שתף קטע נבחר

'חוק דרעי' אושר לקריאה שלישית במליאה

הצעת החוק תעלה להצבעה, ככל הנראה, ביום רביעי הבא, יחד עם הסתייגויות ש"ס להחלה רטרואקטיבית של החוק, למרות ביקורתו החריפה של היועץ המשפטי לממשלה: "זהו יום עצוב לחברה שמעדיפה עבריינים על קורבנותיהם"

ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת אישרה אתמול (ב') לקריאה שלישית את 'חוק דרעי' והוא יובא להצבעה במליאה, ככל הנראה, ביום רביעי הבא.
הצעת החוק, של ח"כ רובי ריבלין, תועבר למליאה יחד עם הסתייגות של ש"ס להחלה רטרואקטיבית של החוק, על פיה אפשר יהיה להחילו גם על אריה דרעי. בעקבות ההסתייגויות לחוק הורה יו"ר ועדת החוקה, ח"כ אמנון רובינשטיין, למשוך אותו ולהחזירו לדיון בוועדה שתוכל לדון בהסתייגויות.

רובינשטיין: "זהו יום עצוב לחברה"

היועץ המשפטי לממשלה מתח היום ביקורת על הצעת החוק, ואמר כי "זהו יום עצוב לחברה שמחוקקיה היטו חסד לעברייניה על חשבון קורבנותיהם". גם פרקליטת המדינה העבירה היום חוות דעת לוועדה, בה היא מביעה התנגדות נחרצת להצעת החוק, למרות זאת הודיע היום היועץ המשפטי של הכנסת, שלמה שוהם, לועדת חוקה, כי אין עוד סמכות לועדה לדון בחוק מבחינה מהותית, אלא הוועדה יכולה להכריע רק האם ההסתייגויות מתיישבות עם הנוסח המקורי של הצעת החוק. "מכתבה של פרקליטת המדינה הגיע מאוחר מידי, ולא נותר כרגע אלא לשלב את ההסתייגויות, ולהחזיר את החוק למליאה" קבע שוהם.
לפיכך הדיון בוועדה התמקד בסופו של דבר בעניין טכני - האם מועד כניסת החוק לתוקפו יהיה כבר ביום פרסומו, או 14 יום מאוחר יותר, כדי לאפשר לשב"ס ולועדת השחרורים להיערך לגל בקשות השחרור הצפויות בעקבותיו. הוועדה החליטה כי החוק יכנס תוקפו 14 יום לאחר יום פרסומו.

ח"כ ריבלין: "העיתונאים רדפו אותי"

למרות זאת ניצלו חברי הכנסת את ההזדמנות להביע את דעתם על הצעת החוק. בתחילת הדיון תקף ח"כ רובי ריבלין, יוזם החוק, את העיתונאים, שניהלו נגדו, לטענתו, "מסע הכפשות וטרור, בגלל ההקלה הצפויה לאריה דרעי. אך אי אפשר להפלות בין אסיר לאסיר".
ח"כ טומי לפיד אמר כי "זהו יום חג לפושעים. חקיקה פרסונלית שהולכת לשחרר אלפי פושעים בטרם עת מבתי הסוהר, רק על מנת לשחרר את הפושע אריה דרעי".
ח"כ דוד טל (ש"ס), אמר כי הדיון על החלה רטרואקטיבית של החוק צריך היה להתקיים לפני ההצבעה בקריאה השניה, "וכעת מי שהחוק לא נראה לו, יכול רק להצביע נגדו בקריאה שלישית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
מציע החוק. ח"כ ריבלין
צילום: גלי תיבון
ארכיון ידיעות אחרונות
הסתייגויות ש"ס. יצחק כהן
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים