שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בעקבות העומס: עוד אחיות בחדרי המיון

  רק אחרי שלושה ימים שבהם החולים סבלו מעומס וצפיפות בבתי החולים, הוחלט במשרדי הבריאות והאוצר על מתן תוספת משמרות מיוחדות של אחיות לחדרי המיון. ממשרד הבריאות נמסר כי תוספת זו תסייע לטיפול בחולים, ותקל את העומסים בחדרי המיון

  החולים סבלו שלושה ימים עד שנמצא הפתרון: ביום השלישי לעומס החריג בבתי החולים בשל מחלות החורף, החליט בצהריים (יום ג') סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, בשיתוף משרד האוצר ויו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן, על מתן תוספת משמרות מיוחדות של אחיות לחדרי המיון, מתוך הכרה בעומס שיש במחלקות אלו. זאת בדומה למודל שניתן במחלקות הפנימיות בהסכם האחיות האחרון.

   

  המשבר בבתי החולים - דיווחים נוספים ב-ynet:

  יממה בחדר המיון: "האחיות והרופאים מסכנים"

  העומס בבתי החולים: 'אנשים מקללים את האחיות'

  "רופאים לא מגיעים לחולים". העומס לשיא 

  בבתי החולים מבקשים: "אל תגיעו למיון"

   

  ממשרד הבריאות נמסר כי תוספת זו תסייע לטיפול בחולים, ותקל את העומסים בחדרי המיון. סגן השר ליצמן אמר: "ההתמודדות עם עומסי החורף בבתי החולים מחייבת גם הפניית משאבים מיוחדים למטרה זו, במקביל להיערכות השוטפת לוויסות ולטיפול יעיל בתקופה זו".

   

  גם היום נרשמו עומסים בבתי החולים. השיאים השליליים נרשמו ככל הנראה בסורוקה. סימה ברוש, שליוותה את בעלה לבית החולים, סיפרה כי הם שהו 15 שעות במיון עד שהגיעו למחלקה פנימית ב'. "זה ממש עצוב", סיפרה.

   

  עמוס גם בבית החולים שיבא בתל השומר, היום (צילום: אמיר לוי) (צילום: אמיר לוי)
  עמוס גם בבית החולים שיבא בתל השומר, היום(צילום: אמיר לוי)

   

  האחיות יקבלו תגבור (צילום: אמיר לוי) (צילום: אמיר לוי)
  האחיות יקבלו תגבור(צילום: אמיר לוי)

   

  בבית החולים שערי צדק היו הבוקר עומסים ניכרים בחדר המיון. זמן ההמתנה לבדיקת רופא עמד בממוצע על 4-3 שעות, בניגוד ל-45-30 דקות ביום רגיל. בהדסה עין כרם התפוסה עמדה על כ-120% וגם בהדסה הר הצופים היא עברה את ה-100%. בבתי החולים הללו העומס הורגש בעיקר במיון, במחלקת ילדים ובמחלקות הפנימיות.  

   

  בבתי החולים בחיפה עדיין היה צפוף מאוד בשעות הבוקר. ברמב"ם שבחיפה

   אמנם רק עשרה חולים ממתינים לאשפוז בחדר המיון, אבל המחלקות הפנימיות עדיין עמוסות בחולים שנאלצים לשכב במסדרון. מבית החולים נמסר כי הבעיה המרכזית כעת היא המספר הרב של חולים הזקוקים להנשמה, אולם נאלצים לשכב בחדרים רגילים שבהם יש פחות פיקוח וניטור, מאשר ביחידה לטיפול נמרץ או בחדרים לטיפול נמרץ במחלקות הפנימיות.

   

  מבית החולים כרמל נמסר כי עדיין קיים עומס בחדרי המיון. במחלקות הפנימיות ומחלקות הילדים יש תפוסה של 120% בשל תחלואת חורף.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים