שתף קטע נבחר

אישום: בדואים תכננו לשגר רקטות ליעדים בארץ

בדואי מהנגב הואשם כי הוריד הנחיות מהאינטרנט ואף רכש חומרים מתאימים לייצורן של רקטות. הוא ואחיו הואשמו כי התכוונו לבצע פיגועים בבאר שבע

שני אחים בדואים מהנגב הודו כי הם התכוונו בין היתר להרכיב רקטות, כדי לירות אותן לעבר יעדים בישראל. בסוף השבוע הוגש נגד השניים כתב אישום חמור בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. כך הותר היום (א') לפרסום. בפרשה מעורבים שני חשודים נוספים, אחד מהם חייל צה"ל, שסיפקו בתמורה לסמים אמצעי לחימה שנגנב מצה"ל, אשר שימש להכנת מטעני חבלה.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

בחקירתו בשב"כ הודה מחמוד אבו קוידר (24), שהואשם יחד עם אחיו סאמח (21), בכוונה לבצע פיגועים באר שבע, לרבות פיגוע התאבדות בתחנה המרכזית, פיגוע דריסה בבניין "מירס" ופיגוע נגד רכבת ישראל, ביחד עם אחיו. לצורך הפיגועים, אמרו בשירות הביטחון, אסף מחמוד מודיעין על היעדים שנבחרו, ואף התעניין באפשרות לרכוש רכב לצורך פיגוע הדריסה.

 

עוד הודה מחמוד כי הכין בביתו מטעני צינור, שאת ההנחיות להרכבתם הוריד מאתרי אינטרנט שבהם גלש. חלק מהמטענים פוצצו בשטחים פתוחים, לצורך בחינתם, ובשאר התכוון מחמוד להשתמש נגד כוחות משטרה שיגיעו לפנות את בתי המשפחה הבנויים שלא כחוק בפזורה הבדואית בנגב.

 

בחקירתו התברר גם שהוא תכנן לייצר רקטות ולשגרן לעבר יעדים בישראל, וכי לצורך מטרה זו הוא הוריד הנחיות מהאינטרנט ואף רכש חומרים מתאימים לייצורן. במסגרת מעצרו של האח הגדול נתפסו החומרים בביתו, וכן אותרו על מחשבו הנחיות להכנת רקטות ומטענים. בנוסף, הודה מחמוד כי רכש תחמושת מחייל בשירות סדיר, בתמורה לסמים שסיפק לו. השניים אף קשרו קשר לגנוב רובה מהבסיס שבו שירת החייל, אך תוכניתם זו לא יצאה אל הפועל נוכח הערנות שגילו החיילים בבסיס.

 

בחקירה השתתפה גם יחידת פח"ע דרום של המשטרה, בראשות רב-פקד מוטי עשור. "הגענו אל החשודים דרך מידע מודיעני", הסביר הקצין. "בחקירה עלה כי מחמוד גלש באתרי אינטרנט של חמאס, ג'יאהד וחיזבאללה, ותכנן לפרסם מיקום של בסיסי צה"ל בדרום על מנת לסייע לארגוני טרור בירי הטילים במבצע עמוד ענן". רפ"ק עשור ציין עוד כי מחמוד הועסק בעבודות להקמת הגדר בגבול מצרים וכשהרמטכ"ל ביקר במקום בחודש אפריל עם מפקד פיקוד הדרום, הוא תכנן לדרוס את השניים עם הכלי שעליו עבד.

 

"הפיגוע לא יצא לפועל כיוון שהוא חזר בו ולא ביצע זאת", הוסיף הקצין. בנוסף, עקבו החוקרים אחר פעילות בעמוד הפייסבוק של מחמוד, שבו הבטיח כי ינקום על הפגיעה בצעיר ערבי מירושלים שהותקף על ידי יהודים, ופרסם הודעות התומכות בפגיעה באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל. על פי כתב האישום, הוא אף פרסם בדף הפייסבוק שלו תמונה של השר אבי דיכטר כשהוא בורח מטילים ועליה רשם "כלב נובח חייב לברוח".  

 

סאמח הודה בחקירתו במעורבות בייצור מטענים ביחד עם אחיו מחמוד, לדבריו, לצורך שימוש בהם נגד כוחות הביטחון, שעלולים להגיע כדי להרוס את ביתם. בנוסף הוא הודה כי סייע לאחיו מחמוד להסתיר את התחמושת הגנובה, תוך שהוא מודע לקשריו עם החייל, אשר סיפק למחמוד את התחמושת.

 

במערכת הביטחון אמרו שמדובר בפרשייה חמורה, שבמסגרתה נחשפו אזרחים ישראלים תושבי הנגב שתכננו לבצע פעילות טרור בשטחי מדינת ישראל, נגד אזרחי המדינה ונגד כוחות הביטחון.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחמוד אבו קוידר
צילום: דוברות שב"כ
סאמח אבו קוידר
צילום: דוברות שב"כ
מומלצים