שתף קטע נבחר

לפיד ללבני וליחימוביץ': בואו יחד לממשלת נתניהו

יממה לאחר שלבני ויחימוביץ' סיכמו כי ייפגשו כדי לגבש גוש חוסם לנתניהו, הבהיר לפיד בשני סטטוסים נפרדים בפייסבוק כי לא יצטרף לגוש שכזה. "במקום להתעלם מהאפשרות הסבירה שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה, בואו ניכנס ביחד", כתב לפיד

יאיר לפיד ייפגש עם יו"ר התנועה ציפי לבני ויו"ר העבודה שלי יחימוביץ', אך לפי הצהרותיו הבוקר (שבת) בפייסבוק, פגישה זו צפויה להסתיים בחוסר הסכמה שכן לפיד לא מוכן לוותר על כניסה לממשלה בראשות נתניהו, כפי שהשתיים מציעות. "מה ייצא מזה? ממשלה של ימין וחרדים?", כתב לפיד ברשת החברתית.

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

אתמול סיכמו יחימוביץ' ולבני להיפגש בימים הקרובים, בעקבות קריאה של יו"ר התנועה. לבני הצהירה אמש בראיון ב"אולפן שישי" בערוץ 2 כי היא מתכוונת לפנות ליחימוביץ' וללפיד בצאת השבת כדי לבקש מהם להיפגש איתה ולדון בנושא, ודקות אחדות אחר-כך כבר קיבלה הודעת SMS מיו"ר העבודה שהזמינה אותה לפגישה בביתה. בהמשך הן סיכמו להיפגש בימים הקרובים, וגם מרצ מיהרה להודיע כי היא תומכת במהלך. לפיד, מצדו, הצטרף הבוקר ליוזמת הפגישה אך מיהר לסייג את השתתפותו בה.

 

לפיד באירוע היום. "לא אשב כגלגל חמישי בממשלה" ()
לפיד באירוע היום. "לא אשב כגלגל חמישי בממשלה"

הסטטוס החדש של לפיד. "למען מעמד הביניים" ()
הסטטוס החדש של לפיד. "למען מעמד הביניים"

 

בצהריים כתב יו"ר יש עתיד בפייסבוק: "לקחנו הובלה ואנחנו מציעים להן את ההיפך. במקום להתעלם מהאפשרות הסבירה שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה, בואו ניכנס אליה ביחד". הוא הוסיף כי "במקום ממשלת ימין-חרדים תהיה ממשלה מתונה ושפויה שתפעל למען מעמד הביניים הישראלי. לא יותר הגיוני?".


כשעתיים לפני כן כתב לפיד סטטוס נוסף, שבו ציין: "שוחחתי הבוקר עם שלי יחימוביץ' וציפי לבני ואמרתי להן שאשמח להיפגש איתן, כפי שאני שמח להיפגש עם כל בכירי המערכת הפוליטית מימין ומשמאל. יחד עם זאת, אין לי עניין להצטרף לשום 'גוש חוסם' שכן איני נוהג להחרים אנשים ומפלגות". 

 

לבני ולפיד לפני כחודשיים. הוא צופה שנתניהו יזכה, היא לא בטוחה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לבני ולפיד לפני כחודשיים. הוא צופה שנתניהו יזכה, היא לא בטוחה(צילום: מוטי קמחי)

 

הוא הצהיר כי "בפגישה אציע להן שגם במקרה הסביר שנתניהו יקים את הממשלה הבאה, נצטרף אליה ביחד כדי שזו לא תהיה ממשלת חרדים וימין קיצוני ששוב תיקח את כספו של מעמד הביניים ותחלק אותו בישיבות ובמאחזים לא חוקיים".

 

מחלוקת בגוש: התואר רה"מ שמור לנתניהו?

הודעתו האחרונה של לפיד מחדדת את עמדתו ביחס לחבירה עם לבני ויחימוביץ' ופוסלת כמעט לחלוטין את האפשרות שיווצר גוש חוסם לנתניהו, אך עוד קודם לכן העריך לפיד בשיחות סגורות כי הסיכוי להקים גוש חוסם אינו גבוה. הוא קרא לעמיתותיו בגוש מרכז-שמאל לא להתעלם מהאפשרות הסבירה שנתניהו ישמור על תוארו, בזמן שלבני הצהירה דווקא כי לא בטוח שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא.

 

יחימוביץ' כינסה מפגש, לפיד הצטרף (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יחימוביץ' כינסה מפגש, לפיד הצטרף(צילום: מוטי קמחי)

 

"לא נכתב בכוכבים שנתניהו יהיה ראש הממשלה - ביחד אנחנו יותר גדולים

מהליכוד ביתנו, שנמצאים בירידה", אמרה לבני באירוע שבתרבות בבית מגורים לגיל השלישי בתל אביב. "זו עת צרה לישראל וחייבים להתאחד אל מול ברית הקיצונים של הליכוד ביתנו, החרדים והבית היהודי. אם לא נפעל עכשיו ביחד - נקבל ממשלה עוד יותר קיצונית ביום שאחרי הבחירות".

 

גם לפיד נכח באירוע שבתרבות בקריית ביאליק ובו הודיע על כוונתו להצטרף לפגישת לבני ויחימוביץ', לפני שנכנס לרשת החברתית כדי להסביר את כוונתו. הוא חזר גם על הבטחתו כי בכל מקרה לא יהיה חבר בממשלה בראשות נתניהו והימין. "לא אשב כגלגל חמישי בממשלה של חרדים וימין קיצוני כי אין בזה טעם", הוא אמר . "אני רוצה שהמיליארדים ילכו לחינוך וליוצאי צבא. זה מה שמעסיק אותי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר לפיד
צילום: ירון ברנר
מומלצים