שתף קטע נבחר

הטביעה בנה למוות ועתרה: "רוצה להביא עוד ילד"

אולגה בוריסוב, שהורשעה בהריגת בנה, דורשת מבית המשפט שיאפשר לה לעבור הפריה חוץ-גופית למרות שהיא לא עומדת בקריטריונים. "לא ניתן למנוע ממנה להיות אם", טען פרקליטה

האסירה שהטביעה את בנה רוצה שוב להיות אמא. אולגה בוריסוב, שנידונה לשמונה שנות מאסר בגין הריגת בנה אלון בן ה-4, עתרה אתמול (יום ב') לבית המשפט המחוזי בלוד כדי שיתיר לה להתחיל בהליך של הפריה חוץ-גופית. "לא ניתן למנוע ממני את הזכות להיות הורה", טענה בעתירה.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

בוריסוב בת ה-47, שנשלחה לכלא לפני כשלוש שנים, התגרשה מאז מבעלה והוריה נפטרו. לדברי עורך דינה, לירן זילברמן, "נסיבות חייה הן קשות וטרגיות כאחת, נדמה כי אף תסריטאי מוכשר לא היה מצליח לכתוב תסריט חיים כה טרגי. אין דרך מילולית לתאר יגונה של אם אשר בנה יחידה כבר איננו בין החיים, ובפרט כאשר מותו זה נגרם מידיה שלה, אותן ידיים אשר חיבקוהו בחום רק שעות וימים ספורים קודם לכן".

 

בוריסוב ובנה אלון. "אין דרך מילולית לתאר את יגונה" (צילום רפרדוקציה: יריב כץ) (צילום רפרדוקציה: יריב כץ)
בוריסוב ובנה אלון. "אין דרך מילולית לתאר את יגונה"(צילום רפרדוקציה: יריב כץ)

האם בדיון שבו נגזר דינה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
האם בדיון שבו נגזר דינה(צילום: ירון ברנר)

 

יש לציין כי בוריסוב אינה עומדת בקריטריונים של פקודות שב"ס לקיום מפגשי התייחדות או פריון ומצבה נחשב מורכב - נוכח היותה גרושה, גילה המתקדם ומצב בריאותה, וכן עקב העובדה שמדובר בתהליך לא קצר אשר עשוי להימשך תקופה ארוכה. מבחינת מימון הטיפולים, חלקם ניתנים במסגרת סל הבריאות וחלקם לא, אולם העותרת התחייבה בעתירה כי תישא בעלויות של הטיפולים הנוספים.

 

"לא ניתן לקשור בין העבירה שבה הורשעה לבין זכותה להיות הורה בפעם השנייה", נטען בפנייה לבית המשפט. לדברי בוריסוב, אף אחד לא יכול למנוע ממנה את זכותה להיות הורה, גם אם הורשעה בהריגת בנה שלה, שכן היא כבר נשפטה בגין עבירה זו ונגזר עליה עונש כבד מאוד. "כעת היא מנסה לשקם את מסלול חייה ומעוניינת להביא ילד לאוויר העולם", נכתב בעתירה.

 

בוריסוב, תושבת ראשון לציון, הטביעה את בנה בחוף הים בבת ים באוגוסט 2008 והורשעה כעבור כשנה בהריגה במסגרת הסדר טיעון. בעתירתה היא ביקשה פעם נוספת לעלות לקבר בנה - לאחר שכל הבקשות הדומות שהגישה מאז תחילת מאסרה נדחו עקב התנהגות לא טובה. במאי האחרון היא גם החלה בהליכים על מנת שיעבירו אותה לרצות את המשך מאסרה ברוסיה, ארץ מולדתה, בטענה שבארץ היא סובלת מהתנכלויות מצד האסירות והשב"ס. משירות בתי הסוהר נמסר כי המענה לעתירה יוגש לבית המשפט.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוריסוב. ביקשה שוב לעלות לקבר
צילום: עופר עמרם
עו"ד לירן זילברמן
מומלצים