שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נסגר תיק נגד קצין שנחשד בהדלפה מתיק ליברמן
  רפ"ק רמי כהן גבורה מיאח"ה היה שרוי תחת חקירה זה יותר משנה, בחשד שהדליף מידע לאחד החשודים בחקירה הנרחבת שבמרכזה עמד שר החוץ לשעבר. אחרי שכבר פרש מהמשטרה, הוא התבשר: התיק נסגר בשל חוסר ראיות

  בזמן שהתיק נגד שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן הבשיל לכדי כתב אישום, התפוררה החקירה נגד קצין משטרה לשעבר שנחשד בהדלפות מתיק ליברמן. יותר משנה לאחר שפרש ממשטרת ישראל ולאחר שנפתחה נגדו החקירה, קיבל רב-פקד רמי כהן גבורה הודעה רשמית כי התיק נסגר "בגלל חוסר ראיות".

   

  כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

  הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

    

  החקירה בעניין הקצין לשעבר החלה במרס 2011, כשהוא כבר היה בתהליכי פרישה מהיחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה). רגע לפני שעזב סופית את שורות המשטרה, אחרי ששימש במספר תפקידים במחלק עבירות מחשב ובמחלק חקירות כללי, הוא זומן לחקירה. הבסיס לחשד היה מידע שהועבר למחלקה

  לחקירות שוטרים (מח"ש), לפיו ייתכן שרפ"ק כהן גבורה הדליף מידע מתוך החקירה שבמרכזה עמד שר החוץ ליברמן, לאחד החשודים בתיק.

   

  בשל רגישות החקירה והעובדה שהיה מדובר אז בשר החוץ המכהן, המידע הועבר בחשאי למח"ש וזאת פתחה בחקירה סמויה. במח"ש לא מסרו אז לתקשורת פרטים על מהות החקירה, על אופי החומר שהודלף ועל זהות המעורבים בפרשה.

   

  אולם גם כעבור שנה החקירה לא הניבה פירות, ובאחרונה קיבל כהן גבורה מכתב לביתו מהמחלקה לחקירות שוטרים ובו נכתב כי תיק החקירה נסגר על ידי סגן ראש מח"ש בשל חוסר ראיות. "אני שמח שהתיק נסגר", ציין בתגובה הקצין לשעבר, "מלכתחילה ידעתי שהכול עורבא פרח".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים