שתף קטע נבחר

אולמרט: ביבי מפחד, שלי חלטורה, ציפי בלי תוכן

ראש הממשלה לשעבר ירה לכל עבר בכנס של ראשי רשויות מקדימה. הוא אמר כי נתניהו "אינו מסוגל לקבל החלטות חשובות בשום נושא". הוא כינה את התוכנית של יחימוביץ' "שטחית ופופוליסטית", ועל לבני אמר: "מה התוכן מאחורי הסיסמאות?"

ראש הממשלה לשעבר יוצא למתקפה על ראש הממשלה הנוכחי ועל שתיים מבכירות גוש המרכז-שמאל, שלושה שבועות לפני בחירות 2013. בכנס בהשתתפות ראשי רשויות מקדימה, האשים אהוד אולמרט את בנימין נתניהו כי "הוא אינו מסוגל לקבל החלטות חשובות בשום נושא. אני לא פוסל אותו, הוא מועמד ראוי, רק לא צריך להיות ראש ממשלה".

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

בכנס, שבו השתתף יו"ר קדימה שאול מופז, רמז אולמרט לנתוני הלמ"ס הפלסטיני, שלפיהם בעוד חמש שנים יהיו הפלסטינים רוב בין הירדן לים. "אנחנו לא יכולים להתחמק מאחריות לדבר על הנושא המדיני. זו לא גחמה, אין אדם רציני אחד בזירה הבינלאומית שלא אומר: רבותיי, הזמן שנותר להבטיח את ישראל כיהודית דמוקרטית הולך ואוזל".

 

אולמרט ומופז בפגישה היום. "לא זוכר מערכת בחירות מוזרה מזו" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אולמרט ומופז בפגישה היום. "לא זוכר מערכת בחירות מוזרה מזו"(צילום: מוטי קמחי)

 

אולמרט הבהיר כי "מי שחושב שהוא יכול להתל בכולם ולתמרן ימצא עצמו לבד בפינה. אם הממשלה הבאה תהיה מורכבת מהזרמים והכוחות שעיצבו את הממשלה האחרונה מדינת ישראל דוהרת במדרון שיסב לנו נזק אדיר, גם בתחום המדיני וגם בתחום החברתי".

 

בתחילת דבריו אמר ראש הממשלה לשעבר כי "העובדה שאינני מועמד ונושא עיני לשום תפקיד לא משחררת אותי מהאחריות לומר את מה שאני חושב ומאמין בו. אני לא זוכר מערכת בחירות מוזרה מזו. בשורה תחתונה אף אחד לא אומר אמת שאי אפשר להתחמק ממנה יום לאחר הבחירות".

 

אולמרט תקף גם את יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', ואת התוכנית שהציגה היום. "שמעתי על התוכנית המונומנטלית שרוצה להוסיף 28 מיליארד שקל בשנה. מישהו פה הצביע על המקורות? זו חלטורה שטחית, חלולה, פופוליסטית. אבל מה אלקה את ראש מפלגת העבודה, ניקח את ראש הממשלה, הוא יודע מה הוא יעשה כשייבחר לראש ממשלה?".

 

הוא התייחס להופעתה של שרית חדד בהשקת קמפיין הליכוד-ביתנו ואמר: "נתניהו חושב שהוא ייבחר ואני חושב שעוד יהיו הפתעות גדולות מאוד. למשל זמרת שאני מאוד מחבב. השיר 'אתה תותח' הוא שיר נהדר, רק מה הקשר בין השיר למה שהיא שרה עליו. אני מניח שתמורת 80 אלף שקל יהיו רבים שירצו לשיר לראש הממשלה. בבחירות צריכים לשים סדר יום אמיתי במדינת ישראל".

 

גם על יו"ר התנועה ציפי לבני ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט היה לאולמרט מה להגיד. "אני שומע 'התקווה תנצח את הפחד'. זו סיסמה יפה ואני לא נגד סיסמאות, אבל מה התוכן המעשי מאחורי זה", אמר אולמרט על קמפיין לבני. בנוגע ליו"ר הבית היהודי אמר: "בנט יום אחד אמר שהוא מסרב פקודה ולמחרת התנצל על זה כי מישהו אומר לו מה זה יכול להקרין. ראש הממשלה כרגיל בחוסר ביטחון מזמן את כל הטלוויזיה כדי להגיב ואחר כך קרוב לוודאי יזמין את בנט ראשון לקואליציה שלו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בכנס
צילום: מוטי קמחי
מומלצים