שתף קטע נבחר

המפלגה נגד הפורנוגרפיה פרשה מהבחירות

יו"ר מפלגת עתיד אחד הסביר: "היו לי הרבה לחצים מהליכוד, ש"ס והבית היהודי שאני לוקח להם קולות, ושאם אני לא עובר את אחוז החסימה חבל שאזרוק קולות לפח"

האיש שהכריז מלחמה בפורנוגרפיה פורש רגע לפני יום הבחירות. יחזקאל שטלצר, יו"ר מפלגת עתיד אחד, שהיא גם מפלגה של איש אחד, הודיע בצהריים (יום א') לוועדת הבחירות המרכזית כי הוא מסיר את מועמדותו לכנסת ה-19. "זה נושא פופולרי שזכה לתמיכה רבה, אבל לא היה לי סיכוי לעבור את אחוז החסימה וחבל לבזבז קולות", הוא אמר ל-ynet.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet 

 

מפלגת "עתיד אחד" איננה מפלגה חדשה: בבחירות 2006 השיגה המפלגה קצת יותר מ-14,000 קולות, אך אז התמקדה בחינוך, קליטה ועלייה, והעמידה בראשה את אברהם נגוסה. הפעם התמודד שטלצר לבדו באמצעות הפלטפורמה של המפלגה הקיימת. האג'נדה של המפלגה, כפי שהוצגה בוועדת הבחירות עם הגשת הרשימות, הייתה "מלחמה בסם החדש".

 

שטלצר הבטיח למגר את "נגע הפורנוגרפיה" באינטרנט שהופך, לדבריו, להתמכרות מסוכנת של בני הנוער. "זה הסם החדש בעולם המערבי. אנשים מכורים לזה כמו לקוקאין ולסיגריות. החשיפה הזו גורמת לפגיעה בהתפתחות הנורמטיבית של הילד ומעלה את הסבירות לפשעים מיניים, צריך לשים לזה סוף", הכריז.

 

אלא שיומיים בלבד לפני הבחירות, הוא הודיע שהוא מסיר את מועמדות המפלגה. "היו לי הרבה לחצים מהליכוד, ש"ס והבית היהודי שאני לוקח להם קולות", אמר שטלצר, ספק

 ברצינות ספק בצחוק, "ושאם אני לא עובר את אחוז החסימה חבל שאזרוק קולות לפח. הבטיחו לי לקדם את הנושא בתנאי שאסיר מועמדות. לא היה לי קל אבל זה היה הדבר הנכון לעשות".

 

לדברי שטלצר, "במדינה הזו, בלי מיליון דולר, אף אחד לא ישמע עליך בבחירות. ככה זו הפוליטיקה ואלו החוקים במדינה, קשה מאוד להריץ מפלגה חדשה. בבחירות 2006 הוצאנו הרבה כסף, הפעם לא הוצאתי גרוש. הלכתי לבחירות עם הידיים קשורות מאחורי הגב, באתי, ניסיתי, ובקו הגמר הבנתי שזה לא מספיק ואין הרבה סיכוי, אז חבל לבזבז קולות. אם ש"ס, הליכוד והבית היהודי יעמדו בהבטחותיהן ויקדמו את הנושא החשוב הזה שנוגע לילדים של כולנו, לא ארוץ עוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים