שתף קטע נבחר

נפסל תשדיר: "גרון כואב? הצבע במוגבלי ניידות"

בעלה ירוק קראו לסטודנטים שיחושו ברע להצביע בקלפי למוגבלי ניידות - אך ועדת הבחירות פסלה את התשדיר. גם ערעור לבג"ץ לא הועיל. יו"ר המפלגה לרמן: החוק משרת את המפלגות הגדולות ואינו מעודד הצבעה. רצינו להקל

בג"ץ דחה בצהריים (ה') את עתירתה של מפלגת עלה ירוק נגד פסילת תשדיר הבחירות הרדיופוני, במסגרתו נקראו סטודנטים שאינם חשים בטוב להצביע בקלפיות למוגבלי ניידות הקרובות למקום מגוריהם. יו"ר המפלגה ירון לרמן טען כי ההחלטה משרתת את המפלגות הגדולות, משום שלדבריו סטודנטים נוטים להצביע לקטנות.

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

התשדיר הפסול של עלה ירוק. עובר על החוק?

 

תשדיר הרדיו הפסול נועד לטענת המפלגה להקל על סטודנטים שאינם יכולים להצביע בשל המרחק ממקום מגוריהם. "בוא אגלה לך משהו, ממש לידך יש קלפי של מוגבלי ניידות. אל תפחד, עמוד על זכותך להצביע, קמת בבוקר עם גרון כואב? יש לך הנגאובר? ציפורן חודרנית? אתה מוגבל ניידות ורשאי להצביע בקלפי למוגבלי ניידות", נאמר בתשדיר, שנפסל על ידי ועדת הבחירות, בטענה כי מדובר בניצול של החוק בעוד הכוונה היא לקלפי עבור מי שמחזיקים אישור רפואי בדבר מחלה.

 

עוד בחדשות ynet:

 

עלה ירוק החליטה שלא לוותר ועתרה לבג"ץ, אולם בהמלצת השופטים אסתר חיות, יצחק עמית ואורי שהם, חזרה בה המפלגה מעתירתה. "למפלגות הגדולות אין אינטרס לשנות את החוק", טוען לרמן. "הן מעדיפות להקשות על סטודנטים, שרובם גרים במעונות זמניים ולפעמים רחוקים מאד מהבית, להצביע בבחירות משום שהם מובילי שינוי ומצביעים באחוזים גבוהים יותר למפלגות הקטנות. בכנסת הבאה נפעל לשינוי החוק".

 

לרמן טוען כי הפסילה מגוחכת, בעיקר על רקע הקמפיינים להעלאת אחוז ההצבעה. "אם סטודנט קם בבוקר עם כאב בטן או עם חמרמורת, והרופא קבע שאסור לו לעלות על ההגה לכמה שעות, כמובן שהוא מוגבל ניידות" הוא אומר. "אנחנו צריכים להחליט האם אנחנו רוצים להקל על האזרחים למלא את חובתם האזרחית ולהצביע, או להקשות עליהם לעשות זאת".

 

בהכנת הידיעה השתתף אביאל מגנזי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים