שתף קטע נבחר

לבני: "נתניהו מוביל לסופה של המדינה היהודית"

בפאנל במרכז האקדמי פרס, האשימה יו"ר התנועה את ראש הממשלה כי הוא משכנע במכוון שאין תקווה לשלום. בן אליעזר: "ישראל בבידוד, ערב אינתיפאדה שלישית". שטייניץ: "האשליה שאבו מאזן ישמור על הביטחון אינה מציאותית"

שבוע לאחר שנשיא המדינה, שמעון פרס, הביע דאגה מפני חזרת גל הפיגועים ואף קרא לחזור למשא ומתן עם הנשיא הפלסטיני אבו מאזן, התקיים הבוקר (ו') במרכז האקדמי פרס ברחובות פאנל פוליטי סביב הסוגיות המדיניות הבוערות. יו"ר התנועה, ציפי לבני, הזהירה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו "מוביל לסופה של המדינה היהודית" ואילו ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר אמר כי "ישראל מצויה בבידוד מזהיר ונמצאת ערב אינתיפאדה שלישית".

 

 

"נתניהו מוביל לסופה של המדינה היהודית. הבחירה של אזרחי ישראל היא בין קיצוניות לציונות" אמרה לבני. לדבריה, "מדינת ישראל נמצאת בסכנה גדולה וכולם צריכים להתעורר ועכשיו. חייבים לעצור את המסלול הזה ולפנות למסלול שונה לחלוטין". לבני האשימה את נתניהו כי הוא "מנסה בכוונת מכוון לשכנע שאין תקווה לשלום - הוא אומר שכל העולם נגדנו, שכולם אנטישמים, שאין פרטנר. אני יודעת שניתן להגיע להסדר. שאף אחד לא יעז לקחת את התקווה הזאת מאזרחי ישראל".

 

בפאנל אמר ח"כ בן אליעזר מהעבודה כי "שתי מדינות לשני עמים נשארו ברמת התכניות. התוצאה היא שנוצר חיבור בין חאלד משעל לאבו מאזן ואנחנו בבידוד מדיני מזהיר, ערב אינתיפאדה שלישית. המזרח התיכון היום הוא יותר דתי ואנטי ישראלי. אם ביבי רוצה את ארץ ישראל השלמה - שיאמר את זה. לנו חשוב שתהיה פה מדינה יהודית ודמוקרטית."

 

סופיאן אבו זיידה והח"כים אריאל ובן אליעזר (צילום: סיון פראג׳) (צילום: סיון פראג׳)
סופיאן אבו זיידה והח"כים אריאל ובן אליעזר(צילום: סיון פראג׳)

 

ח"כ אורי אריאל מהבית היהודי טען כי בן אליעזר ולבני "מציעים תכניות שכבר נבדקו בעבר ונפסלו על ידי שני הצדדים. צריך ללכת למקום אחר ולהתקדם. לא יהיה הסדר קבע בזמן הקרוב, לכן צריך ללכת להסדר ביניים. יש לנו זכות על כל ארץ ישראל. הוויכוח הוא אם יש לנו יכולת לממש את הזכות הזו".

 

שר האוצר, יובל שטייניץ, ענה לטענות נגד הממשלה ואמר: "אי אפשר להתעלם מכך שאבו מאזן לא מגנה את ירי הטילים ואת התקיפות על ישראל. אהבה ושלום עושים בעיניים עצומות, אבל שלום ובטחון עושים בעיניים פקוחות. הביטחון חייב להיות בראש מעייננו והאשליה שאבו מאזן ישמור על זה היא לא מציאותית, כך גם האשליה של הבית היהודי שנספח את הפלסטינים לשטחנו".

 

בכיר פת"ח ד"ר סופיאן אבו זיידה, ששימש כשר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית, השתתף אף הוא בפאנל הפוליטי. הוא תקף את שטייניץ ואמר: "אי אפשר לגדל פלשתיני ציוני שייתן לכם את כל מה שאתם מבקשים. המנהיגים שלכם החליטו שהרשות היא לא פרטנר ולכן יצאתם מעזה. אבו מאזן סופג כל כך הרבה השפלות מממשלת ישראל ועדיין אומר שהוא לא רוצה אינתיפאדה שלישית. יושב כאן שר האוצר של ישראל שחוסם את כספי המיסים של הרשות ובאותו זמן אומרים לה: קודם עמדו בהתחייבויות. ברגע שהרשות לא יכולה לשלם משכורות, היא לא תוכל לספק פתרונות והיא תקרוס".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. "ישראל בסכנה"
צילום: sodavideo
בן אליעזר. "ישראל בבידוד מזהיר"
צילום: סיון פראג׳
שטייניץ. "הביטחון חייב להיות בראש מעייננו"
צילום: ירון ברנר
מומלצים