שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  יוצאים מהבית: טיולים ואירועים לסוף השבוע
  פסטיבל "דרום אדום" בצפ' הנגב, פעילויות במסגרת היום הבינ"ל לשמירת בתי גידול לחים בכל הארץ, מסלולי מים שוצפים בגליל העליון ושאר אירועים לסופ"ש החורפי. בילוי חמים

  כלל ארצי

   

  יום מיוחד לצפרדע ולסלמנדרה

  רשות הטבע והגנים מזמינה את הציבור לשלל אירועים ופעילויות במסגרת היום הבינלאומי לשמירת בתי גידול לחים, שיצוין בשבת ברחבי העולם. השנה, ייערך היום בסימן שומרים על המים בבתי גידול לחים. במסגרת האירוע ייערכו שלל פעילויות חווייתיות לצד למידה ערכית לכל המשפחה וללא תשלום נוסף מעבר לדמי הכניסה לגנים ולשמורות. הדרכות יתקיימו בצפון בתל דן, שמורת החולה ושמורת עין אפק, במרכז בגן לאומי ירקון ובדרום בשמורת עיינות צוקים וגן לאומי הבשור בפארק אשכול.

  מתי: שבת, 2 בפברואר

  מחיר: כניסה בתשלום, סיורים והדרכות ללא תשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  צפון

   

  מסלולי מים שוצפים בגליל העליון

  מסלולי מים למטייל העצמאי יוצאים ממלון כפר גלעדי. במרחק נסיעה קצר מצויים מפל התנור, מסלולי הליכה יבשים שמתאימים לחורף לאורך ערוץ נחל עיון ומפליו. בנוסף, מסלולים נגישים לערוצי נחל שניר, הבניאס, הדן ונחל סער. ניתן לערוך תצפיות על החרמון המושלג ולבקר באנדרטת תל חי ובמוזיאון השומר, המתעד את תולדות הקיבוץ שחוגג בימים אלה 100 שנים להיווסדו.

  מתי: חמישי-שבת, 31 בינואר-2 בפברואר

  מחיר: לינה בתשלום, הסיורים ללא תשלום למטייל העצמאי

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  הפעלות והדרכות על דו חיים

  בשמורת הטבע תל דן יצוין יום הסלמנדרה ה-5, אחד מדו החיים שנמצא בסכנת הכחדה בעקבות הפגיעה בבתי גידול לחים. כתבי חידה, תחנות הפעלה והדרכה, סדנאות יצירה, מפגש עם "מר סלמנדרה". המשתתפים ילמדו על מאמצי האישוש והשיקום.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 15:0-10:00

  מחיר: ללא עלות נוספת על דמי הכניסה לאתר

  לפרטים: 3639*

   

  תל דן (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  תל דן(צילום: אביהו שפירא)

  יצירה, סיפורים וצילומים

  שמורת החולה, הכלולה באמנת רמסר, מציינת את יום בתי הגידול הלחים העולמי במגוון פעילויות למשפחה: הדרכות לליבו של בית הגידול הלח, פינות יצירה, אוהל בו יסופר את סיפורו של בית הגידול הלח ומי שוכן בו, תערוכת צילומים, פוסטרים ברחבי השמורה, דגמים ודו חיים משומרים.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 15:00-10:00

  מחיר: ללא עלות נוספת על דמי הכניסה לאתר

  לפרטים: 3639*

   

  סיפורי הצמחים והמים

  בשמורת הטבע עין אפק יצוין יום בתי הגידול הלחים העולמי עם שחקנים שמספרים את סיפורם של צמחי המים בשמורה, הדרכות בין בריכות המים להיכרות עם שמורת טבע יוצאת דופן, טיבוע ציפורים וצפייה בציפורי הסבך של בריכות המים, הרצאת פקח על פעילות מעשית לשמירת הטבע.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 15:00-10:00

  מחיר: ללא עלות נוספת על דמי הכניסה לאתר

  לפרטים: 3639*

   

  הבזאר הטורקי מתעורר לחיים

  הבזאר הטורקי בעכו, ששיקומו הסתיים לאחרונה, מתעורר לחיים מחדש ומקיים יריד אומנים. המבקרים במקום יוכלו ליהנות מאווירה מיוחדת, מהחנויות הייחודיות במקום ומדוכני אמנים יוצרים אשר יציגו וימכרו את מרכולתם כשברקע תתנגן מוסיקה אותנטית לצד סדנאות יצירה ואמנות לילדים ולמבוגרים ומופעי רחוב של שחקנים, ברוח התקופה. כמו כן, יוצגו ביריד דוכן למכירת עתיקות ממוזיאון אוצרות בחומה, דוכן יצירות של אמנית הקרמיקה טל דורון ופריטי אמנות של יוצרים נוספים.

  מתי: שישי-שבת, 2-1 בפברואר, 16:00-10:00

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  מצפור הנשרים

  פקחי השמורה במצפור הנשרים שבשמורת הטבע גמלא מקיימים פעילות והסברים על חיי הנשר המקראי, הסכנות האורבות לו וכיצד הפקחים מוצאים דרכים יצירתיות להתמודד עם הסכנות. בשמורה ניתן לרכוש חוברת הפעלה לילדים "פקחים צעירים" לעבור טקס התחייבות ובסיומו לקבל תג פקח צעיר.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 11:00 ו-13:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

  נשר בגמלא (צילום: לע"מ) (צילום: לע
  נשר בגמלא(צילום: לע"מ)

   

  מושבת הלינה בלב האגם

  סיור בשמורת הטבע עין אפק וצפייה במושבת הלינה המרשימה של קורמורנים ואנפות בלב האגם. בהמשך, סיור רכוב בכרי הנעמן, לצפייה במחזה מרהיב לקראת ערב כאשר הדיות החורפות מתרכזות ללינה קבוצתית על עצים גבוהים לאורך נחל הנעמן.

  מתי: שישי, 1 בפברואר, 17:00-14:30

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: בהרשמה מראש: 8779992 – 04

   

  מעיינות מרפא עתיקים

  סיור מודרך בגן לאומי חמת טבריה, אל מעיינות המרפא העתיקים אליהם ירד רבי שמעון בר יוחאי להירפא, בין החמאם הטורקי לבית כנסת בעל רצפת הפסיפס.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 13:00-10:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  עמקים

   

  פעילות בנושא עצים

  במתחם "דרך העץ" במושב שדמות דבורה שלמרגלות התבור, ממוקם פארק תיירות אקטיבי המוקף ב-20 דונמים של יער עצי פאולוניה, הפארק כולל פעילות אתגרית וחווייתית לכל המשפחה ובנוי מחומרים טבעיים וממוחזרים. בהמשך לחג ט"ו בשבט יתקיימו בפארק חגיגות ה"עץ הנדיב" שיכללו: נטיעה משותפת של עצי פאולוניה, מבוך ענק ובו חידון עצים שהתשובות מסתתרות בין מעברי המבוך המאתגרים, משחק עצים בתבליט ארץ ישראל, סרט על יערות הגשם ועץ הפאולוניה, סדנא לבנייה בעץ, סדנת תיפוף, מיני גולף ובאולינג מעץ, מתחם משחקי עץ. בנוסף, קרטינג, סדנת לחם, רכבת תבור (בתוספת תשלום)

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 16:00-09:00 (כניסה עד שעה לפני הסגירה)

  מחיר: 45 שקל לילד, 20 שקל למבוגר

  לפרטים: 04-6620606

  דרך העץ (צילום: מוטי שלף) (צילום: מוטי שלף)
  דרך העץ(צילום: מוטי שלף)

   

  על דבורים, פרחים וטבע

  בדבורת התבור ממשיכה פעילויות ט"ו בשבט לכל המשפחה. יוסבר על הקשר שבין הדבורים לפרחים וחשיבותן של הדבורים לטבע. הילדים יקבלו הסבר מדוע נושא היעלמותן של הדבורים מעסיק את המדענים וכיצד ניתן לסייע. הילדים יתנסו בהכנת נר מדונג ושכמייה של דבורה. בנוסף, יוכלו להכין שוקולד דבש עם פירות יבשים. במהלך החג כל משפחה תקבל שתיל של צמח צופני (עתיר צוף) ותוכל לקחת אותו הביתה או להשתתף בנטיעות לט"ו בשבט בדבורת התבור. הסיור כולל ביקור במכון רדיית הדבש, במצפה דבורים, אולם גידול המשי ובפינת החי עם העיזים הננסיות.

  מתי: שישי-שבת, 2-1 בפברואר

  מחיר: 35 שקל למבוגר 48 שקל לילד

  לפרטים: 04-6769598, 0505-637645

   

  קק"ל בקולנוע

  ארכיון הצילומים של קרן קימת לישראל בשיתוף ארכיון הסרטים ע"ש שפילברג מזמינים לערב שעורך ומנחה יעקב גרוס. קק"ל ליוותה את תהליך הקמת המדינה בעבודת שטח מורכבת, בגיוס משאבים, ברכישה ועיבוד קרקעות, בייעור ובליווי מקצועי של הכשרת הקרקע להתיישבות. במקביל, פעלו צלמי קק"ל בתיעוד העשייה בכל רחבי הארץ, בתצלומים ובסרטים. בסינמה קק"ל, יוצג לראשונה מבחר סרטי הצבע של קק"ל משנות ה-30 עד שנות ה-60, בדגש על הדמויות האנושיות שבנו את המדינה בשנות השלושים. ערב סינמה קק"ל יתקיים השבוע בעין חרוד.

  מתי: שבת, 2 בפברואר

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

   

  ציפורים חורפות ורקפות

  סיור מודרך למשפחות במדרון הגלבוע בין פריחת הרקפות. המטיילים יפגשו בעופות מים וציפורים חורפות, יבקרו בפינות חמד בבקעת בית שאן ויכינו צ'יפס מהטבע.

  מתי: שבת, 2 בפברואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  אל ראשו של הגלבוע

  טיול מודרך אל ראשו של הגלבוע המתכסה בפריחה בכל צבעי הקשת, על רקע נוף שדות העמק הפרושים מטה. המטיילים יתצפתו לארבע רוחות מראש הר ברקן וירדו במסלול מעט תלול ומאתגר דרך "העמק הנעלם" עד עמק חרוד.

  מתי: שישי, 1 בפברואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מערות תת קרקעיות מעוטרות

  סיור מודרך בגן לאומי בית שערים, במערות תת קרקעיות השופעות בעיטורים ובתבליטים כאשר בולטת מביניהם היא המנורה - סמל ועדות למורשת העם היהודי בארץ ישראל בת 1800 שנים. משם חזרה דרך ואדי יפה ופורח.

  מתי: שישי ושבת, 2-1 בפברואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: בהרשמה מראש: 04-9830946

  בית שערים (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  בית שערים(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  מרכז

   

  עולמם של צפרדעים

  בגן לאומי ירקון, מתחם תל אפק, תתקיים הצצה אל החיים בבריכת החורף, תערוכת דו חיים, מצגת לכל המשפחה, סיורים מודרכים סביב בית הגידול הלח ומאפייניו , משחק סולמות וחבלים בנושא הדו חיים. בנוסף, תערוכת דגמים, מצגת הממחישה את חיי הדו חיים, סיורים, אקווריום, זכוכיות מגדלת כולל הסברים.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 15:00-11:00

  מחיר: ללא עלות נוספת על דמי הכניסה לאתר

  לפרטים: 3639*

   

  סיפורו של מלאך

  תיאטרון המדיטק בשיתוף תיאטרון בית ליסין יעלו את הצגת הילדים "המלאך" על פי ספרו של אפרים סידון. כולנו היינו פעם מלאכים בשמים, עד שהמלאך הממונה החליט להפוך אותנו לבני אדם ולשלוח אותנו אל האדמה - לא לפני שהכה בנו בין האף לשפתיים במקל השכחה שלו. מה קורה כשמלאך בורח מן השמים ומגיע לכדור הארץ לפני שהפך לתינוק? מתאים לגילי 5 ומעלה.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 10:30 ו-12:30

  מחיר: 70 שקל

  לפרטים: 03-5021552

   

  עולם המלכים והטירות

  תיאטרון חולון מזמין משפחות למסע תיאטרלי מצחיק ומרגש, עם סבא טוביה, הלא הוא טוביה צפיר, בהצגה "סיפורים כיד המלך". סבא טוביה לוקח את הילדים אל עולם המלכים, הטירות, הנסיכות והאגדות. קלאסיקות מהמלך מידאס ועד המלך שלמה, מסין ועד כוש, הפקה צבעונית מצחיקה ומרגשת בריקוד בשיר ובבדיחה.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 11:00

  מחיר: 75-60 שקל

  לפרטים: 03-5023001

   

  סיקסקים, שלדגים וקורמורנים

  טיול חורפי במאגר המים של עמק צרעה בעקבות מגוון העופות הנודדים. בשעת בוקר מוקדמת נצפה בסיקסקים, זרונים, אנפות, שלדגים, פרפורים וקורמורנים. סיום בתצפית נוף על העמק מתל צרעה. מומלץ לבוא עם משקפות ומגדירי ציפורים.

  מתי: שבת, 2 בפברואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

  קורמורנים (צילום: רשות הטבע והגנים) (צילום: רשות הטבע והגנים)
  קורמורנים (צילום: רשות הטבע והגנים)


   

  פריחות וסיפורים

  מדריכי רשות הטבע והגנים מקיימים סיור ירוק עם נגיעות צבעוניות במסלול הפריחות המיוחד שבין המערות בגן לאומי בית גוברין. במערת המבואה החמימה ניתן להתרווח במתחם הכריות של "מילגה" עם ספרים וסיפורים.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 15:00-11:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  רקפות וכלניות בפארק השרון

  סיור מודרך למשפחות בפארק השרון הנמצא כעת בעונת הפריחה. במהלך הסיור ניתן להבחין בפריחה של רקפות וכלניות. הסיור יוצא בשעה 11:00 ממגרש החניה בתחנת הדלק "דור" על כביש מס' 4 (הכביש הישן) דרומית מחדרה מצד מערב. למשפחות עם תינוקות מומלץ להביא מנשאים ולא עגלות.

  מתי: שבת, 2 בפברואר

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 04-6249001

   

  ציפורים בכרך

  טיול צפרות לכל המשפחה באגמון ה"סופרלנד" בראשון לציון. אתר טבע עירוני המזמין את המטיילים לצפות בצבעוניות של שלדגים וציפורי מים וסבך נדירות.

  מתי: שבת, 2 בפברואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  צמחים פורחים בחולות

  טיול מודרך למשפחות עם קטנטנים ברכסי הכורכר בשמורת חוף השרון. הכרות עם צמחיית החולות ובעלי החיים במקום, ואם יתמזל המזל גם את פריחת אירוס הארגמן.

  מתי: שבת, 2 בפברואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

  רכס חוף השרון (באדיבות אתר מפה) (באדיבות אתר מפה)
  רכס חוף השרון(באדיבות אתר מפה)

   

  מחפשים מים בערבה

  תיאטרון נוצר מציג: "הסדרה הישראלית". ערב שיח תרבות והצגה. "ערבה" חוזרת - עיבוד חדשני של להקת נוצר למחזה של חתן פרס ישראל אהרון מגד מספר על קבוצה של צעירים בימי ראשית המדינה הנאבקים למצוא מים בערבה. רחוב הקוממיות פינת נפחא, אזור העסקים, בת-ים.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 20:30

  מחיר: 90-20 שקל

   

  טעימה היסטורית

  סיור-טעימה היסטורית וארכיאולוגית מהעיר המפוארת קיסריה. למנה ראשונה: העיר הצלבנית, למנה עיקרית: סיפורי המלך הורדוס ולקינוח: הים המפואר של קיסריה. הסיורים יוצאים משער הנמל (השער הצלבני) ומשער התיאטרון (השער הדרומי).

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 11:00, 12:00 ו-13:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  על הנחל וגדותיו

  סיורי צפרות היוצאים משמורת הטבע נחל תנינים. עושר בתי הגידול של הנחל וגדותיו, צמחיית הסבך, שטחי בריכות נרחבים וחוף וים המושכים אליהם מיני ציפורים, חלקן יציבות ואחרות חורפות או נודדות. יש להצטייד במשקפות.

  מתי: שבת, 2 בפברואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

  נחל התנינים (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  נחל התנינים(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  תערוכת רעב

  "לאכול, לאהוב" התערוכה השנייה בנושא רעב תוצג בגלריית המשכן "בית מאירוב" בחולון. התערוכה תבחן את יחסי הגומלין שבין אוכל לאהבה ומקור כוחו של האוכל כמעצב אסתטיקה של יחסים בין המינים. יוצגו עבודות אמנות ועיצוב בהם האובייקט משמש כמעורר 'תיאבון' של הצופה וחלל הגלריה משרת כ- 'מסעדה' בה הצופים 'ניזונים' מאמנות כמזון.

  מתי: חמישי, 31 בינואר, 20:00-17:00 שישי ושבת, 2-1 בפברואר, 13:00-10:00

  מחיר: הכניסה חופשית

  לפרטים: 03-6516851

   

  תל אביב

   

  החופש ליצור מחול

  במרכז סוזן דלל בתל אביב יעלה מופע המחול "סשן". העבודה מבוססת על בחירותיהם של הרקדנים. הם עולים לבמה עם החומרים התנועתיים הידועים להם מן הרפרטואר הרחב של אוהד נהרין, וניתן להם חופש מלא באשר למה, איך, מתי ועם מי הם מבצעים את החומרים. ניתנת להם רק הנחייה אחת: להיות זמינים לחלל ולעמיתיהם.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 19:00 ו-21:00

  מחיר: 90-70 שקל

  לפרטים: 03-5171471

   

  דאגלס גורדון

  מוזיאון תל אביב לאמנות מציג את התערוכה "אני גם... דאגלס גורדון". תערוכה מקיפה מיצירותיו דאגלס גורדון, הסוקרת את עבודתו של גורדון בעשרים השנים האחרונות.

  מתי: חמישי-שבת, 31 בינואר-2 בפברואר, 14:00-10:00 בחמישי עד השעה 22:00

  מחיר: בתשלום

   

  אחד על אחד

  תערוכה של האמן הבינלאומי ג'ון סטזאקר: אחד על אחד במוזיאון תל אביב. הקולאז'ים של סטזאקר נוצרים בתהליכים ידניים של היפוך, הצמדה, חיתוך וגריעה, המיושמים על דימויי מדיה קבועים – פילם-סטילס קולנועיים, דיוקנאות של שחקני קולנוע, גלויות נוף לצד קולאז'ים, שרובם נוצרו בשנתיים האחרונות ונחשפים לראשונה, מוצגים בתערוכת דימויים זעירי ממדים מתוך מאגר דימויים בשם "ארכיון השלישי", שסטזאקר מתמיד באיסופם מאז 1976.

  מתי: חמישי-שבת, 31 בינואר-2 בפברואר, 14:00-10:00 בחמישי עד השעה 22:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6077020

   

  הבנק העברי הראשון

  במוזיאון ארץ-ישראל מוצגת התערוכה תל-אביב - "הבנק של ולירו", הבנק העברי הראשון בארץ-ישראל 1848– 1915. בתערוכה מוצגים פריטים מיוחדים שנאספו בארץ וברחבי העולם, תעודות פיננסיות ומסמכים, לצד תמונות וחפצים משפחתיים של הבנקאי יעקב ולירו.

  מתי: חמישי, 31 בינואר, 20:00-10:00 ושישי-שבת, 2-1 בפברואר, 14:00-10:00

  מחיר: בתשלום

  מוזיאון ארץ ישראל (צילום: ליאוניד פדרול) (צילום: ליאוניד פדרול)
  מוזיאון ארץ ישראל(צילום: ליאוניד פדרול)

   

  ירושלים

   

  מסע בזמן בירושלים

  סיור מודרך המתאים לימות החורף הקרים במוזיאונים קטנים ונחבאים בין פינות נסתרות ולא ידועות בירושלים. מסע בזמן עם המדריכה ג'אדה בולוס שעובר בין תקופות היסטוריות של העיר, צפייה בממצאים ארכיאולוגיים וסיפורים על העבר הקדום ודמותם האנושית של אותם אנשים שעיצבו את פניה של העיר עתיקת היומין. המסלול יעבור דרך המכון האפיפיורי למקרא, המוזיאון הפרנציסקאני, בית פאולוס וההוספיס האוסטרי.

  מתי: שישי, 1 בפברואר, 09:30 (סיור יום ארוך)

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 6203463- 02

   

  גבעת הקפיטול

  מסלול טיול מודרך עובר בגבעת-רם, הלא היא "גבעת הקפיטול" וחלון הראווה של הדמוקרטיה הישראלית הצעירה. מתחם שבו מסתתרים מקדשים יוונים, פירמידות מצריות, מוסדות ניו-יורקים ידועים ואפילו רמזים לאגודת סתרים בינלאומית. המסלול יעבור מגבעת-רם, ל"יד לבנים" ועד רחבת מוזיאון ישראל.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 10

  מחיר: 95 שקל

  לפרטים: 02-6203606

   

  לילה חשוך במוזיאון הטבע

  סיור לילי במוזיאון הטבע ירושלים של הזירה הבין תחומית. סיור לילי, אישי, לאדם יחיד, המלווה בקולה של מדריכה דרך מכשיר הקלטה אישי. כל מבקר נכנס לבדו למוזיאון בהפרש של רבע שעה מהמבקר הקודם. החלל חשוך והשיטוט מתבצע באמצעות פנס. החוויה מתייחסת לגבול שבין חיים למוות, בין קיים, נסתר ונעלם, בין הברדלס לבינינו. בתיאום מראש בלבד.

  מתי: חמישי, 31 בינואר, מהשעה 19:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6783378, בתאום מראש בלבד

   

  דרום

   

  צובעים את הדרום באדום

  אירועי "דרום אדום" יתקיימו זו השנה השמינית, במשך ארבעה סופי שבוע, כשבמרכז האירועים עומדת הכלנית. במסגרת הפסטיבל ייערכו שלל פעילויות במרחבים הירוקים בין נחל שקמה לנחל הבשור בצפון הנגב בסימן הכלניות. במהלך ארבעה סופי השבוע יחכו למבקרים במוקדי הפריחה שחקנים בדמות פיות וגיבורים בשיתוף קק"ל ותנועת אור להפעלה בטבע ללא תשלום. בנוסף, יתקיימו סיורי פריחה בהדרכת קק"ל ורשות הטבע והגנים ללא תשלום, סיורים חקלאיים ייחודיים לאזור, סיורים היסטוריים וסיורים מודרכים ברכב, ברגל ובאופנים בין מוקדי הפריחות. בימי חמישי יתקיימו מופעים והצגות למטיילים ובמחירים מיוחדים ללנים באזור. בימי שישי יתקיים יריד איכרים הולנדי "BRADERIE" בשדה צבי ובכל שבת יתקיים "שוק על המים" בגן לאומי פארק הבשור (אשכול). כמו כן, בכל שבת ניתן יהיה לשכור אופניים לכל הגילאים בכניסה לקיבוץ בארי וליהנות משוק כפרי בצומת כפר עזה.

