שתף קטע נבחר

הוצע הסדר למוטי מלכה: התפטרות ועבודות שירות

לפי פרטי העסקה, ראש העיר קריית מלאכי שנחשד בביצוע מעשים מגונים ובקבלת שוחד יודה בהטרדה מינית, וסעיף השוחד יבוטל. אם יסכים, הוא צפוי להתפטר ולשלם פיצויים למתלוננות ויוטל עליו מאסר על תנאי. מלכה מכחיש: "אני לא מתכוון לוותר"

ראש העיר קריית מלאכי, מוטי מלכה , יתפטר מתפקידו? כך עולה מהסדר הטיעון שהציעה לו פרקליטות מחוז דרום. מלכה עבר בשבועות האחרונים שימוע בשל החשדות המיוחסים לו בדבר שני מקרים של ביצוע מעשה מגונה וקבלת שוחד. לפי מקורבים לו, בהסדר נאמר שיימחק סעיף השוחד, ומלכה יודה בעבירות של הטרדה מינית, ישלם פיצוי למתלוננות ויבצע עבודות שירות, ויוטל עליו מאסר על תנאי.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

מנגד, מלכה עצמו אמר ל-ynet שהוא נחוש להילחם ולא להתפטר: "יש לפרקליטות כל מיני הצעות, ואני לא מקבל אותן. אני שוקל ללכת עם זה עד הסוף. אני לא מתכוון לוותר. לי נעשה עוול, ואני אלחם על הכבוד שלי ועל שמי הטוב כמו שנלחמתי עד עכשיו".

 

"אני מנועה מלדבר על התפתחויות הפרשה, אבל אני לא מבינה למה צריך עסקת טיעון ואיך זה שהוא לא ייכנס לכלא. אני מנסה לשים את זה מאחוריי, כך שכבר לא מעניין אותי מה יהיה. פתחתי דף אחר בחיים שלי", אמרה אחת המתלוננות.

 

מלכה נעצר בחודש מאי האחרון בחשד לביצוע מעשי אונס בנשים שהגיעו ללשכתו כדי לקבל עזרה, ועל פי החשד נהפכו לקורבנותיו. בנוסף, הוא נחשד בקבלת שוחד מקבלנים בעיר. הפרשה התפוצצה ברעש גדול ובמשטרה עצרו שורה של בכירים בעירייה, בהם ממלא מקומו של מלכה, יוסי סולימני, מנהלי אגפים ועוד. במשטרה אף הצליחו לאתר עד מדינה נגד ראש עיריית קריית מלאכי, אולם מלכה הכחיש את החשדות נגדו גם אחרי עימות עם העד. נגד כל האחרים המעורבים לא הוגשו כתבי אישום.

 

עוד בחדשות ynet:

 

מלכה שהה במעצר יותר מ-20 יום, ושוחרר לאחר מכן בתנאים מגבילים, בהם איסור להגיע לבניין העירייה. עם הימשכות הפרשה הומרו החשדות נגדו וסעיף האונס נמחק, ובמקומו הואשם ראש העירייה בהטרדה מינית ושוחד, בכפוף לשימוע. עם הגיעו לעיר נערכה לו קבלת פנים "ספונטנית", שבמהלכה הכריז כי יתמודד שוב לראשות העירייה וראה באישומים החדשים "הוכחת חפותו". הוא הורשה לחזור לבניין העירייה ואף ניהל כמה ישיבות,

שבמהלך אחת מהן התעמת שוב עם חבר האופוזיציה יוסי חדד.

 

במשטרה מתחו ביקורת חריפה על החלטת הפרקליטות וטענו כי "מישהו בפרקליטות פחד ללכת צעד אחד קדימה". כעת מסתמן כי בפרקליטות יסגרו את התיק נגד מלכה בעסקה, שתכלול את הדחתו מתפקיד ראש העירייה והטלת קלון שימנע ממנו להתמודד שוב. כמו כן הוא צפוי לבצע עבודות שירות ולשלם קנס למתלוננות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נחוש להמשיך להילחם. מלכה
צילום: עופר עמרם
מומלצים