שתף קטע נבחר

בעלה של אולגה בוריסוב: "מגיע לה להיות אמא"

אילן יהודה, שבנו בן ה-4 הוטבע למוות על ידי בוריסוב, תומך בבקשתה להפריה חוץ גופית. "לפחות היא לא תישאר לבד בחיים, רק זה יחזיר לה את מה שאבד", אומר האב. מומחה משפטי בנושא: "בהיבט האנושי זה נראה כמו שערורייה"

"לפחות היא לא תישאר לבד בחיים", כך הגיב היום (ד') אילן יהודה, בעלה לשעבר של אולגה בוריסוב, שנידונה לשמונה שנות מאסר בגין הריגת בנם בן ה-4, לבקשתה להתחיל בהליך של הפריה חוץ-גופית. "מגיע לה להיות שוב אמא, מה שקרה לא היה בכוונה. היא לא רצתה שיקרה דבר כזה", אמר תוך שהוא מביע תמיכה בבקשה.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

יהודה, בשנות הארבעים לחייו, צפוי להפוך לאב בחודשים הקרובים. הוא מבקר מדי פעם את בוריסוב בכלא נווה תרצה, שם סיפרה לו על רצונה להרות שוב. "בגלל שהייתה אמא של הבן שלי אני עדיין תומך בה", אמר ל-ynet. "רק זה יחזיר לה את מה שאבד. היא הייתה אמא מסורה, תומכת ואוהבת. מה שקרה קרה כתוצאה ממחלת הדיכאון, אם היא הייתה מטופלת זה לא היה קורה". לדבריו, "אין ספק שמגיע לה להיות אמא וכשזה יקרה זו תהיה שמחה גדולה בשבילי. אני לא רוצה שהיא תישאר אומללה ולבד כל חייה".

 

בוריסוב בבית המשפט. "אם מסורה, תומכת ואוהבת" (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
בוריסוב בבית המשפט. "אם מסורה, תומכת ואוהבת"(צילום: עופר עמרם)

 

בוריסוב, בת 47 מראשון לציון, הטביעה את בנה בחוף הים בבת ים באוגוסט 2008 והורשעה כעבור כשנה בהריגה במסגרת הסדר טיעון. היא נכנסה לכלא לפני כשלוש שנים, התגרשה מאז מבעלה והוריה נפטרו. היא אינה עומדת בקריטריונים של פקודות שב"ס לקיום מפגשי התייחדות או פריון ומצבה נחשב מורכב - נוכח היותה גרושה, גילה המתקדם ומצב בריאותה, וכן עקב העובדה שמדובר בתהליך לא קצר אשר עשוי להימשך תקופה ארוכה.

 

"בהיבט האנושי זה נראה כמו שערורייה", אמרה ל-ynet עו"ד אירית רוזנבלום, מייסדת ומנכ"לית ארגון "משפחה חדשה", שהדגישה כי נושא ההפריה החוץ גופית ניזון מפקודת בריאות העם המנדטורית ואינו מוגדר לחלוטין. "אדם נטל לעצמו את החופש לשלול חיים והחברה, על פי חוקיה, שללה את חירותו, יכולה החברה גם לשלול ממנו את הזכות להיות הורה".

 

לעומתה, טען עו"ד אברהם אלטלף, מומחה לדיני משפחה ופריון, כי "אדם שהוא אסיר לא הופך ישר למשולל זכויות בסיסיות. את העונש מהחברה הוא כבר קיבל בשלילת חירותו והרחקתו מהחברה, על ידי הימצאותו בבית הסוהר, אך עדיין ניתנת לו הזכות הבסיסית להורות". בנוסף, טען אלטלף כי בדרך כלל הגורמים האחראים על האסיר לא נכנסים לשאלה של מסוגלות הורית. "לא צריך לזה רישיון, זו זכות של כל אדם שרשאי לממש אותה, אבל במקרה של בוריסוב השאלה של מסוגלות הורית בהחלט יכולה לעלות מאחר שהיא אשה עם רקורד בעייתי בעניין ההורות".

 

העתירה הוגשה בתחילת השבוע בבית המשפט המחוזי בלוד על ידי עו"ד לירן זילברמן.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולגה בוריסוב
צילום: עופר עמרם
אילן יהודה
צילום: עופר עמרם
עו"ד אירית רוזנבלום
צילום: לואיז גרין
עו"ד זילברמן
מומלצים