  מתי: חמישי-שבת, 31 בינואר – 2 בפברואר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  70 שנה למצפים בנגב

  מצפה גבולות חוגג 70 שנה להקמת המצפים בנגב בחגיגה קולינארית. הפנינג למשפחות הכולל: הפעלת מאפיית המצפה, המאפייה הראשונה בנגב אשר סיפקה לחם לכל הנגב בסוף שנות הארבעים של המאה הקודמת. התנסות בהכנת פוקצ'ות ופיצות, שתילת גינת צמחי תבלין, הסברים על השימוש בהם והכנת עציץ תבלין לקחת הביתה. מתחפשים לחלוצים ושומעים מסיפורי המצפה. התנסות בבנייה אקולוגית בחומר ה"אדובה". סיור חקלאי חוויתי ב"דרך השדות" במסלול העובר בשדות גידולי הנגב. במקום יתקיים שוק חקלאי ממוצרי חבל הבשור וסיורים חקלאיים חווייתיים בשדות האזור כולל טעימות מפרי האדמה.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 14:30-10:30

  מחיר: 25 שקל לאדם

  לפרטים: 1-800-200-104

  מצפה גבולות (צילום: רונית סבירסקי) (צילום: רונית סבירסקי)
  מצפה גבולות(צילום: רונית סבירסקי)

   

  אבירים, סיפורים וסיורים

  במושב כוכב מיכאל יתקיים פסטיבל מוזיקה ופעילויות למשפחות. אביר אמיץ יפעיל תחרויות המשלבות את אומץ ליבם של האבירים. "הפחדנים" יוכלו להטיל מטבע בבאר המשאלות ולהפוך לאבירים אמיצים. בנפחייה ניתן יהיה לייצר חרבות וקשתות. באוהל הסיפורים יושמעו סיפורים מרתקים מפי הלוחש למלך. מדי שעה תתקיים מלחמת אבירים בחץ וקשת. סיור אופניים מודרך ברחבי המושב עם קסדות אבירים. סיור מודרך אל פריחת הכלניות. וסיור ב"ספוטה", בוסתן של כ- 200 עצי פרי אקזוטיים, הכולל הסברים על הצמחים השונים וטעימות מהפירות.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 16:00-10:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 054-5328299

   

  מופע ים תיכוני

  במסגרת אירועי "דרום אדום" תתקיים הופעה של התזמורת האנדלוסית הים תיכונית אשקלון באולם המועצה האזורית אשכול. התזמורת תארח את הזמר שלומי סרנגה את הזמרת אודליה דהן.

  מתי: חמישי, 31 בינואר, 21:00

  מחיר: 60 שקל

  לפרטים: 077-3191149

   

  שוק מתוקים ופעילות למשפחות

  באתר הראשונים ברוחמה, בלב ליבה של פריחת הכלניות, יתקיים שוק מתוקים ופעילות למשפחות. הצגה בהשראת עולמם המופלא של עמי ותמי, מספר סיפורים ממחוזות מרתקים ופינת איפור מהאגדות. מדי שעה עגולה יצאו טיולי פריחה רגליים (ללא תשלום). בנוסף סדנאות שוקולד וממתקים וסדנאות יצירה לילדים. במתחם בית קפה, דוכני אוכל מקומי ושוק אמנים ואיכרים מתוצרת הנגב והדרום.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 15:00-10:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 052-3594007

  כלניות בצפון הנגב (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  כלניות בצפון הנגב(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  סיורים חקלאיים וסדנאות יצירה

  בנתיב העשרה יתקיימו סיורים חקלאיים ותצפיות על האזור שיצאו בכל שעה עגולה משער המושב. פעילות הדבקת פסיפס על חומת הגבול וסדנת יצירה במקום. שוק איכרים מתוצרת מקומית הכולל גם הפעלות לילדים וסדנאות יצירה. "איפה הייתי כשזה קרה?", תערוכת צילומים של תושבי המקום עם הסיפורים שמאחורי התמונות, ו"אוטובוסה", אוטובוס ישן ששופץ והפך לחנות על גלגלים.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 16:00-10:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 050-7302496

   

  מאכלים ומטעמים הודים

  במושב נבטים יתקיים שוק אוכל הודי הכולל: מאכלים, מטעמים וממתקים הודיים. ניתן לאכול במקום או לקחת הביתה. באירוע ישולבו מוסיקה ורקדניות הודיות מלהקת "רנגילה" בלבוש הודי אותנטי. המקום מקורה.

  מתי: שישי, 1 בפברואר, 14:00-9:00

  מחיר: הכניסה חופשית

  לפרטים: 052-4409041

   

  על יין וזמניות

  גלריית "הנקודה ה-12" שבמושב שדה צבי, מארחת את "טרואר" תערוכה בנושא יין וזמניות. באירוע מתארחים יקבים מכל הארץ המציעים טעימות ויינות למכירה. במקום יהיו דוכני אוכל, גבינות ושמן זית.

  מתי: שישי, 1 בפברואר, 15:00-10:00

  מחיר: 40 שקל לאדם, כולל כוס יין לטעימה

  לפרטים: 054-4600580

   

  מכינים גבינה במחלבה

  ב"מחלבת דור צאלים" שבקיבוץ צאלים תתקיים הדגמה של הכנת גבינה והפעלה שתתמקד בעשייה עצמית של כדורי גבינה בשילוב עם חומרים מטוב הארץ, שהמשתתף ייקח איתו.

  מתי: שישי, 1 בפברואר, 10:30

  מחיר: 35-15 שקל

  לפרטים: 052-3575238

   

  חידונים והפעלות בסימן הצפרדע

  בשמורת הטבע עיינות צוקים תתקיים פעילות לקידום המודעות לשימור על בתי גידול לחים והיכרות עם מגוון החי והצומח הקיים בשמורה החבויה. סיור בשמורה החבויה, פעילות חווייתית בתחנות, חידונים והפעלות בסימן הצפרדע, אחד מדו החיים שנמצא בסכנת הכחדה בעקבות הפגיעה בבתי גידול לחים.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 16:00-9:00

  מחיר: ללא עלות נוספת על דמי הכניסה לאתר

  לפרטים: 3639*

   

  סביב המעיין

  בגן לאומי הבשור - פארק אשכול, המהווה מקור חיים לקטנים ולגדולים, תתקיים פעילות סביב המעיין בנושא חקר בעלי חיים במים. בנוסף יתקיים במקום "שוק על המים", שוק איכרים ואומנים, פעילות יצירה, מתקני שעשועים, מוזיקה והפעלות שונות להנאת המבקרים.

  מתי: שבת, 2 בפברואר, 11:30 ו-14:00

  מחיר: ללא עלות נוספת על דמי הכניסה לאתר

  לפרטים: 3639*

   

  חונכים את מגדל המים

  אתר מגדל המים בבארות יצחק שבנגב יחנך בטקס חגיגי בהשתתפות אנשי הקיבוץ וביניהם וותיקים שהיו שותפים להקמת הישוב בנגב ולמלחמה עליו. מגדל המים, שהוא השריד היחיד לאתר ההיסטורי של קיבוץ בארות יצחק, עבר תהליך של שימור שבמסגרתו חוזק המבנה. סימני הירי והפגיעה במגדל לא תוקנו, כדי להמחיש את הקרב הקשה שהיה במקום במלחמת העצמאות.

  מתי: חמישי, 31 בינואר, 9:30

  מחיר: בתשלום

   

  יום פתוח בערבה

  "תחנת יאיר" למחקר חקלאי בחצבה אשר בערבה התיכונה תערוך "יום פתוח" בו יוצגו כל הגידולים החדשניים והמחקרים המתבצעים בה. הציבור מוזמן להכיר את המחקרים ולהשתתף בסיורים שיודרכו על ידי צוות ההדרכה והחוקרים של תחנת מו"פ ערבה תיכונה וצפונית.

  מתי: חמישי, 31 בינואר

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 08-6581083

   

  עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זורם בכל עוצמתו עתה. נחל סער
  צילום: אביהו שפירא
  מומלצים