שתף קטע נבחר

נערה, זונה: "התגלגלתי. הכרתי עוד והכירו לי"

בגיל 14 היא פגשה את "הלקוח" הראשון שלה ונכנסה לעולם שכולו ניצול מיני ופשע, "תמורת כמה מאות שקלים". ארבע שנים אחרי, עם חשיפת רשת הזנות שפעלה בדרום תל אביב, מבכה א' בשיחה עם ynet את תמימותה: "זה להיות בעולם לא אמיתי, לא שלך. עצם העובדה שקיבלתי תשלום חיפתה על המצב"

חשיפת פעילות "רשת הזנות" בתל אביב, שניצלה במשך שנים נערות מאזורי מצוקה ותיווכה בינן ובין עשרות לקוחות משלמים, הובילה הבוקר (יום ג') למעצר החשודה המרכזית בפרשה - "חונכת" שאיתרה ולימדה את הנערות כיצד לפעול מול הלקוחות. במקביל, פשטו בלשי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב על בתיהם של עשרה חשודים שהשתמשו בשירותיהן באופן קבוע. כשדעכו הכותרות הפליליות, עם זאת, נותרו סיפורי הנערות - בנות 14 עד 16 שבחרו להרוויח "כסף קל כסוג של בריחה", כהגדרתן.

 

עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - בפייסבוק של ynet

 

"הייתי תמימה. פנה אלי איזה בחור ופשוט הציע לי סכום מסוים. בתמורה לכך הוא רצה שאתעסק איתו בכל מיני דברים. לא ממש הבנתי את עצמי באותו הזמן. הלכתי איתו. וכך התגלגל המצב מפה לשם. הכרתי עוד, והכירו לי", כך סיפרה ל-ynet א', היום בת 18, שהוכנסה לעולם זה לפני כארבע שנים.

 

תמורת "משהו כמו מאות שקלים, קצת יותר אפילו", כהגדרתה, "הם (הגברים) ציפו למטרה מסוימת. היינו נפגשים אצלו בבית או בחוץ. היו לוקחים אותנו לכל מיני מקומות. לפעמים היו מצבים שגם עם חברות, אבל ברוב המצבים הייתי לבד". את "החונכת" היא פגשה באמצעות חברתה. "היא התקשרה לשנינו והזמינה אותנו להיפגש עם בחור. יום אחד הלכתי איתה וגם אותה בחורה הייתה. נפגשנו איתו במקום עם חולות ועצים, היינו בתוך האוטו. פשוט קרה מה שקרה. שאלתי אותו אם הוא מודע לזה שאנחנו מתחת לגיל 18, אז הוא אמר 'אין לי בעיה'".

 

א', היום. כסף קל, דמות אבהית (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
א', היום. כסף קל, דמות אבהית(צילום: מוטי קמחי)
 

מה עשה לך טוב?

 

הקטע הכספי. לא עלה בדעתי מה יהיו התוצאות. אם הייתי חושבת אז כמו היום לא הייתי מגיעה למצב הזה. זה להיות בעולם לא אמיתי, לא שלך. עצם העובדה שקיבלתי תשלום חיפתה על המצב.

 

זה בגלל מחסור בכסף?

 

בבית היה חסר לי כסף. גם תמיד חיפשתי דמות אבהית והיה לי את זה בחוץ.

 

מתי הכול התחיל?

 

זה התחיל בגיל 14 עד לפני שנה כמעט. הכרתי את הבן זוג שלי ואנחנו יחד 11 חודשים. הוא קידם אותי ודחף אותי למעלה. הגעתי למקום טוב.

 

"פחות לקוחות זה פחות זנות, זה היצע וביקוש"

חוקרי מחלק הנוער הגיעו לעשרות נערות שסיפקו שירותי מין - כולן בהסכמה, כביכול, אך תוך חוסר הבנה ומודעות לחומרת המעשה. פרטי הנערות הועברו לשירות הסוציאלי והן אמורות לקבל טיפול וסיוע צמוד.

 

"ניצול מיני מסחרי של קטינים ומעורבות של בני נוער בזנות קיימים בכל שכבות האוכלוסייה ובכל רחבי הארץ", אמרה ל-ynet רלי קצב, מנהלת תחום הקצה והנערות בעמותת עלם. היא בירכה את "היחס הקשוח והנחרץ" שהפגינה המשטרה נגד הלקוחות שחשודים בצריכת שירותי הזנות מהקטינות - עבירה שדינה עד 3 שנות מאסר - ואמרה כי "כדי להיאבק בתופעה חייבים מצד אחד להציע טיפול הולם לנערות ולנערים

ומן הצד השני לבצע אכיפה כלפי הלקוחות והסרסורים. פחות לקוחות זה פחות זנות, זה היצע וביקוש".

 

על פי נתוני העמותה, חל ב-2011 גידול משמעותי במספר בני הנוער שמעורבים בזנות: 621 בני נוער מגיל 12 לעומת 126 אותם פגשו אנשי העמותה ב-2010. אנשיה מעריכים כי היקף התופעה רחב אף יותר, וכלל עוד אלפי נערים ונערות שאינם מטופלים או ידועים לשירותי הרווחה.

 

לדברי קצב, "רבות מהנערות בשלב הראשון לא תופסות עצמן כקורבנות ועל כן לא מעוניינות לקבל טיפול. אחד מהמניעים המרכזיים שלהן להיות בתוך עולם הזנות הוא הצורך בשליטה ובהוכחה שהן שוות. לכן, אנשי המקצוע צריכים, בדרכים מאוד יצירתיות, לאפשר להן להרגיש שוות וראויות. להציע להן חוויה אלטרנטיבית לחוויית הזנות שתחזיר להן את השליטה בחייהן". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א'. "הגעתי למקום טוב"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים