שתף קטע נבחר

פעילי הליכוד נגד המטה: חיסלתם את השטח

הלחץ בעקבות הצניחה בסקרים עושה את שלו. פעילי שטח במפלגה: "הכול נותנים להסברה, ליועצים". חילופי האשמות גם בין בכירי המפלגה לראשי מטה הבחירות נוכח הצניחה בסקרים. בכיר במטה בתגובה: שרים יורים לנו בגב בזמן ההסתערות

נוכח הצניחה המתמשכת בסקרים, ההאשמות ההדדיות עולות לטונים צורמים: בכירים בליכוד מאשימים את ראשי מטה הבחירות של הליכוד ב"חידלון", כלשונם, ובחיסול פעילות הסניפים והשטח של המפלגה. שר בליכוד אמר במהלך שיחה עם גורם פוליטי: "הייתי בכנס בחירות וכל עשר דקות הגיע אליי פעיל מרכזי להתלונן על התנהלות המטה, על שיתוק מוחלט של הסניפים והשטח, על מאבקים פנימיים וסירוב להעביר כספים לפעילי השטח".

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

  

לדברי בכיר נוסף בליכוד, "מטה הבחירות משותק. הפעילים מתוסכלים. הם לא מבינים איך שלושה שבועות לפני הבחירות אף אחד לא מדבר איתם ומפעיל אותם. אפילו תקציב עוד אין".

 

בכירים במטה הבחירות לא נשארו חייבים נוכח ההאשמות והשיבו אש לעבר בכירי המפלגה. לטענתם, שרים ובכירים "פוגעים בליכוד ומחבלים בקמפיין המפלגה בגלל בעיות אגו ומריבות אישיות עם מועמדים ברשימה שקיבלו תפקידים בכירים במטה הבחירות של הליכוד. אנחנו יודעים שיש אנשים שנותרו מחוץ למוקד קבלת ההחלטות, ומה שנשאר להם לעשות זה לפגוע בליכוד ולהתסיס את השטח".

 

השקת הקמפיין. "שכחו את השטח" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
השקת הקמפיין. "שכחו את השטח"(צילום: גיל יוחנן)
 

בתוך כך נודע כי עקב סכסוכים אישיים מנותקת מִנהלת הליכוד (במצודת זאב) כמעט לחלוטין ממטה הבחירות ואינה יודעת דבר על התנהלות המפלגה בבחירות. "המצודה ממודרת כמעט לגמרי ממה שקורה במערכת הבחירות של הליכוד. זה ממש שיא האבסורד", אמרו בליכוד.

 

משה סבח, פעיל במטה יום הבחירות של הליכוד באשקלון, תיאר תמונת מצב קשה במפלגת השלטון: "כל ראשי הסניפים וכל ראשי המטות זועמים על התנהלות מטה הבחירות שלנו. בכל פעם נותנים לנו נתונים מפוברקים על התקציב שאנחנו אמורים לקבל ובינתיים הכול משותק. אין קמפיין, אין פעילות". לדברי סבח, גם ח"כים ושרים בליכוד אינם יכולים לתת מענה לבעיות בשטח ולקמפיין המקרטע. "יש ויכוחים בין השרים. הם בעצמם ממודרים ומנותקים. פניתי לאחד השרים כדי שיעזור לנו והוא אמר לי: 'לא קיבלנו שום תפקיד במטה, ממדרים אותנו, אין לנו מה לעשות'".

 

אתמול פורסם ב-ynet כי ביום שני בערב התפוצצה ישיבת ועדת הכספים של התנועה במצודת זאב, בעקבות טענות קשות בנוגע לחוסר שקיפות בתקציב ולחלוקת כספים מעוותת. הישיבה נועדה לאשר את תקציב הבחירות בסך 36 מיליון שקלים (ללא תקציב הבחירות של ישראל ביתנו), אך פירוט נמסר לגבי 21.5 מיליון בלבד, ונציגים נטשו את המקום.

 

שלמה מדמון, אחד מחברי ועדת הכספים של הליכוד, הגיב בזעם על התנהלות מטה הבחירות של הליכוד, ואמר: "עושים מאיתנו צחוק, בדיחה. התקציב לשטח מגוחך. אנחנו לא מבינים לאן הולך הכסף. לא יודעים כלום, כלום, כלום. אומרים לנו שהכול הולך להסברה. בבחירות 2009 איווט הסתובב עם 50 מכוניות בשטח להביא מצביעים ולנו בקושי היו שתי מכוניות. בסוף מה קרה? ציפי לקחה את ביבי והביאה יותר מנדטים. הכול הם נותנים להסברה, ליועצים, אבל את הזקנה בקומה הרביעית ביום הבחירות מי יביא בסוף לקלפי? כואב לנו כי אנחנו 40 שנה נלחמים בשביל הליכוד ובסוף נופלים".

 

מדמון הוסיף כי בשטח קיימת תסיסה נגד האיחוד עם ליברמן, אחרי שנשמעו הבטחות על בין 45 ל-50 מנדטים. "האיחוד עם איווט פוגע בנו", הוא קבע. "אולי זה טוב לביבי אבל זה רע לליכוד. מכרו את כל נכסי התנועה. הכניסו לנו מפלגה סקטוריאלית לתוך הליכוד".

 

לדברי גורם בכיר במטה בחירות, תקציב פעילות השטח בבחירות 2013 גדול יותר מהתקציב שהיה בבחירות 2009. לדבריו, הביקורת הפנימית בתוך הליכוד נובעת ממניעים זרים: "בכל מערכת בחירות יש פחדנים שיורים בגב בזמן ההסתערות. הם גם לא עובדים וגם יורים על כוחותינו. הם מזכירים את האוהדים על הטריבונה, שכאשר הקבוצה שלהם סופגת שער הם מפסיקים לעודד אותה ועוברים לגדף את השחקנים והמאמן".

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "ביום שני בערב התקיימה ישיבת תקציב ראשונה. צפויות ישיבות נוספות בזמן הקרוב, וטרם התקבלה החלטה על תקציב הליכוד בבחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מחבלים בקמפיין". הליכוד
צילום: ירון ברנר
מומלצים