שתף קטע נבחר

בנט: נתניהו רוצה ממשלה עם השמאל האובססיבי

יו"ר הבית היהודי תוקף את ראש הממשלה על כך שהוא מתכוון להקים "ממשלת שמאל" עם מפלגתה של ציפי לבני. הוא תקף את "האובססיה של השמאל למסור חלקים מהארץ לידי האויב" וקרא להגיע ל"שלום של סופרמרקטים" עם הפלסטינים

לאחר פגישתם המשולשת של ראשי מפלגות המרכז-שמאל, מגיעה הבוקר (יום ב') מתקפת הנגד מצד יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, שטוען כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתכוון להרכיב ממשלה עם מפלגות המרכז-שמאל, וזו הסיבה שציפי לבני מסרבת להתחייב שלא תשב בממשלתו.

  

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

ב"כנס ירושלים" של העיתון "בשבע", אמר בנט: "נראה שהתוכנית של ראש הממשלה לצערי היא להקים ממשלת שמאל - ליכוד, ציפי לבני, עמרם מצנע ועמיר פרץ - כמו שקרה בפעם שעברה כשנבחרה ממשלה לאומית, ודקה אחרי הבחירות הוא צירף את ברק. ממשלה שכזו שוב תלך למהלך דיפלומטי עקר, במקום לטפל בבעיות האמיתיות".

  

בנט תקף את "האובססיה של השמאל למסור חלקים מהארץ לידי האויב", והוסיף: "אי אפשר להגיע לשלום עם הפלסטינים. די. כמה אפשר לדבר על זה? אפשר להגיע רק לדו-קיום, ומי שיודע להגיע לזה - זה לא מי שנוסעים לאנאפוליס אלא דווקא המתיישבים, שנוסעים איתם בכביש 60, עומדים איתם בסופרמרקט ועובדים איתם. אין בנו בדל של שנאה לערבים. הגיע הזמן לשלום של סופרמרקטים".  

 

יו"ר הבית היהודי דחה את הביקורת כאילו הוא "מחביא" את הקיצונים שבמפלגתו והגדיר את מועמדי הבית היהודי אורית סטרוק והלל הורביץ "אנשי חברון שנלחמים למען עם ישראל".

 

"שאף אחד לא ילמד אותנו מה זה רשימה. אני גאה ברשימה המקסימה הזו ואני אעבור איתה מקצה הארץ ועד קצה. היא הכי ישראלית, הכי ציונית, הכי ערכית, הכי קרבית והכי פריפריאלית", הוסיף בנט. בנט הבטיח כי "הבית היהודי" לא תהיה "מטאור חד פעמי" של בחירות 2013, אלא "דבר בר-קיימא שישתלב בהנהגה", אך טען כי לשם כך צריכה הציונות הדתית לצאת מתפישתה הסקטוריאלית המסורתית, "לדאוג לעם ישראל כולו ולהניף דגלים רבים".

 

Read this article in English l

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מהלך דיפלומטי עקר. נפתלי בנט
צילום: ניסים לב
צילום: AFP
רוצה ממשלת שמאל? נתניהו
צילום: AFP
מומלצים