שתף קטע נבחר

מי מפלה נשים? הליכוד ובנט מתקוטטים

נמשך הניסיון לעצור את סחף המצביעים לכיוון נפתלי בנט: קמפיין אינטרנטי מציג את דעותיהם של המועמדים אלי בן דהן ומוטי יוגב וכן של הרב דב ליאור בכל הקשור למעמד האישה. בבית היהודי מלגלגים: "טוב יעשה הליכוד אם יברר את עמדותיו עם עצמו בטרם יטיף לאחרים"

עוד שלב בקמפיין של הליכוד ביתנו נגד הבית היהודי בקרב על קולות הימין. על רקע הירידה בסקרים השיקה הבוקר (ה') מפלגתם של בנימין ונתניהו ואביגדור ליברמן קמפיין אינטרנטי המבקש לשים דגש על ההקצנה הדתית ברשימתו של נפתלי בנט, בעיקר בכל הנוגע ליחס לנשים. 

 

 

המודעה מתוך קמפיין הליכוד ()
המודעה מתוך קמפיין הליכוד

 

 

כדי להמחיש זאת כולל הקמפיין מודעה אחת ועליה תמונותיהם של שניים מן המועמדים ברשימה: הרב אלי בן דהן, רביעי ברשימת הבית היהודי, ש"קורא לבטל את הוועדה למעמד האישה בכנסת"; מוטי יוגב, תשיעי ברשימה, ש"הוביל את ההפרדה של בנות מבנים בבני עקיבא". הרב דב ליאור, מנהיגה הרוחני של תקומה שמזוהה עם המפלגה מצוטט: "אין ראוי שאישה תופיע בבתי המשפט".

 

בהודעה שפרסמה הליכוד ביתנו נטען כי "רבים מאלה ששוקלים להצביע לבית היהודי אינם מודעים לחיבור של מפלגתם למפלגת תקומה ולאנשים שעומדים בראשה". מטרת הקמפיין היא לנסות לעצור את סחף המצביעים לעברו של בנט: "הטעות הגדולה של הבחירות היא להצביע למפלגות קטנות, סקטוריאליות, משום שכך מחלישים את מדינת ישראל".

 

בבית היהודי לא נשארו חייבים ולגלגו על האסטרטגיה של יועץ הליכוד ביתנו, ארתור פינקלשטיין, ש"עוד תכניס לכנסת גם את גילה פינקלשטיין", שממוקמת 18 ברשימתו של בנט.

 

בתגובה הגדירו בבית היהודי את הרב בן דהן "רס"ן במיל' שלחם באומץ למען העגונות ומסורבות הגט מול הממסד החרדי ופוטר בשל כך". לגבי מוטי יוגב הזכירו שהיה מפקד מגלן לשעבר ואלוף משנה במילואים. "הרשימה שלנו היא הכי צעירה, הכי קרבית והכי חברתית", אמרו במפלגה. "טוב יעשה הליכוד אם יברר את עמדותיו עם עצמו בטרם יטיף לאחרים. קצת קור רוח לא יזיק גם ברגעים קשים".

 

בליכוד ביתנו הגיבו לדברי בנט ושקד: "הציבור צריך לשאול את עצמו, מדוע מי שמגיב על עמדות המועמדים מטעם תקומה הם בנט ושקד. מדוע ממשיכים להסתיר את הרב בן-דהאן, מוטי יוגב והרב ליאור? מדוע הם עצמם אינם מגיבים לעמדותיהם נגד נשים? הבית היהודי-תקומה ממשיך להסתיר את רשימתו וממשיך להשתיק את המועמדים לכנסת מטעמו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפתלי בנט. "בסוף גם גילה פינקלשטיין תיכנס לכנסת"
צילום: בני דויטש
מומלצים