המערבית וברצועת עזה, 1.4 מיליון בתחומי ישראל (ערביי ישראל), 5.5 מיליון פלסטינים במדינות ערביות שונות וכן 655 אלף פלסטינים בשאר מדינות העולם.

 

מדו"ח הלשכה עולה עוד כי בגדה המערבית לבדה חיים 2.7 מיליון פלסטינים, ו-1.7 מיליון חיים ברצועת עזה. 44% מהם מוגדרים כפליטים. הנתונים מצביעים גם על ירידה בגודל המשפחה הפלסטינית הממוצעת - 5.6 נפשות בשנת 2012 לעומת 6.4 נפשות בשנת 1997.

 

לרגל תום השנה האזרחית, פרסמה גם הלשכה הישראלית המקבילה את נתוניה, מהם עלה כי אוכלוסיית ישראל מונה 7,981,000 תושבים. מנתוני הלמ"ס עולה כי 6,015,000 מהישראלים הם יהודים (75.4%), 1,648,000 הם ערבים ו-319,000 מוגדרים אחרים.

 

"התחזית הזאת יכולה להוביל לבעיה דמוגרפית שעלולה לסכן את פתרון שתי המדינות ולהוביל את שני הצדדים דה

פקטו לפתרון של מדינה אחת", אמרה ל-ynet חברת הוועד הפועל של אש"פ, חנאן עשראווי. "הפתרון הזה לא יהיה נוח לא לישראלים ולא לפלסטינים. אם המצב יימשך כמו שהוא, בסוף אנחנו אכן נהיה הרוב, אך אנחנו נותנים לישראל את ההזדמנות להבין שהפלסטינים יכולים שתהיה להם מדינה דמוקרטית משלהם שתהיה שכנה של ישראל".

 

עשראווי העריכה שההנהגה הישראלית מודעת לבעיה הדמוגרפית, כהגדרתה, אולם היא סבורה שהיא יכולה לעשות בשטח ככל העולה על רוחה מבלי לתת דין וחשבון על כך לעולם. "הם סבורים שהם יוכלו להמשיך בכך לנצח וזה דבר מסוכן מאוד. כדאי שהממשלה הישראלית תפנים שאנחנו לא הולכים להיעלם ושהיא תצטרך לקבל את עקרון המדינה הפלסטינית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלסטינים בעזה
צילום: רויטרס
חנן עשראווי. "אנחנו לא הולכים להיעלם"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים