שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סלב קטלני: מתנגדים לנשק, יורים כל הזמן
  בעקבות הטבח בניוטאון, שחקנים וידוענים השתתפו בסרטון שנועד לקדם את התוכנית להגבלת החזקת נשק. לא כל הגולשים הזדהו עם המסר, חלקם הכינו סרטוני פארודיה שמציגים את אותם המפורסמים משתמשים בנשק בסצנות אלימות
  לפני כשבועיים, ובעקבות הטבח בניוטאון בו נהרגו 26 קורבנות, מתוכם עשרים ילדים בני שש ושבע, עלה לרשת סרטון שמטרתו לצאת נגד האלימות הפושעת ברחבי ארה"ב. ברוח האמריקאית, הסרטון מציג שורה של שחקנים, זמרים וקומיקאים מפורסמים, כמו ביונסה, שרה סילברמן ווויל פרל שואלים: עד מתי האלימות הזו תימשך? אנו דורשים תוכנית.

    

   

  "דורשים תוכנית" (Demand A Plan) הוא שמו של קמפיין המקודם במסגרת קואלציה של כ-800 ראשי ערים, בהם דמוקרטים ורפובליקנים, המבקשים לפעול נגד שימוש לא חוקי בכלי נשק.

   

  "הגנה על התיקון השני שמאפשר לאמריקנים שומרי חוק להחזיק בנשק אינה סותרת את החשיבות להרחיק את הרובים מידיהם של פושעים, מכורים לסמים, בעלי הפרעות נפשיות ואנשים מסוכנים", נכתב באתר הארגון. "ראשי ערים נגד כלי נשק שואפים לתקן את החוק באמצעים סבירים ולהבטיח שלרשויות אכיפת החוק יהיו הכלים הדרושים להם כדי לזהות ולהרתיע מפני סחר בנשק".

   

  גולש בשם מייק האנט (שכנראה בחר לעצמו במכוון את השם "צייד") העלה סרטון בו הוא מכנה את הידוענים צבועים, וכדי להוכיח את טענותיו, ערך את הסרטון מחדש - רק שהפעם הוא הוסיף קטעים מסרטים בהם אותם ידוענים משתמשים בנשק.

   

  מופרך ככל שזה ישמע, האנט מבקש לטעון שמי שמשתתף בסרט, יצירה בדיונית, שכולל ביטויי אלימות, לא יכול לצאת נגד שימוש בנשק חם במציאות.  "הם תמכו ברוצח ופושע מלחמה לתפקיד הנשיאותי והם מרוויחים מתרבות של אלימות שכעת הם עצמם מוחים נגדה. בטח", הוא כותב.

    

    

  גם הוולגר rhema4000 העלה סרטון בו הוא עושה את אותו הטריק, רק באמצעות תמונות סטילס. "אני חושב שכדאי שנסתכל יותר מקרוב על השחקנים הללו", הוא מציע בסבר פנים חמורות.

   

   

  עוד אחד? קבלו עוד אחד:  

   

   

  אפשר להתווכח על השאלה האם סרטים אלימים מעודדים לתרבות אלימה, אך כשמסתכלים על הסרטונים הללו, קשה שלא לתהות למה יוצרי הרשת בחרו להתמקד במה שהם מכנים צביעות השחקנים, ולא לבקר את העבודה ששוב סלבריטאים מספרים להם בנימה פטרונית איך באמת צריך לחיות. האם בכוחו של דון דרייפר בשחור-לבן לשנות את המציאות ולהפסיק את האלימות באמצעות מבט חזק למצלמה? או אולי אלו עצמות הלחיים של קמרון דיאז שיביאו לשינוי החוק הקיים?

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סלב קטלני: מתנגדים לנשק, יורים כל הזמן"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים