שתף קטע נבחר

האופנובנק 2 שדד - ויצא לשופינג בגדי מותגים

גבי קורסונסקי, החשוד ששדד שורה של בנקים ורצח מאבטח, יואשם מחר. בגדי ה"ריפליי" שנהג לרכוש באלפי שקלים מיד אחר-כך סייעו לזהותו. לבנק אחד חזר 3 פעמים, ולביסוס התיק עזרו קסדות שנמצאו בביתו ואליבי שניסה לבנות - והסתבך. עורכי דינו: "מרשנו קשור רק לשני מקרי שוד"

"ברגע שתפסנו אותו בבנק לא היה לנו ספק שזה השודד הסדרתי שאנחנו מחפשים". כך סיכם היום (א') מפקד היחידה המרכזית של מחוז מרכז, ניצב-משנה יגאל בן שלום, את חקירת פרשת "האופנובנק 2" רגע לפני הגשת כתב האישום מחר על ידי הפרקליטות נגד החשוד גבי קורסונסקי.

 

הייתה זו עבודת נמלים שבסיומה הצליחו ראש מפלג החקירות סגן-ניצב עופר מועלם וחוקריו להרכיב פאזל נסיבתי מגובה בראיות שישלים תמונה אחת ברורה - קורסונסקי, ורק הוא, יכול היה להיות האיש שלחץ על ההדק ורצח את המאבטח יניב אנגלר בשוד בנק הפועלים בבאר-יעקב וביצע שורה של מעשי שוד נוספים בבנקים.

 

 

החשוד קורסונסקי מובא לבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
החשוד קורסונסקי מובא לבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 

היום נחשף כי בין הדברים שהוביל לתפיסתו של קורסונסקי היה דפוס ההתנהגות הסדרתי שלו, שלא השתנה כמעט באף אחד ממעשי השוד שאותם ביצע לפי החשד. "ידענו שהוא יחזור לבנקים שהוא שדד בעבר", הסביר מפקד מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו, מעט מהתוכנית המבצעית לתפיסת קורסונסקי. כל בנק שהוא שדד, "זכה" לאחר מכן למארב של בלשי הימ"ר, ובאחד המארבים האלה הוא אכן נתפס. ברישומים של ראש מחלק רצח, רפ"ק תומר כהן, שעמד בראש צוות החקירה, רשומים לא פחות משלושה בנקים שהשודד חזר אליהם: בנק טפחות בראשל"צ, בנק טפחות בנס ציונה והשיא שנקבע בבנק דיסקונט בראשון-לציון, שאליו חזר שלוש פעמים.

 

במשך כל ימי החקירה שמר קורסונסקי על שתיקה, אבל לחוקרים כבר היה תיק שלם עליו שכלל צילומי אבטחה שבהם ראו את דמותו של קורסונסקי, שלו הייתה חיבה מיוחדת לבגדים של "ריפליי". כשבדקו את הדברים בדיעבד גילו כי זמן קצר לאחר ביצוע מעשי השוד נהג לקנות בגדי "ריפליי" בעלות של אלפי שקלים. באותם בגדים הוא אף הופיע בחלק ממעשי השוד שבהם תועד.

 

מימין לשמאל: סנ"צ דרור אסרף, נצ"מ יגאל בן שלום וניצב בנצי סאו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מימין לשמאל: סנ"צ דרור אסרף, נצ"מ יגאל בן שלום וניצב בנצי סאו(צילום: מוטי קמחי)

 

בנוסף לכך, גילו החוקרים כי האקדח שנתפס בנס-ציונה שימש את קורסונסקי כנראה גם במעשי שוד נוספים. הבעיה היא שבדיקות הבליסטיקה לא העלו התאמה של 100%, ובמשטרה לא סמכו על הבדיקה הזו בלבד. החוקרים גילו שביום שבו ביצע קורסונסקי שוד הוא בנה לעצמו "אליבי" כשהלך לבקר ידידה שאיתה לא היה בקשר זמן רב. אלא שהמפגש הזה, כך מסבירים בימ"ר מרכז, סיבך אותו מאוד שכן התנהגותו הצביעה על מי שנמצא בלחץ רב.

 

בנוסף לכך, אופנוע שלפי החשד שימש אותו בשוד בבאר יעקב, אותר ועל לוחית הזיהוי שלו הייתה טביעת אצבע של

קורסונסקי. אם לא די בכך בביתו נמצאו קסדות של אופנועים, שחלקן נראו במצלמות האבטחה של מעשי השוד שביצע, אף שקורסונסקי מעולם לא הוציא רישיון נהיגה. "היה ברור לנו שמדובר פה בעבריין מסוכן מאוד, שלא בוחל בשום אמצעי כולל הרג על מנת להשיג את מטרתו", הסביר ניצב סאו, "היה ברור שלא חשוב כמה כסף זה יעלה וכמה נהיה עסוקים, חייבים לעצור את האיש הזה".

 

מחר בבוקר תגיש הפרקליטות כתב אישום כנגד קורסונסקי, ובו הוא יואשם בעשרה מעשי שוד לפחות וברצח בבאר-יעקב.

 

עורכי הדין שחר חצרוני ועומר גואטה, המייצגים את גבי קורסונסקי, מסרו בתגובה: "מרשנו קשור אך ורק לשני מקרי שוד: אחד שנתפס ואחד ששחזר. כשנקבל את חומר הראיות, נוכל להתמודד עם טענות המשטרה על שאר המעשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד קורסונסקי. גם האופנוע ולוחית הרישוי עזרו
צילום: מוטי קמחי
עו"ד שחר חצרוני. "נתמודד עם טענות המשטרה כשנקבל את חומר הראיות"
צילום: עוז מועלם
מומלצים