שתף קטע נבחר

'דיסקין חידד כמה מסוכן שילוב פייגלין-ליברמן-בנט'

דברי ראש השב"כ לשעבר עוררו אזהרות מפני בחירתם מחדש של מקבלי ההחלטות הנוכחיים. לבני: "הדו"ח המזעזע מחייב להוציא מנתניהו את הגה השלטון". ח"כ נחמן שי: "מה שקורה עכשיו זה רק המתאבן". יעלון: דיונים רגישים מתנהלים באחריות

"אנחנו צופים כעת כיצד ראש הממשלה מתמסר ברצון ללחצים של הרשימה הקיצונית אותה הוא מוביל לכנסת, וזהו רק המתאבן שמצפה לנו אם חלילה תיבחר כאן ממשלת פייגלין-ליברמן-בנט". כך הגיב בצהריים (יום ו') ח"כ נחמן שי ממפלגת העבודה לפרסום דבריו של ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין. זה חשף כיצד מתקבלות החלטות בנושאים הרגישים והוסיף כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו פועל לפי אינטרס אישי לפני האינטרס הלאומי.

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

ח"כ שי הביע דאגה מהדברים, ואמר כי "בעת האחרונה קיבלה הממשלה שורה של החלטות מסוכנות וחסרות אחריות המדרדרות את ישראל בזירה הבינלאומית ומאיימות על אופיה היהודי והדמוקרטי. בכירי הליכוד כבר חשפו השבוע, כי נאום בר אילן היה תצוגת מלל מרהיבה שאין מאחוריה דבר וחצי דבר".

 

הזהיר. דיסקין (צילום: דובר צה"ל, מוטי קמחי) (צילום: דובר צה
הזהיר. דיסקין(צילום: דובר צה"ל, מוטי קמחי)
 

 

חבר מפלגתו של שי, ח"כ בנימין בן-אליעזר, אמר כי "הבעת האי אמון ההולכת ונשנית מצד כל ראשי זרועות המודיעין שכיהנו עם נתניהו, צריכה לעורר חלחלה אצל כל אחד ואחת מאזרחי ישראל. עדויותיהם של ראשי המודיעין המעורים בנושאים הכמוסים ביותר, הקובעים את עתידם וגורלם של אזרחי ישראל, מעלות כי האינטרסים האישיים של נתניהו הם אלו שמנחים אותו בקבלת החלטות ולא האינטרסים הלאומיים".

 

יו"ר התנועה ציפי לבני אמרה כי "אי אפשר להשאיר את ביטחון ישראל ואת עתידה בידי נתניהו וליברמן. הם מסוכנים ולא אחראים. הדו"ח המזעזע של יובל דיסקין על דרך קבלת ההחלטות שלהם מחייב להוציא מנתניהו וליברמן את הגה השלטון". מספר 2 ברשימתה, עמרם מצנע, הוסיף: "נתניהו חלש, ישראל חלשה. כל אנשי הביטחון, הבכירים ביותר בארבע השנים האחרונות, מעידים בעדות אישית מצמררת על האופן שבו נתניהו מתנהל בנושאים הרגישים והחיוניים ביותר לביטחוננו. 

 

"דיסקין מאפשר לנו הצצה אל תוך חדרי החדרים בהם מתקבלות ההחלטות על חיינו וגורלנו". עוד אמר: "מדאיג לשמוע שכך חושבים על נתניהו בכירי יועציו הביטחוניים שהיו לידו ברגעי האמת. שוב מתגלה כי אצל נתניהו הכול שיקול פוליטי, אין שמץ של אחריות ממלכתית. מה עוד צריך לקרות כדי שנתעורר ונבין שאסור לתת להם להמשיך להוביל"? 

 

יו"ר קדימה, שאול מופז, אמר על דיסקין: "אני מאוד מעריך אותו וגם מאוד מאמין לו. אמנם לא הייתי עד לעישון הסיגרים, אך בהחלט הייתי עד לרצון האובססיבי שלהם להפעיל אופציה צבאית נגד איראן".

  

אך השר משה יעלון מהליכוד ביתנו ניסה להרגיע והגיב: "צר לי על דבריו של דיסקין ושאלו תחושותיו. בארבע השנים האחרונות אני נמצא בדיונים הרגישים ביותר, ויכול להגיד בפה מלא שהם מתנהלים ברצינות, בעומק ובאחריות בהובלתו של ראש הממשלה. אני יכול להעיד שהיו לא מעט מקרים בהם היו חילוקי דעות גם בין ראש הממשלה לביני, וראש הממשלה עמד על כך שאביע את עמדתי ושדעותיי יישמעו. לא אחת הן גם התקבלו מתוך הבנה כי הנושאים שעל הפרק הם משמעותיים לעתידה של מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שי. רק מתאבן
צילום: גיל יוחנן
לבני ומצנע. למען ביטחון ישראל
צילום: מוטי קמחי
מופז. לא עד לעישון סיגרים
צילום: אוהד צויגנברג
יעלון. חילוקי דעות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים