שתף קטע נבחר

'הערתי לבן של שוטר שיידה אבן, ואביו תקף אותי'

תושב העמקים טוען ששכנו השוטר היכה ואיים עליו, כ"עונש" על שמנע מבנו להתעלל בחתול. מחר יתלונן במח"ש: "אני מפחד, אסור שהוא יסתובב עם נשק". השוטר: "הוא איים עליו במקל"

ר', תושב קיבוץ בעמק יזרעאל, בסך הכול ניסה לדבריו למנוע מחבורת ילדים להתעלל בחתול, אך הוא לא תיאר לעצמו שזה יגרור איומים ברצח מצד אביו של אחד מהם, שוטר במקצועו. "אני בן אדם שומר חוק, בחיים לא הסתבכתי עם המשטרה", הוא סיפר היום (שבת) ל-ynet. מחר הוא יגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים: "אני פשוט מפחד".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

   

האירוע החל אתמול אחר הצהריים, סמוך למקום עבודתו של ר'. הוא הבחין במספר ילדים שיידו אבנים לעבר חתולים, יצא החוצה והעיר להם על המעשה. לדבריו, הם עזבו את המקום כשהם מקללים אותו. "אחרי כמה דקות הילד חזר עם אבא שלו, דפק על הדלת וצעק", שחזר ר'. "כשפתחתי את הדלת הוא היכה אותי בלסת".

 

לאחר מכן, לדבריו, האב ניסה למשוך אותו החוצה, הראה לו את אקדחו והבהיר לו כי הוא שוטר. "הוא צעק 'פספורט, פספורט'", סיפר ר', שמוצאו מהפיליפינים. "הראיתי לו את תעודת הזהות שלי, שבה מצוין שאני תושב ארעי בישראל, בעל מספר זהות. בשלב זה הוא אמר לי שבפעם הבאה שאני 'אעשה את זה' הוא יהרוג אותי".

 

אשתו של ר' הוסיפה כי לאחר ששמעה על המקרה התקשרה לביתו של השוטר, וזה טען שר' איים על הילדים. לדבריה, הילדים תיארו את בעלה כ"תאילנדי מלא בקעקועים". בהמשך, לאחר שבני הזוג הודיעו על כוונתם להגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), איים עליהם השוטר באמצעות קרוב משפחה, כי יתבע את ר' על שתקף את הילדים.

 

השוטר: "גם ר' לא צדיק"

"מדובר בשוטר שלוקח את החוק לידיים ומאיים על אנשים בנשק, על רקע אישי לחלוטין, בגלל הכבוד", התלוננה רעייתו של ר'. "כדאי שהמשטרה תשים לב מיהם האנשים שהיא מגייסת ונותנת להם נשק. אנחנו לא רוצים נקמה או כסף, אלא רק שבן אדם כזה לא ימשיך להסתובב עם נשק. זה הדבר היחידי שמפחיד אותנו".

 

הבוקר, כך סיפרו בני הזוג, התגלתה גופת חתול על השביל בדרך למקום עבודתו של ר'. "אני פשוט מפחד", הוא הוסיף, "פעמיים הוא אמר לי שהוא יהרוג אותי, ואני לא יודע מה לעשות. בחיים לא

הסתבכתי, הדבר הכי גרוע שקרה לי זה ששוטר בדק לי פעם את הרישיון".

 

השוטר, מנגד, טען כי "גם ר' הוא לא צדיק", והאשים אותו בכך שאיים על הילדים במקל. מעבר לכך, הוא סירב להגיב על הטענות נגדו והפנה את ynet לדובר המחוז הצפוני במשטרה, שם ציינו בתגובה כי מדובר באירוע פרטי, שכן השוטר לא היה במדים.

 

עם זאת, מקורבים לשוטר כן ראו לנכון להתייחס למקרה וטענו: "מדובר בעובד תאילנדי שרדף אחרי מספר ילדים עם מקל, במטרה להכותם. אביו של אחד הילדים צעק על אותו אדם וכעס, אך לא הרים יד, לא איים ולא קילל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
המתלונן ר'. "בחיים לא הסתבכתי"
צילום: אבי מועלם
מומלצים