שתף קטע נבחר

נפסלה קלפי בסכנין בגלל 109 אחוזי הצבעה

516 בני אדם התייצבו בקלפי בעיר הצפונית, אך בספירת הקולות נמצאו בה 564 מעטפות. "הדבר לא ייתכן, כמובן", ציין יו"ר ועדת הבחירות שפסל את הקלפי. מחרתיים יפורסמו התוצאות הסופיות

עוד יותר מ-500 קולות בוחרים בבחירות לכנסת ה-19 הלכו לפח, לאחר שבקלפי בסכנין נתגלו 109 אחוזי הצבעה. "הדבר לא ייתכן, כמובן", כתב יו"ר ועדת הבחירות, השופט אליקים רובינשטיין, שהחליט היום (ב') לפסול את הקלפי.

 

בחירות 2013: כל העדכונים, ההצבעה המלאה והפרשנויות באתר הבחירות של ynet

 

תוצאות הבחירות המסתמנות לאחר ספירת קולות החיילים ()
תוצאות הבחירות המסתמנות לאחר ספירת קולות החיילים

 

ההחלטה התקבלה לאחר שבספירת הקולות בקלפי התגלו בה 564 מעטפות, אף שעל פי הרישומים האישיים במקום הצביעו רק 516 איש. הדבר התגלה לאחר שהקלפי נבחרה באופן אקראי לבדיקה. "איני רואה מנוס מפסילת הקלפי וכך אני מחליט", ציין השופט רובינשטיין.

 

לפי נתונים רשמיים של ועדת הבחירות המרכזית, המנצחת באותה קלפי הייתה רע"מ-תע"ל, שקיבלה 332 קולות (59%). למקום השני הגיעה חד"ש עם 172 קולות (31%), ולמקום השלישי - בל"ד עם 42 קולות (7%). אפילו ש"ס זכתה שם בשלושה קולות, על פי נתוני הוועדה באינטרנט, והעבודה, התנועה ועם שלם קיבלו קול אחד כל אחת.

 


 


 

עדיין לא ברור איך ישפיע המהלך, אם בכלל, על חלוקת המנדטים, מאחר

שהתוצאות הסופיות של הבחירות יפורסמו רק ביום רביעי השבוע, וייתכן כי ביומיים הקרובים ייבדקו קלפיות נוספות. בסיום התהליך, יוגשו התוצאות לנשיא המדינה שמעון פרס, ולאחר מכן יחל רשמית המרוץ להרכבת הממשלה הבאה.

 

קלפי נוספת נפסלה בירכא יומיים לאחר הבחירות, לאחר שנרשמו בה 131 אחוזי הצבעה: במקום היו רשומים 587 בעלי זכות הצבעה, אך בפועל "הצביעו" שם 771 איש. באותו מקרה החליטה ועדת הבחירות המרכזית אף להגיש תלונה במשטרה נגד חברי ועדת הקלפי, נוכח החשד למעשים פליליים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ספירת פתקים בוועדת הבחירות. קול אחד לכל אזרח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים