שתף קטע נבחר

בדואים לא הורשו להתפלל בקאנטרי: "לך לטיבי"

תושב רהט וחברו ביקשו להתפלל בקאנטרי בב"ש, ומנהל המקום הופיע. בשיחה שהוקלטה הוא נשמע אומר: "אני קולט את מי שאני רוצה". הבדואי זועם: "זו התנהגות מזעזעת". תגובת מנהל הקאנטרי: "אמרתי לו שיתפלל בפנים". האזינו

מנהל הקאנטרי: "אתה לא באר שבעי, לא יהיה לך מנוי. אתה לא מתפלל פה, אסור".

המנוי הבדואי: "אז למה לא אמרת מההתחלה? למה אתה קולט אנשים ממיתר ומלהבים?"

מנהל הקאנטרי: "אני קולט את מי שאני רוצה. מצדי תלך לאחמד טיבי".

המנוי הבדואי: "מה קשור אחמד טיבי? אני לא הולך לאף אחד. אני בעצמי קיים".

 

זוהיר אבו-ג'מעה (32) מרהט, נשוי ואב לארבעה ילדים, נוהג להתאמן בקאנטרי-קלאב בבאר שבע. אבו-ג'מעה שעובד כמורה נהיגה בבירת הנגב, מנצל את רגעי הפנאי שלו בשעות הצהריים ומגיע לקאנטרי לפני או אחרי עבודתו. לפני כשבוע, אבו-ג'מעה וחברו ביקשו לערוך במקום את תפילת הערב לפני האימון השגרתי, אלא שהניסיון הסתיים במפח נפש. 

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet  

 

אדם שהציג את עצמו כמנהל הקאנטרי הבחין באבו-ג'מעה ובחברו מתפללים ואסר עליהם להתפלל. ויכוח קולני התפתח, ובמהלכו אף איים המנהל כי יזמין משטרה. המנהל הציע כאמור לאבו-ג'מעה לבקש סעד מח"כ אחמד טיבי ואף איים לשלול את המנוי שלו. אבו-ג'מעה הצליח להקליט חלק מהשיחה.

 

אבו-ג'מעה נשמע בשיחה אומר למנהל הקאנטרי: "אני שילמתי כסף על המנוי, זה לא השטח שלך". מנהל הקאנטרי השיב: "זה השטח שלי". אבו-ג'מעה: "יא אחוי, אתה לא יכול לומר 'אתה לא יכול להתפלל' ותפסול לי את המנוי. למה מי אתה שתפסול לי את המנוי? שילמתי על המנוי".

 

יצוין כי בהקלטה נשמעים קולות אחרים, שכן למקום העימות הגיעו עובדים נוספים של הקאנטרי ולכן לא ניתן לזהות בכל רגע במי מהעובדים מדובר. עם זאת, כל פנייה לעברו של אבו-ג'מעה נעשתה בוודאות על ידי גורם בקאנטרי.

 

זוהיר אבו ג'מעה ליד הקאנטרי. לא רצוי (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
זוהיר אבו ג'מעה ליד הקאנטרי. לא רצוי(צילום: הרצל יוסף)

 

בהמשך השיחה אומר מנהל הקאנטרי: "אם אתה לא תקשיב לי, לא תהיה פה".

אבו-ג'מעה הגיב: "אני רוצה שהמשטרה תתערב".

מנהל הקאנטרי לא התרשם ואמר: "אני אגיד למשטרה שאני לא רוצה אותך פה".

אבו-ג'מעה המשיך ללחוץ: "תן להם סיבה, תן להם סיבה. אני לא מפריע לאף אחד. אתה אומר 'מפריע'. עם כל הכבוד שאתה מנהל ההתייחסות שלך מאוד מגעילה".

מנהל הקאנטרי: "יכול להיות".

 

בנקודה זו נשמע המנהל אומר שביקש מאבו-ג'מעה וחברו להתפלל למעלה, אף על פי שבתחילת ההקלטה נשמעים דברים אחרים. אבו-ג'מעה ציין כי בשלב זה נדרש ממנו ומחברו להפסיק להתפלל ולא נתנו להם מקום חלופי. גורם בהנהלה נשמע אומר: "מה אמרתי לו? איפה תתפלל? למעלה, שם". אבו-ג'מעה: "תקרא למשטרה שתגיע. תגיד שהבן אדם התפלל פה על הדשא. אני מחכה, שתבוא ניידת עכשיו ותגיד 'בן אדם מתפלל, יש לו מנוי', אף אחד לא פנה אליי".

 

המנהל: זה בגלל הדשא הסינתטי

לאחר דין ודברים נוסף בין הצדדים, נשמע מנהל הקאנטרי אומר: "אם המשטרה תגיד שאתה יכול להתפלל, מצדי תתפלל בתוך הבריכה". בהמשך אומר גורם בהנהלה: "אם הייתי במקומך, הייתי מבטל את המנוי, מוותר. אם ככה מתייחסים אליי, בשביל מה צריך מנוי?". אבו-ג'מעה הגיב: "אתה מנסה להתגרות בי?" הגורם בהנהלה: "חס וחלילה. אני אומר את האמת". אבו-ג'מעה: "אני לא מרגיש נחות, אל תדאג, ברגע שאני עומד על שלי אני עומד על שלי".

 

אחרי ההשפלה שספג, אבו-ג'מעה תובע את עלבונו. "נדהמתי שדבר כזה קורה כאן בבאר שבע", אמר אבו-ג'מעה ל-ynet. "אם הייתי רואה יהודי מתפלל מחוץ לבית שלי ברהט, הייתי

 ניגש אליו, לוקח אותו ביד ואומר לו: 'בוא תתפלל אצלי בבית'. זו התנהגות מזעזעת. כשעבדתי בפלאפון, היחס היה כל-כך טוב וחם ולעובדים המוסלמים הכינו חדר מיוחד לתפילה. מעולם לא הרגשתי שם אחר".

 

מנהל הקאנטרי יוסי בננו מסר בתגובה לדברים כי "המקרה אירע לפני יותר משבוע. בסך הכול נאמר לו לא להתפלל בכניסה, בתוך הקאנטרי. הוא נכנס פנימה לתוך הקאנטרי. יש שם דשא סינתטי שאסור לדרוך שם. אמרתי לו שיתפלל בפנים. בכניסה זה לא נעים. אנשים מתלוננים... הוא עושה פרובוקציות. אנחנו נותנים כניסה רק לתושבי באר שבע ואני פתחתי את זה לכולם, גם לאלה מרהט. במקום להגיד 'תודה רבה', באים לעשות פרובוקציות. יש לי עובדים שמתפללים פה, מישהו אמר להם לא להתפלל?".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זוהיר אבו-ג'מעה. יא אחוי
צילום: הרצל יוסף
מומלצים