שתף קטע נבחר

יאיר לפיד: נפתלי בנט מרמה את החילונים

יו"ר "יש עתיד" הזהיר במסיבת עיתונאים בעניין גיוס החרדים מ"פתרונות הונאה נוסח נפתלי בנט". הוא הבהיר שלא יצטרף לממשלה שלא תתחייב בנושא הזה: "הדעה היא שאנו 'באנקר' בממשלת נתניהו, זה אומר שאתם לא מכירים אותנו"

יו"ר "יש עתיד", יאיר לפיד, התחייב הערב (יום ד') במסיבת עיתונאים שקיים בבית סוקולוב בתל-אביב שמפלגתו לא תהיה חלק בממשלה שלא תביא לשוויון בנטל ותקף בחריפות את יו"ר "הבית היהודי", נפתלי בנט, "אני רוצה להזהיר את הבוחרים מפני פתרונות הונאה נוסח נפתלי בנט, שאומר לציבור החילוני בקול רם 'שוויון בנטל', ואז רץ ולוחש באוזנם של הרבנים החרדים שלא ידאגו - הוא מתכוון רק לכאלה שאינם לומדי תורה".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

יאיר לפיד והרב שי פירון במסיבת העיתונאים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יאיר לפיד והרב שי פירון במסיבת העיתונאים(צילום: מוטי קמחי)

 

לפיד הוסיף פנייה ישירה ליו"ר "הבית היהודי", שבה גרס כי תוכניתו תביא לפירוק החברה בישראל: "מר בנט, אני קראתי את ההצעה שלך ברצינות, הפירוש היחיד שלה היא המשך הסדר תורתו אמנותו שמפרק מבפנים את החברה הישראלית".

 

"לא ימרחו אותנו"

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו היה מטרה לביקורת של לפיד בנושא, שטען כי עליו האחריות לאי-גיוס החרדים: "הייתה לו הזדמנות היסטורית לגייס את החרדים, להוציא אותם לשוק העבודה ולהטביע חותם אמיתי על החברה הישראלית, וברגע האחרון הוא נבהל וברח. אז אנחנו יודעים שהוא מעדיף לא לעשות כלום, כך שצריך להכריח אותו. זה התפקיד של 'יש עתיד'".

 

"אני קורא ליחימוביץ' לא להשתמט. כולם צריכים להתגייס", לפיד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"אני קורא ליחימוביץ' לא להשתמט. כולם צריכים להתגייס", לפיד(צילום: מוטי קמחי)

 

"הדעה המקובלת היא שאנחנו 'באנקר' בממשלה של נתניהו, אבל זה אומר שאתם לא מכירים אותנו", הוסיף לפיד, "לא ימרחו אותנו, אנחנו לא נשב בממשלה שלא תרים את השיוויון בנטל. אני קורא ליחימוביץ' לא להשתמט ולהגיד שזה נושא לא חשוב. כולם צריכים להתגייס, ללמוד לימודי ליבה ולעבוד".

   

יו"ר "יש עתיד" טען כי אין בדבריו עדות לעמדה נגד החרדים: "זאת לא אמירה אנטי חרדית, אני לא מבקש מהחרדים שום דבר שאני לא מבקש מהילדים שלי ומעצמי". 

 

לפיד הדגיש כי האפשרות להקמת ממשלה שתשנה את המציאות באשר לגיוס החרדים והכנסתם לשוק העבודה סבירה בהחלט. "שלא יגידו לכם שזה בלתי אפשרי, זה אפשרי לגמרי. כל מה שאנחנו צריכים זה שיהיה לנו מספיק כוח פוליטי, וזה יקרה". 

 

מ"הבית היהודי" נמסר בתגובה לדברי לפיד: "את השוויון בנטל לא נביא בבג"צים מתוקשרים ולא בהודעות לתקשורת. הבית היהודי תהיה הגשר בין החרדים לבין החילונים ותהיה זאת שתביא לשוויון בנטל בממשלה הבאה, אך אסור שהדבר ייעשה מתוך שיח מתלהם, שלא הוביל עד היום לשום תוצאה. אנו קוראים גם למר לפיד לשמור על שיח ראוי בנושא חשוב ורגיש זה, גם בעת בחירות". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תוקף את נפתלי בנט
צילום: מוטי קמחי
"לוחש באוזני הרבנים החרדים". בנט
צילום: אמיר לוי
מומלצים