שתף קטע נבחר

הערפל לא פוזר: הליכוד ניגש לבחירות בלי מצע

יומיים לפני הבחירות, ומפלגת השלטון עדיין לא פרסמה מצע. העבודה על המסמך החלה, אך חילוקי דעות מנעו את סיומה

מפלגת השלטון בישראל, זו שזוכה בסקרים למספר המנדטים הגדול ביותר, מגיעה לבחירות מחרתיים בלי מצע. הבוחרים שיגיעו ביום שלישי לקלפי ויבחרו מחל יעשו זאת בלי שזכו לראות מצע המציג את מדיניות הליכוד ביתנו בנושאים החשובים שעל סדר היום כמו ביטחון, כלכלה, חברה, תהליך מדיני ועוד.

 

 

בשבועות האחרונים עבדו צוותים של הליכוד וישראל ביתנו על הכנת מצע משותף, אך טרם הגיעו למצע מוסכם. לדברי גורם במטה הבחירות, במהלך הדיונים התגלעו חילוקי דעות בעיקר בנושאים מדיניים וביטחוניים.

 

לדברי גורם בליכוד, נתניהו העדיף "להוריד פרופיל" בכל הנוגע לפרסום מצע, כדי לא להסתבך עם העניין הפלסטיני ועם "נאום בר אילן" שבו החליט להכיר במדינה פלסטינית.

 

"לשאול מפלגת שלטון מה המצע שלה - זה קצת קטנוני", אמר לפני שבועיים יו"ר מטה ההסברה של הליכוד, השר גלעד ארדן, כשנשאל מדוע הליכוד לא מפרסם את המצע שלו. "לפעמים כל קשר בין המצע למציאות הוא מקרי בהחלט". אמש הכחיש ארדן כי המצע לא פורסם בגלל חילוקי דעות בין המפלגות.

 

כבר בחודש דצמבר הבאנו את סיפורו של ארן זינר, סטודנט מירושלים בן 28, שתר ללא הצלחה אחר המצע של הליכוד. זינר פנה בדואר אלקטרוני למפעילי אתר הליכוד וביקש לדעת היכן ניתן למצוא את מצע המפלגה. הם השיבו לו: "תודה על פנייתך לאתר הליכוד. באפשרותך למצוא את מצע הליכוד במכון זאב ז'בוטינסקי". וינר חיפש את המצע באתר מכון ז'בוטינסקי ולאחר שלא מצא גם שם, התקשר למשרדי המכון ששלחו אותו חזרה לאתר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה נתניהו ויו"ר מטה ההסברה ארדן
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים