שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז, חגי אהרון, דוד מורד

הגשמת חלומות והתחרדנות: השלג כבש את הרמה

סנטימטרים ספורים של שלג כיסו את צפון רמת הגולן, והסערה צפויה להתחזק. "זו חוויה מטורפת, הילדים לא יודעים איך לעכל את זה, מתרוצצים בחוץ וזורקים כדורי שלג", סיפר אחד התושבים

חיכינו, ציפינו והנה הוא בא. עשרה סנטימטרים של שלג נערמו היום (ד') לפני הצהריים בצפון רמת הגולן. הצירים העולים צפונה מצומת השריון ומצומת ווסט (אמיר) נסגרו לתנועה ומפלסות שלג ניסו לפנות את הצירים שוב ושוב.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

מזג האוויר החורפי הוביל לביטול הלימוד בבית הספר היסודי "אביטל" שבמרום הגולן, ואזרחים שמתארחים ביישוב נשארו בו יום נוסף, בשל היציאות החסומות. "תכננו לעזוב היום, אבל זה לא אפשרי בגלל השלג, אז אנחנו נשארים פה עד מחר, מקסים כאן", סיפרה ל-ynet יונית רובין מחיפה, שהגיעה למקום יחד עם בעלה ושלושת הילדים. "הם נמצאים בחוץ, משחקים בשלג ומדי פעם נכנסים לחדר להתחמם. אנחנו חוגגים לבן יום הולדת, זה שווה, זה יותר שווה מאשר ללכת לבית ספר".

 

יום לבן בגולן (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
יום לבן בגולן(צילום: חגי אהרון)


 (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
(צילום: חגי אהרון)

 

 (צילום: אחיה ראב"ד) (צילום: אחיה ראב
(צילום: אחיה ראב"ד)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: דודי מורד) (צילום: דודי מורד)
(צילום: דודי מורד)

 (צילום: דודי מורד) (צילום: דודי מורד)
(צילום: דודי מורד)

 (צילום: ליקי עזריה) (צילום: ליקי עזריה)
(צילום: ליקי עזריה)

 (צילום: מור קדוש) (צילום: מור קדוש)
(צילום: מור קדוש)

 (צילום: מור קדוש) (צילום: מור קדוש)
(צילום: מור קדוש)

 (צילום: מור קדוש) (צילום: מור קדוש)
(צילום: מור קדוש)

 (צילום: שפי מור) (צילום: שפי מור)
(צילום: שפי מור)

 

צומת ווסט, שמשמש בדרך כלל כנקודת ריכוז והתאספות של חיילים, כוסה אף הוא במעטה שלג דק בגובה שני סנטימטרים. מנקודה זאת צפונה מתחזק השלג, ומשנה תוכניות. "רצינו להגיע לצפון הרמה, אבל בגלל השלג נצטרך לרדת לירדן ההררי", אמרו שתי צעירות שתכננו מסלול טיול לקבוצת החיילים שהן מדריכות. "גם לבניאס כנראה שכבר לא נגיע היום", אמרה אחת מהן.

 

בקיבוץ אלרום שבצפון הרמה ירדו עד כה עשרה סנטימטר של שלג והסופה צפויה להתחזק. בכפוף לכך, עסוקים תושבי הקיבוץ בעיקר בהעסקת הילדים. "מתחרדנים בבית בחימום, רואים סרטים כמו יום שבתון. יש מערכת חזקה שצריכה להיכנס אחר הצהריים ולהוריד עוד כמה סנטימטרים והקור יתגבר", אמר דודי. "אני מעריך שעד מחר יכול השלג להגיע כאן ל-30 ס"מ".

 

אסי, בן 39 שעבר לפני שבעה חודשים להתגורר במקום, צריך להתרגל כעת לתנאי אקלים חדשים. "עברנו מחד-נס ולפני כן גרנו בנס ציונה. זו חוויה מטורפת, הילדים לא יודעים איך לעכל את זה, מתרוצצים בחוץ וזורקים כדורי שלג. זו הגשמת חלום שלי ושל אשתי לגור במקום שיש בו שלג", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלג ברמה
צילום: כוכב סעדון
מומלצים