שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  קליפורניקיישן 6: דרוש קורס ריענון בהרס עצמי

  אז האנק מודי עדיין חי, ועדיין מטביע את יגונו ואת הכבד שלו באלכוהול. "קליפורניקיישן" נכנסת לעונתה השישית, והלל פוסק חושב שכבר מגיע לנו קצת יותר. או לפחות לצחוק קצת יותר

  האנק מודי מתעורר לעונה חדשה (ימי ראשון ב-22:20, HOT3). הפעם הוא עושה את זה לא במיטה, לצד בחורה בגיל שבקושי מותר להתחיל, אלא בבית חולים. נו, כי הפעם זה קצת רציני. את העונה הקודמת הוא סגר הרי עם הבטחה אמיתית לקרן, אם בתו ואהובתו האחת והיחידה והאמיתית, שזהו. הפעם הוא באמת-באמת-באמת - שזה לפחות באמת אחד יותר מבכל פעם קודמת - מפסיק עם השטויות.

   

  כתבות נוספות מערוץ הטלוויזיה של ynet:

   

  חסל סדר הסופר הסופר-מוכשר השותה לעצמו את הכבד בקשית כבר שנים, ההולל חסר הגבולות שמדדה אחר זקפתו, המורד החצי-אנרכיסט וההורה האוהב-עד-מוות-אבל-לא-מסוגל-לתפקד-כאבא. מעכשיו הנק משפר דרכיו, מתיישב על התחת וכותב, ועושה כסף, וחי את החלום.

   

  צפו: הטריילר לעונה השישית של "קליפורניקיישן"

   

  ואז הגיעה קרי, ממש בזמן פציעות של העונה הקודמת (החמישית במספר). קרי, למי שהספיק לשכוח, היא בחורה אובססיבית עם חוש דרמה מפותח. דוגמה לכך אפשר היה לגלות באירוע המצער של שריפת דירתו של האנק בניו יורק, ובעוד כמה אירועים מעט פחות דרמטיים, כמו תיאור קצר ויוצא דופן של האנק בפני באי מסעדה יוקרתית.

   

   

  אז קרי, שהסתובבה באזור במהלך העונה החמישית, החליטה בסופו של דבר לסגור עניין, ולא מילולית, אלא דווקא מאד מעשית. כדורים, והרבה מהם, יחד עם אלכוהול. ובלי שהאנק יבחין, גם במשקה שהכינה עבורו. דרמה קווין אולטימטיבית.

   

  מכאן ואילך, ספוילרים:

  האנק יצא מזה. יותר נכון, קארן מצאה אותו. איך לא. והיא גם מיד סולחת, ומבינה לגמרי, והכל. אולי כי היא כבר יודעת שבעוד כמה דקות עומדים לנתק את קרי ממכונת ההנשמה ולשלוח אותה לעולם שחיפשה לעצמה. אבל האנק לא מצליח לסלוח, וכאן מתחילה למעשה העונה השישית. וקצת חבל שכאן היא מתחילה.

   

  האנק וקארן בעונה החדשה של "קליפורניקיישן". מבינה, בטח מבינה ()
  האנק וקארן בעונה החדשה של "קליפורניקיישן". מבינה, בטח מבינה

   

  שכן האנק מחליט לעשות את מה שהוא עושה הכי טוב - חוץ מלכתוב, ולזיין כמובן. הוא תופס את בקבוק האלכוהול ולא מרפה. לא כשהוא פוגש את הבת הכבר-בוגרת (ועדיין מוזרה) שלו בבר, ועובר השפלה נוספת. לא עם צ'רלי הסוכן-חבר, ולא כשהוא מוצא עצמו במיטת ילד בן 10 השייך באופן חוקי לשכנים של צ'רלי. מוחו מוצף האלכוהול של הנק מעלה תמונות מהמפגש הראשוני עם קארן, פעם אחר פעם, אבל זה לא עוזר לו. הבחור עובר למצב "רחמים עצמיים" המוכר לו כל כך, ולא נראה שייצא ממנו. לא בחיים לפחות.

   

  וכאן האכזבה הגדולה: שכן ראינו את האנק שותה ומאבד את זה, אבל לקבל בפרק הראשון כמעט אך ורק שתייה ומקבץ כל כך מרוכז של אירועים מביכים המגיעים בעקבותיה, זה קצת יותר מדי. רבאק, המכורים התגעגעו, אבל תנו קצת יותר שעשוע. האנק שיכור-מסטול-זרוק משתין לתוך בקבוק היה לנו כבר מספיק בחמש עונות. בעצם, משתין בבקבוק אני לא בטוח, אבל הנקודה ברורה.

   

  נקודת אור אחת בפרק הראשון מגיעה בעקבות ניסיון נוסף, המי-יודע-כמה מאז לידת "קליפורניקיישן", לחבר את האנק למקור כסף בלתי נדלה. במקרה הזה הצליח צ'רלי, בדרכו חסרת היושר אך החיננית כהרגלה, לשכנע את כוכב הרוק הג'ינג'י והמאופר מדי אטיקוס פץ' (טים מינצ'ין), שהאנק מעריץ גדול - מה שיאפשר לשניים להעלות עיבוד מוזיקלי לספרו הכה-מדובר של האנק, "אלוהים שונא את כולנו". האנק לא מתרשם, ולאות הערכה מקיא את נשמתו לתוך קערה עמוסה קוק.

   

  עד סיום הפרק הראשון, שנראה כאילו ראינו כמותו כבר כמה וכמה במהלך העונות הקודמות, האנק מספיק להתנגד נמרצות לשיחת התערבות של כל אוהביו עלי אדמות - קארן, בקה, צ'רלי ומרסי - ובכל זאת מוצא עצמו בקליניקה הבלתי נמנעת. כן, בטח, האנק יפסיק לשתות. וגם לזיין, ולהביך עצמו באופן הכי מלא חן שמישהו אי פעם הביך עצמו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דיוויד דוכובני כהאנק מודי בעונה החדשה. ואיתו, כמו תמיד
  לאתר ההטבות
  מומלצים