שתף קטע נבחר

אלמנת הרב שנרצח בפיגוע נישאה בשנית

אלישבע חי, אם לשבעה, שכלה את בעלה בפיגוע ירי סמוך לשבי שומרון. מאז היא התנדבה בעמותה שסייעה לרווקים מהציונות הדתית בשידוכים, ומצאה את עצמה מתארסת לאחד מהם. "לא האמנתי שהיום הזה יגיע, חשבתי שאשאר אלמנה", סיפרה

שלוש שנים לאחר שבעלה נרצח בפיגוע ירי, נישאה אלישבע חי בשנית. חי, תושבת שבי שומרון ואם לשבעה ילדים, התחתנה עם גיל אפרתי, רווק בן 50, שאותו הכירה כשניסתה לשדך לו בת זוג במהלך התנדבות בעמותה דתית העוסקת בשידוכים.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בעלה של חי, הרב מאיר חי, נרצח בדצמבר 2009 בעת שהיה בדרכו לביתו בשכונת מפוני חומש ושא נור בשבי שומרון. הוא נורה על ידי פלסטינים ונפגע בראשו. רעייתו אלישבע אמרה לאחר הרצח כי לא תישבר ותמשיך לגדל את שבעת ילדיהם בדרכו. מאז היא פעילה בעמותת "משפחה אחת", המסייעת למשפחות שכולות.

 

אלישבע וגיל בחתונתם. היא רצתה לשדך - ומצאה אהבה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אלישבע וגיל בחתונתם. היא רצתה לשדך - ומצאה אהבה(צילום: גיל יוחנן)
 

"כבר לאחר הרצח אלישבע החליטה שהיא לוקחת אחריות על חייה", סיפרו עליה בעמותה. "במקביל לעבודתה כאשת חינוך ובמקביל לגידול הילדים היא החלה לעבור תהליך שיקום. לדוגמה, היא מיהרה ללמוד נהיגה ולרכוש רכב גדול כדי להסיע את הילדים. זאת אישה חזקה ואמיצה שאפשר ללמוד ממנה הרבה".

 

כמו כן החלה חי להתנדב גם בעמותה המסייעת לרווקים בציונות הדתית במציאת שידוך. שם, כאמור, הכירה את בעלה הנוכחי. "אלישבע בכלל לא הייתה בטוחה שהיא מוכנה לזה והיא ניסתה לסדר לו נשים אחרות", מספר מקורב אליה. "אבל בשלב מסוים מישהי אמרה לה 'אולי תנסי לצאת איתו בעצמך?', וזה עבד. יש ביניהם חיבור מדהים. הוא אדם מכיל שמצליח לסייע ולהבין את המציאות הרגישה של כניסה למשפחה עם שבעה ילדים. זה פשוט נס גדול". 

 

אלישבע והמשפחה. "לא חשבתי שאגיע ליום הזה" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אלישבע והמשפחה. "לא חשבתי שאגיע ליום הזה"(צילום: גיל יוחנן)

 

המקורב הוסיף: "אלישבע רואה בחתונה הזו מסר שלא נשברים גם בסיטואציות הכי קשות. היא חיה את חייה בלי פחד ונוסעת באותם הכבישים שבהם בעלה נרצח. היא ממשיכה את חייה יחד עם ילדיה במלוא הכוח. אחרי החתונה גיל יעבור מירושלים לגור איתה ועם המשפחה בשבי שומרון".

 

אמש, דקות לפני שנכנסה אל מתחת לחופה, אמרה אלישבע: "האמת היא שלא חשבתי שאגיע ליום הזה לעולם, חשבתי שתמיד אשאר אלמנה. היה לי חיבור עם מאיר והיה ברור לי שאמשיך איתו לתמיד. מיד אחרי הרצח הגעתי לעמותת 'משפחה אחת', ושם סייעו לי ותמכו בי כל כך הרבה. רק בזכותם אני מגיעה לרגע הזה, הם דחפו אותי להכיר את גיל".

 

אלישבע שוב כלה. "מאיר נמצא כאן איתנו" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אלישבע שוב כלה. "מאיר נמצא כאן איתנו"(צילום: גיל יוחנן)

 

אמש הסתובבה חי בין האורחים בחתונה יחד עם שבעת ילדיה, שעל אף המציאות המורכבת והטעונה היו מחויכים ושמחים. לדברי האם, החתונה עצמה היא חלק ממורשת אביהם של הילדים: "מבחינתי מאיר נמצא כאן איתנו והוא זה שאפשר את כל הדבר הזה. את ההחלטה קיבלתי לאחר ביקור בקברו. הרגשתי שהוא ממש אומר לי לעשות את זה. מבחינתי ומבחינת המשפחה המסר הוא שממשיכים הלאה ולא נשברים".

 

החתן המאושר התקשה למצוא מילים: "אני כמובן נרגש מאוד. זה לא כמו באגדה ובסרטים אבל יש בינינו חיבור מעולה, גם ביני לבין אלישבע

וגם ביני לבין הילדים. זו כמובן סיטואציה מורכבת אבל העיקר זה השמחה והחיבור שיש בינינו".

 

אפרתי, עובד סוציאלי בירושלים, יעזוב את הבירה ויעבור לביתה של חי בשכונת מפוני חומש ושא-נור ביישוב שבי שומרון. בין השרים ואנשי הציבור שהגיעו הערב לחתונה היה גם חבר המשפחה וראש מועצת שומרון, והוא אמר לזוג: "האירוע הזה, מעבר לכך שהוא מרגש עד דמעות, ממחיש את הביטוי 'עם ישראל חי'. אלישבע גיל והילדים מפגינים גבורה יהודית ומעבירים מסר של חוזק לאנשי יישובי השומרון ועם ישראל כולו".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 28/01/2013 22:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אלישבע חי בשמלת החתונה. "חשבתי שאשאר אלמנה"
צילום: גיל יוחנן
צילום: יצחק לוי
מאיר חי ז"ל
צילום: יצחק לוי
צילום: עידו ארז
זירת הפיגוע בדצמבר 2009
צילום: עידו ארז
מומלצים